Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=265514)

coren 20-06-2017 09:10

Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Hej! Od roku jeżdżę S-MAXem 2.5T 220KM z 2006 roku. Autko się spisuje, przez rok mojego użytkowania nie miałem z nim większych problemów, ewentualne jakieś tam kosmetyczne bądź rutynowe wymiany. Jednak dostałem nową pracę związaną z częstymi wyjazdami po Polsce, w dodatku własnym autem... W związku z tym szukam trochę oszczędności. Silnik 2.5 nie należy do najbardziej oszczędnych, a długa trasa będzie wymagała tankowania, ceny benzyny są jakie są, więc pomyślałem o LPG. Czy ktoś z Was jest po takim montażu? Jakie są Wasze doświadczenia?

bzyq81 20-06-2017 09:22

Odp: Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Mam zamontowanego stag 300 qmax, wtryski w01-3 BFC. Reduktor czerwony. Daje rade. Bez różnicy B-G. Weszła butla 55l. Zasięg 280km miasto. 330 trasa na 48 litrach.

Wysłane z Tapatalk

coren 20-06-2017 13:20

Odp: Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Cytat:

Napisał bzyq81 (Post 2818994)
Mam zamontowanego stag 300 qmax, wtryski w01-3 BFC. Reduktor czerwony. Daje rade. Bez różnicy B-G. Weszła butla 50l. Zasięg 280km

Na jakiej podstawie wybrałeś Staga? Tzn, gadałeś z kimś czy monter Ci zalecił?

bzyq81 20-06-2017 13:31

Odp: Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Cytat:

Napisał coren (Post 2819107)
Na jakiej podstawie wybrałeś Staga? Tzn, gadałeś z kimś czy monter Ci zalecił?

Tak już kupiłem. Rok temu poprzedni właściciel zakładał w Rybniku podobno u najlepszego gazownika w tym mieście. To mu włożył i działa świetnie. Znajomy ma warsztat LPG w Ogrodziencu i podobny zestaw włożył do Volvo XC90 2.5T.

Wysłane z Tapatalk

paoloWawa 20-06-2017 16:46

Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Mam u siebie KME Nevo, Barracudy, i reduktor KME Extreme. Założone półtora roku temu, na tym zestawie przejechane 30kkm, żadnych problemów. Spalanie od niecałych 12l w dość spokojnej trasie przez 16 przy nieprzepisowej jeździe po autostradach po 18l przy dynamicznej jeździe po Warszawie połączonej z dużymi korkami.

W S-max trzeba chyba przerabiać wydech by butlę umieścić pod podwoziem, rzuć okiem na lpg.forum, tam znajdziesz pewnie więcej info. W każdym razie silnik bezproblemowy do gazu. Klucz to dobre komponenty i dobry montaż przez kumatego montera.


Sent from my iPhone using Tapatalk

tzk983 20-06-2017 19:49

Odp: Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Ja miesiąc temu założyłem STAG QMAX wtryski BARRACUDA reduktor KME TWIN butla w bagażniku 56L i jestem bardzo zadowolony. Średnie spalanie około 15, Przy przebiegu rzędu 40 tys rocznie zwróci się bardzo szybko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

coren 21-06-2017 09:02

Odp: Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Cytat:

Napisał bzyq81 (Post 2819112)
Tak już kupiłem. Rok temu poprzedni właściciel zakładał w Rybniku podobno u najlepszego gazownika w tym mieście. To mu włożył i działa świetnie. Znajomy ma warsztat LPG w Ogrodziencu i podobny zestaw włożył do Volvo XC90 2.5T.

Ile kosztowała Cię ta instalacja? Miałeś jakieś awarie albo potrzeby podjechania do gazownika, bo coś było "nie halo"? Jak wygląda spalanie?

Bump:
Cytat:

Napisał paoloWawa (Post 2819195)
Mam u siebie KME Nevo, Barracudy, i reduktor KME Extreme. Założone półtora roku temu, na tym zestawie przejechane 30kkm, żadnych problemów. Spalanie od niecałych 12l w dość spokojnej trasie przez 16 przy nieprzepisowej jeździe po autostradach po 18l przy dynamicznej jeździe po Warszawie połączonej z dużymi korkami.

W S-max trzeba chyba przerabiać wydech by butlę umieścić pod podwoziem, rzuć okiem na lpg.forum, tam znajdziesz pewnie więcej info. W każdym razie silnik bezproblemowy do gazu. Klucz to dobre komponenty i dobry montaż przez kumatego montera.


O! To nieźle się sprawuje. A wg Ciebie jakie spalanie przy LPG to już jest duże? Widzę, że z Wawy jesteś - robiłeś tutaj montaż?

Bump:
Cytat:

Napisał tzk983 (Post 2819276)
Ja miesiąc temu założyłem STAG QMAX wtryski BARRACUDA reduktor KME TWIN butla w bagażniku 56L i jestem bardzo zadowolony. Średnie spalanie około 15, Przy przebiegu rzędu 40 tys rocznie zwróci się bardzo szybko.

Stag jest chyba jedną z prostrzych instalacji, więc prawdopodobieństwo awarii jest dość niski, co nie? czy się mylę?

bzyq81 21-06-2017 09:22

Odp: Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Poprzedni właściciel dał 3500. Na tyle tez dał fakturę. 20 tys zrobione od montażu i ani jednej wizyty w serwisie. Gamon nawet na przeglądy nie jeździł. Dopiero 26.06 umówiłem się z kumplem na przegląd i ew regulacje. Spalanie 15-18 miasto. Na trasie nie testowalem. Dopiero w lipcu nad morze. Po wycięciu schowka i przeróbce wydechu wchodzi butla 55l.

Wysłane z Tapatalk

tzk983 21-06-2017 22:03

Odp: Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
STAG QMAX 300-8 jest mocno zaawansowana ale nie znam pozostałych wiec może i prawda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

coren 22-06-2017 11:39

Odp: Jakie LPG wybrać do Forda S-MAX?
 
Cytat:

Napisał bzyq81 (Post 2819467)
Poprzedni właściciel dał 3500. Na tyle tez dał fakturę. 20 tys zrobione od montażu i ani jednej wizyty w serwisie. Gamon nawet na przeglądy nie jeździł. Dopiero 26.06 umówiłem się z kumplem na przegląd i ew regulacje. Spalanie 15-18 miasto. Na trasie nie testowalem. Dopiero w lipcu nad morze. Po wycięciu schowka i przeróbce wydechu wchodzi butla 50l.

To daj znać co i jak wyszło, ostatnio widziałem niezly filmik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] hahah Ale to już skrajny przypadek :) Spalanie takie normalne, tak sądzę, koszty na pewno taniej niż na pb.

Bump:
Cytat:

Napisał tzk983 (Post 2819911)
STAG QMAX 300-8 jest mocno zaawansowana ale nie znam pozostałych wiec może i prawda.

Po jakim czasie masz pierwszy przegląd?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.