Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Kontrolka akumulatora ~i po pracy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=213571)

drozdaaaa 23-10-2014 09:16

Kontrolka akumulatora ~i po pracy
 
potrzebuje konkretnej odpowiedzi, zapalila mi sie kontrolka akumulatora (ta czerwona) zrobilem na niej okolo 100 km. Wczoraj jadac wylonczylo mi sie radio, ogrzewanie, caly panel z predkosciomierzem, ogolnie tylko swiatla zostaly, dzis juz nie chce odpalic radio sie wlancza, kontrolki sie pala, rozrusznik tak dziwnie pyka i wylanczaja sie wtedy kontrolki wszystkie. Pytanie na 100% aku, czy moze alternator ktory wymienialem 2 lata temu bo mialem podobny problem

TSRules 23-10-2014 10:23

Odp: kontrolka akumulatora ~i po pracy :)
 
jak możesz to popraw tytuł tematu zgodny z regulaminem np.

kontrolka akumulatora, auto nie odpala

podejrzewam że aku nie był po prostu ładowany, inna sprawa że jak widzisz że kontrolka się pali na czerwono to zjeżdżasz i sprawdzasz o co chodzi ...
kwestia czy altek, czy pasek, czy inne to do sprawdzenia, najgorsze że niepotrzebnie akumulator dostaje po d... bo takie max rozładowanie mu szkodzi i nawet jak był dobry to po takiej przygodzie może już nie być

PPiotrek 23-10-2014 11:54

Odp: kontrolka akumulatora ~i po pracy :)
 
U mnie był pasek.

TomCat 23-10-2014 15:11

Odp: kontrolka akumulatora ~i po pracy :)
 
uszkodzony regulator napięcia też może to robić

eclipse 23-10-2014 18:20

Odp: kontrolka akumulatora ~i po pracy :)
 
Na pewno AKUMULATOR rozładowany.
Ale przyczyna może być różnoraka :p.
od poluzowanej lub zasniedziałej klemy / poprzez zerwany lub ślizgajacy pasek alternatora (w 1,8 siada sprzęgło alternatora ) lub tak jak poprzednicy napisali itd . itp . może też być zwarcie akumulatora na celach .
Teraz na pewno ....masz kilka błędów w kompie .
Tak więc .... miernik w łapę i pomiary .

tedi_k 23-10-2014 20:07

Odp: kontrolka akumulatora ~i po pracy :)
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 2288695)
..od poluzowanej lub zasniedziałej klemy ...może też być zwarcie akumulatora na celach .
....

Prawie na pewno nie - z opisu wyraźnie wynika, że kolega jechał na akumulatorze bez ładowania. Aku i klemy wyglądaja na dobre, brak ładowania może mieć opisane przyczyny (pasek, któreś z uszkodzeń altka...).

kura2000 14-12-2014 13:58

Cześć
Podepnę się pod temat bo problem zbliżony.
Ostatnio miałem cyrki z akumulatorem. Miał już przeszło 6 lat więc wymieniłem na varta 80 740
Samochód od odpala elegancko, ale zauważyłem takie zjawisko.

Kiedy wyjeżdżam z garażu i zostawiam auto na chodzie na kilka minut ( zapakowanie dzieciaków, wózków itp)
To pojawia się kontrolka akumulatora. Jak tylko ruszę i przejadę 100 metrów to gaśnie.

Jakieś pomysły co to może być?
Dodam, że akumulator wymieniłem u polecanego na forum elektryka i przejrzał przewody itp.

Pozdrawiam

marecki.marekk 14-12-2014 14:53

Odp: kontrolka akumulatora ~i po pracy :)
 
Czy to się zdarzyło raz czy powtarza się za każdym razem?

kura2000 14-12-2014 17:59

Przed wymianą akumulatora zdarzało się dość często, ale nieregularnie. Ciężko było to powiązać z np wilgocią, zimnem itp.

Akumulator wymieniłem w czwartek a dziś zdarzyło się po raz pierwszy.

salom 14-12-2014 18:05

Odp: kontrolka akumulatora ~i po pracy :)
 
Jak jest sprawny alternator, to niepowinna sie zapalać kontrolka na wolnych obrotach.
Jeżeli sie zapala, to albo szczotki juz krótkie, lub przyczyna regulatora, tak czy inaczej alternator do przeglądu lub naprawy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.