Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wycieki na głowicy po 21k km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309270)

Fulara 20-07-2020 13:23

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Przepraszam co dokręcili ??? I przepraszam co było luźne ? Dlaczego się dajecie traktować jak idioci ? Zdobadz odpowiedź na moje 2 pytania

Valsacer 20-07-2020 14:57

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3267784)
Przepraszam co dokręcili ??? I przepraszam co było luźne ? Dlaczego się dajecie traktować jak idioci ? Zdobadz odpowiedź na moje 2 pytania

Śruby na silniku podobno były luźne :572:
Słuchaj, teraz trzeba będzie podejść do tego z innej strony skoro sam ford olał sprawę, a serwis tak do tego podchodzi.

Fulara 20-07-2020 16:12

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Które śruby na silniku. Dopytaj.

Danielo_82 20-07-2020 16:29

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Pewnie pokrywę zaworów dokrecili.

Fulara 20-07-2020 16:33

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Na pokrywie zaworów moment dokręcania to 8 nm to teraz się tak te sprawy załatwia.... Spoko.

Jak kupujesz auto to wchodzą do dupy jak trzeba zmienić uszczelkę to lepiej przeciągnąć gwint albo dobić uszczelkę bo klient już wróg...

RSBN4N 20-07-2020 17:32

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Uroki produkcji seryjnej. Bywa. Ale uszczelkę powinni wymienić, chyba że śruby były tak luźne, że można było je odkręcić palcem. Autorowi wątku proponuję, zamiast zmiany samochodu, zmianę ASO. To zwykle działa cuda.

Fulara 20-07-2020 17:44

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Zwłaszcza że aso ma płacone od ford polska. Mechanik ma płacone rbh i materiał też centrala. Więc nie rozumie ASO.

konieczko5 20-07-2020 19:05

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Pewnie uszczelnili silikonem.

AdoKrycha007 21-07-2020 16:15

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
jak można jechać do takiego aso ?
no ludzie... mało to innych gdzie podejdą poważnie do problemu ?

gucio770920 04-09-2021 19:28

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Cytat:

Napisał Valsacer (Post 3251836)
Witam,

ostatnio zobaczyłem na silniku tego typu wycieki, zatem zgłosiłem to na gwarancji w celu oględzin. Stwierdzono, że jest to naturalne przedostawanie się oparów przez uszczelkę i żeby się nie przejmować zatem chwilowo odpuściłem temat w celu obserwacji. Płyn chłodniczy jest czysty. Ford odebrany z salonu w styczniu tego roku, aktualny przebieg 21k km. Zaznaczę, że silnik nie jest żyłowany. Jest to śmieszne, że praktycznie nowy silnik już ma problemy ze szczelnością :? Czy ktoś miał podobny przypadek? Bądź porady co z tym fantem robić?

Mam dokładnie takie samo zapocenie w tym samym miejscu, myślałem że tylko ja miałem pecha ale jak widać to częstszy przypadek a samo zapocenje pojawiało się od wyjazdu z salonu. Mialem to zgłosić na gwarancji ale odpuściłem obawiając się że jak te paproki z ASO wsadzą tam łapska to będzie ciekło z każdej strony.
Postanowiłem że sam się tym kiedyś zajmę jak wyciek się powiększy a jak nie to takie pocenie w niczym nie przeszkadza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.