Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297187)

EbbeSand 12-06-2019 23:55

Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT
 
Cześć i czołem

Od dłuższego czasu jestem posiadaczem tego cuda i niestety poszedł kompresor klimatyzacji , wiec liczę na pomoc tutaj doświadczonych Fiesciarzy :)

aktualnie posiadam kompresor o numerach 8v51-19d629-eg

Jednakże znalezienie tego modelu na podmiankę (chodzi o używkę) graniczy z cudem , rożne opinie słyszałem o regeneracji ( w moim przypadku się podobno zatarla) .

Wiec czy jestem skazany na sprezarke dokladnie o tym numerze czy na przyklad mozna zamontowac 8v51-19d629-ef czy cos w ten desen

Pozdrawiam

Jaryska 13-06-2019 04:54

Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT
 
Aby sie sprezarka zatarla w tak mlodym aucie, jest to tak prawdopodobne, jak glowna wygrana w totolotka.

Sprezarki pracuja 20 lat i wiecej dlatego ze w niej nie ma sie co zatrzec, w srodku caly czas jest plyn z olejem, a jak nie ma, to sprezarka stoi, automatyka jej nie uruchomi.

Jedyne co moze sie popsuc, to lozysko kola pasowego sprezarki, oraz sprzegielko, ale te elementy sa po zewnetrznej stronie sprezarki.

A wiec, ktos probuje wycisnac z Ciebie kase, nie daj sie, pojedz do kogos kto sie na tym zna, i wie jak uruchomic klime.

weuek 13-06-2019 05:14

Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3142031)
Sprezarki pracuja 20 lat i wiecej dlatego ze w niej nie ma sie co zatrzec, w srodku caly czas jest plyn z olejem, a jak nie ma, to sprezarka stoi, automatyka jej nie uruchomi.

No i akurat sprzed tylu lat masz wiedzę. Od dawna są montowane sprężarki pracujące cały czas, czy klima włączona czy nie. Ale nie wiem czy kolega wyżej taką własnie ma, bo nie chce mi się sprawdzać. U siebie mam taką i po naprawie auta muszę zamówić lawetę na dostarczenie pojazdu do napełnienia układu klimatyzacji. O ile nie chcę jeszcze sprężarki dołożyć do sumy kosztów.

slawomirro 13-06-2019 06:37

Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3142037)
No i akurat sprzed tylu lat masz wiedzę. Od dawna są montowane sprężarki pracujące cały czas, czy klima włączona czy nie. .

Teraz mogę napisać, że racji nie masz. Znajdź sobie mój niedawny post, rozebrałem sprężarkę Fiesty na części pierwsze i Jaryska ma rację :D

Jaryska 13-06-2019 08:00

Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT
 
Jak zwykle, za i przeciw.

A nagrode Nobla dac temu, kto wymyslil dostarczanie auta na lawecie, aby nie zatrzec sprezarki.

boncio 13-06-2019 12:36

Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT
 
Przecież wiadomo, że laweta jest tańsza od holowania ;)
Dobrze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] napisał od chyba 20 lat, jak nie ma czynnika w układzie to Ford nie włączy sprężarki.
Jeśli grupa VW robi sprężarki na sztywno to gratuluję pomysłu. To jest dopiero debilizm konstrukcyjny.

weuek 13-06-2019 15:31

Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT
 
Ten sam debilizm charakteryzuje też bmw czy toyotę. Ani grupa vw ani ford nie robią sprężarek, jeno zamawiają u producentów (np. denso, visteon). Kwestia wieku sprężarki, a nie składacza pojazdu. Jak producent przestanie dostarczać sprężarki ze sprzęgłem, to składacz aut sobie sam nie wyprodukuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.