Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270281)

michalczewski.k 28-09-2017 20:19

P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost
 
Cześć,
od jakiegoś czasu pod maską po przejechaniu ok 10km zaczął występować "świst" który zmienia swoje natężenie gdy dotkniemy przewodu dolotowego do turbiny. Dźwięk dokładnie jak na filmiku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Błędowi P0039 odpowiada zawór upustowy. Według komputera zablokował się w pozycji zamkniętej.

Czy to możliwe że to ten zawór powoduje taki dźwięk?. Dźwięk ten zanika przy przyspieszaniu, pojawia się gdy silnik pracuje na biegu jałowym oraz pod małym obciążeniem. Przebieg 110kkm. Brak odczywalnego spadku mocy.

Pytaniadodatkowe:

Czy ktoś próbował dobrać się do niego?
Czy jest możliwy jego demontaż bez demontażu innych rzeczy?(nie miałem jeszcze możliwości zajrzenia od spodu).
Czy ktoś kto spotkał się z podobnm problemem montował oryginalne części czy zamienniki?

Jutro będę kontaktował się z ASO w celu sprawdzenia dostępności części oraz kosztów naprawy?

Pozdrawiam

michalczewski.k 11-10-2017 09:59

Odp: P0039:72-2F błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost
 
1 załącznik(i)
Cześć,
dla zainteresowanych wrzucam spis części(zrzut z ekranu)-plus cena zaworu elektromagnetycznego z FORD-etis do turbosprężarki. 1.6 Ecoboost.
co do naprawy....stay tuned

michalczewski.k 15-10-2017 15:37

Odp: P0039:72-2F błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost
 
3 załącznik(i)
Winowajcą całego zamieszania jest zawór upustowy/zwrotnego DV. Dostęp do niego jest prosty i wystarczy zdjąć prawe przednie koło. Na zdjęciach widoczne uszkodzenie. W ASO ford nie ma dostępnej tej części i zalecili szukanie na szrocie ale zakup nowej turbiny....
Po poszukiwaniach zamontowano zamiennik firmy PROPERFEKT, który na swojej stronie posiada pełną ofertę. Zawór założony i działa dobrze, irytujący dźwięk zniknął.
Temat do zamknięcia

artur_pl 27-01-2019 17:30

[1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Witam,

od niedawna jest posiadaczem Focusa MK3 1.6 EcoBoost 182 KM (2011 r., 104 tys. przebiegu). Niecały miesiąc temu po podłączeniu do komputera pokazał się taki błąd:

Kod:

P0039 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie sterującym zaworem A obejściowym turbosprężarki/sprężarki doładowującej

Rodzaj usterki - 73 - Siłownik zablokowany w położeniu zamkniętym

Status - 6C - W obecnym lub poprzednim cyklu dla kluczyka/jazdy wystąpiła usterka.

Nie ma odczuwalnego spadku mocy, samochód przyspiesza równo. Po skasowaniu błędu i przejechaniu kilkunastu kilometrów błąd powrócił.

Jakiś tydzień temu zaczął pojawiać się specyficzny dźwięk po puszczeniu gazu (zarówno po przygazowaniu na postoju jak i podczas jazdy). Zaczyna być zauważalnie słyszalny po przejechaniu kilku kilometrów (rozgrzany silnik). Zamieszczam nagranie, żeby pokazać jak to brzmi:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie wiem czy wcześniej po prostu tego nie słyszałem i czy taki świst powinien występować.

Czy ten dźwięk może pochodzić od turbo?
Czy powinienem się tym zająć od razu/może to wywołać większe szkody?
Jeśli tak, to czy macie do polecenia w Krakowie/okolicach warsztat, który mógłby się tym zająć i nie spartolić roboty? :)

Bartuś01 27-01-2019 18:59

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Było ostatnio coś identycznego na forum . Ja osobiscie myslałem ze to blow off i ktoś o tym nie wiedział. :) Potem sie okazało ze spadł chyba jakiś wężyk od podciśnienialub był nieszczelny. Przeszukaj forum bo identyczny problem był tu opisany ze dwa miesiące temu, może trzy

artur_pl 27-01-2019 20:53

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Przeszukałem forum, ale nie mogę znaleźć wątku, o którym mówisz. Znalazłem jedynie taki sprzed roku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale tam świst występował cały czas a nie przy schodzeniu z obrotów po puszczeniu gazu.

Masz może jakieś dokładniejsze namiary na wątek o którym mówisz?

edmun 28-01-2019 11:15

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Ten dźwięk co podałeś to na 100% nie jest blow-off.
A że często sam słucham swojego to jestem też w stanie powiedzieć, że ten błąd dobrze wskazuje żeby zajrzeć co się dzieje, bo brzmi to źle.
Niestety z głowy nie podpowiem gdzie szukać ani co, jestem tylko w stanie potwierdzić, że nie jest to "normalne".

Bartuś01 28-01-2019 17:28

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał artur_pl (Post 3086846)
Przeszukałem forum, ale nie mogę znaleźć wątku, o którym mówisz. Znalazłem jedynie taki sprzed roku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale tam świst występował cały czas a nie przy schodzeniu z obrotów po puszczeniu gazu.

Masz może jakieś dokładniejsze namiary na wątek o którym mówisz?

Powiem Ci ze sam przeszukałem forum bo nie chciałem zostawiać Cie tak z niczym ale sam nie mogę tego znaleśc . Być moze popierdzieliły mi sie fora. Ale na bank to było 1.6 EB.

Edit. Teraz tak mysle ze albo to był filmik na YT albo ktos na grupie (Ford club polska) na FB wrzucił coś takiego. Pamietam ze po kilku dnach właściciel napisał ze rozwiązaniem była nieszczelność któregoś przewodu. Mam tylko nadzieje ze nie wprowadzę w błąd.

artur_pl 28-01-2019 20:58

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Znalazłem na grupie na FB coś takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na filmiku brzmi to niemal identycznie jak u mnie i też dotyczy 1.6 Ecoboost. Autor napisał, że winna była wypadnięta kostka przy turbinie od zaworu sterującego ciśnieniem.

Myślicie, że ta kostka może też generować taki błąd w komputerze o którym pisałem?
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy to ten filmik o którym mówiłeś?

Bartuś01 01-02-2019 20:58

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
takkkkk ! To ten !!!
Ze Ci sie udało to znaleśc ....
Widzisz coś kojarzyłem ze było wypięte . Dołozyłem ideologie ze wężyk podciśnienia a w przypadku z filmiku u góry kostka.:P Moze u ciebie będzie to samo ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.