Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323982)

jesiek 01-10-2021 18:39

Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
1 załącznik(i)
Witam, mam Kuge z 2019, 1,5 benzyna 150 KM . Dziwne metaliczne brzęczenie wydobywa się z miejsca które wskazałem czerwoną strzałką na zamieszczonym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
To brzęczenie zaczyna być słyszalne przy obrotach zazwyczaj powyżej 2000.
Brzęczenie nie zawsze się ukazuje. Nie raz przejadę dystans 50 kilometrów i tego nie słychać a na drugi dzień brzęczy. Zauważyłem, że lekkie uderzenie dłonią tego elementu (to jest ta plastikowa kratka za CD) eliminuje brzęczenie.

Czy ktoś może podpowiedzieć co może być powodem tego dźwięku (co tam jest pod tą kratką) i jak się zabrać za to żeby coś z tym zrobić.

Dzięki za informację.

Jakub 05-10-2021 09:23

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
Będę się niebawem za to zabierał, bo też mi się daje we znaki, trzeszczy i brzęczy...

tedi_k 05-10-2021 09:34

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
Cytat:

Napisał jesiek (Post 3371703)
...(co tam jest pod tą kratką)...

Tam jest metalowy stelaż do montażu radia (metalowej puszki...), są kable i śruby mocujące...
Więc nic nie da "wróżenie z fusów" - trzeba zdemontować "daszek" i obejrzeć co tam rezonuje...

kuba1961 06-10-2021 09:12

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
A to nie wentylator stacji ?

tedi_k 06-10-2021 09:25

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
Ani tam nie ma "stacji" żadnej ani "wentylatora"...:027::568::569:
Napisałem wyżej - tam jest "radio". Bez wentylatora.

To nie jest auto z 5 calowym ekranem...

kuba1961 06-10-2021 09:42

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
Zawsze wydawało mi się, że czuję lekki podmuch z tej kratki - myślałem że to wentylatorek stacji roboczej (radia).

jesiek 06-10-2021 14:06

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
Cytat:

Napisał Jakub (Post 3372302)
Będę się niebawem za to zabierał, bo też mi się daje we znaki, trzeszczy i brzęczy...

no właśnie trochę nie komfortowo się jeździ. Daj znać czy udało ci się usunąć ten problem.

Wcześniej napisałem że przy obrotach powyżej 2000 ten dźwięk słyszę. W tej kwestii muszę napisać zmianę ponieważ przy wolnym jechaniu autem oraz przy mniejszych obrotach silnika też brzęczy.

Jak dociskam dłonią tej kratki podczas jazdy to nie brzęczy.

Marek1145 06-10-2021 15:32

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
Cytat:

Napisał kuba1961 (Post 3372529)
Zawsze wydawało mi się, że czuję lekki podmuch z tej kratki - myślałem że to wentylatorek stacji roboczej (radia).

właśnie bo zimą kiedy są oszronione szyby naprzeciw tej kratki zawsze mam czystą szybę tak jak by coś na nią wiało.
;). tez myslalem ze cos tam jest

tedi_k 06-10-2021 17:04

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
Cytat:

Napisał Marek1145 (Post 3372587)
... tez myslalem ze cos tam jest

Czasem to już zupełnie ręce opadają...
A jak by tak uruchomić "szare komórki" i pomyśleć chwilę - "po co może być taka osłona "z dziurkami""??? Do tego przypomnieć sobie takie słowo "konwekcja"...
To, że pod kratką jest radio było już 3 razy... Radio ma wzmacniacz (końcówki mocy). Wzmacniacz wydziela ciepło... Ekran Sync2 albo Sync3 oraz sam Sync też wydziela ciepło...

Jest więc ABSOLUTNIE NIEOCZEKIWANE, że owo ciepło wydostaje się przez kratkę... No po prostu ZADZIWIAJĄCE!:shock:

kuba1961 06-10-2021 22:46

Odp: Brzęczenie - deska rozdzielcza za napędem CD
 
No tu się nie popisałeś z tym myśleniem. Gdyby był wentylator to kratki by nie było ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.