Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Blaszki mocujace klocki hamulcowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296801)

rolek1993 02-06-2019 21:20

Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
Witam od dłuższego czasu poszukuje blaszek mocujących klocków hamulcowych na przód i tył i bo strasznie dzwonią na nierównościach, a u mnie ich brak.
Moje pytanie do was czy wiecie jakie dokładnie tam idą i w jakim sklepie mogę je dostać bo u mnie w żadnym sklepie motoryzacyjnym nie ma.
A ostatnio wymieniałem wszystkie klocki i tarcze i w zestawie nie było, a strasznie te dzwonienie denerwuje.
Pozdr.

klodis 03-06-2019 10:26

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
wymieniałem u siebie ze dwa komplety z przodu i kilka z tyłu, żadnych blaszek dodatkowo nie montowałem.
Podobny problem jaki opisujesz miałem z klockami z tyłu, albo są źle zamontowane, lub jest zły rozstaw otworów w tłoczkach w stosunku do bolców na klockach, męczyłem się sporo, i piłowałem bolce, tzn. zmniejszałem ich średnicę, ale w końcu wymieniłem na takie które mają mocowanie za pomocą drucików i problem ustał link do przykładowych klocków: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

weuek 03-06-2019 10:30

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
To są raczej sprężyny niż blaszki.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tyłu sam poszukaj.

A dopasowywanie tych bolców w mk2 to częsty błąd. A te bolce nie mają nic wspólnego z otworami w tłoczkach w fokusie mk2. Te otwory są tylko do wkręcania tłoczka przeznaczonym do tego narzędziem. Na 101%.

rolek1993 03-06-2019 16:54

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
To zamowie te sprężyny i zobacze czy problem ustanie

klodis 05-06-2019 10:37

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
otwory w tłoczku oczywiście są do wkręcania przy wymianie klocków, mam takie urządzenie i tak właśnie trzeba zrobić bo inaczej tylko mechanik zostaje.

Zastanawiający jest fakt bolców na klocku od strony tłoczka, miałem jedną serię kloców gdzie po dobrym ustawieniu tłoczka, bolce wchodziły idealnie i klocek b.dobrze trzymał się w zacisku, ale jak pisałem wyżej wymieniłem na klocki ze sprężyną i jestem bardzo zadowolony.

Laki3891 11-06-2019 17:27

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
W moim przypadku mechanik po wymianie klocków nie zamontował ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) właśnie tego i dzwoniło .

klodis 13-06-2019 13:29

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
Super mechanik, ciekawe co z nimi zrobił jak je ściągał przed wymianą na nowe klocki.

weuek 13-06-2019 15:30

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
Może złamał.

klodis 14-06-2019 08:43

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
złamał? to musiały by być nieźle skorodowane by je połamać, ten drut jest tak elastyczny że można go owinąć drążek kierownicy, tylko też trzeba mieć sporą siłę by to zrobić, bo jego sprężystość jest bardzo dobra. Przed wczoraj wieczorem chciałem wyczyścić ów sprężynę i zawinęła mi się na szczotce drucianej na wiertarce, dobrze że miałem zapas, to wyczyściłem potem papier ścierny 80 i wygląda jak nówka sztuka.
tu macie podgląd może bez zbliżenia ale coś widać [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

weuek 14-06-2019 10:35

Odp: Blaszki mocujace klocki hamulcowe
 
Na drugim zdjęciu widać, że kowale obsługują wymianę kół.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.