Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308083)

tyrlas1 11-04-2020 17:24

Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
Koledzy, napisze krotko, jestescie moja ostatnia deska ratunku.
Postaram sie jak najdokładniej opisac problem w moich aucie.
Chodzi konkretnie o bardzo slyszalne stuki w przednim zawieszeniu na bruku-ale takim mocno wyboistym, cos jak "kocie łby". Pojawia sie tez czasem na takich płytkich ale wielu nierownosciach. Jest to tez wyczowalne na stopach jak i slyszalne. Najczesciej sie pojawia przy niskiej predkosci,tak z 20-40 km/h,oraz przy hamowaniu z tej predkosci. Jak np hamujemy do skretu na brukowanej ulicy. Czyli wtedy gdy ciezar samochodu idzie do przodu. Jest to moim zdaniem bardzo podobne do lacznikow stabilizatora(były wymieniane w pierwszej kolejnosci),tyle ze o wiele bardziej intensywne. Na wielkszych wybojach,czy hopkach jest cisza. Samochod sprawdzalem u dwoch mechanikow,na podnosniku i powiedzieli ze wsyztsko jest ok. Wczoraj na przegladzie technicznym to samo. Jeden z mechanikow sie ze mna przejechal i potwierdzil to co mowie,ale przyznal ze nie wie co to-albo nie chcialo mu sie wiedziec. Sa to tak intensywne stuki ze od roku unikam drog brukowanych,serio, bo jak tylko wjade to mnie szlag trafia w sekunde. Ktos bedzie w stanie cos doradzic,moze sie spotkał z czym takim?
Starałem sie dokladnie opisac problem,ale moze ktos mnie jakos naprowadzi i co bede mogl dopisac. Odrazu tez napisze ze przejezdzilerm ogromna ilosc km roznymi samochodami w roznym stanie i nie wydaje mi sie bo zadnym tak nie bylo jak u mnie. Cos jest bardzo nie tak i juz rok sie z tym bujam.

dzwiedziu 11-04-2020 17:42

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
Najczęściej winowajcą jest podpora półosi.
Możesz odezwać się też do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , jest z twoich stron i raczej da se z tym radę.

tyrlas1 11-04-2020 17:52

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
O,dzieki,odezwe sie,kiedys z nim chyba cos dzialalem z inna rzecza. Moze znajdzie czas zeby sie przejechac moim autem. Mam kilka takich pokazowych drog gdzie odrazu slychac o co chodzi. Postaram sie poczytac o tej podporze.
Ktos ma jesczez jakies pomysly?

konieczko5 11-04-2020 17:53

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
U mnie był podobny objaw, mechanicy rozkładali ręce i okazało się, że maglownica się poluzowała.

tyrlas1 11-04-2020 18:49

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3241683)
U mnie był podobny objaw, mechanicy rozkładali ręce i okazało się, że maglownica się poluzowała.

Tez gdzies czytałem o tym. Jaki koszt takiej naprawy? Mozna to jakos wczesniej sprawdzic zeby sie upewnic co do tego kierunku?
Ogólnie samochod sie dobrze prowadzi, nie ma luzow ,nie sciaga itd.

dzwiedziu 11-04-2020 18:57

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
Standardowo, bierzesz mały łom, i podważasz ruszając w tę i wewtę wszędzie gdzie może pukać.

gibaj 12-04-2020 09:31

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
chodzi o to że mogła się okręcić maglownica od ściany grodziowej

urozanin 12-04-2020 14:43

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
Cytat:

Napisał tyrlas1 (Post 3241666)
Koledzy, napisze krotko, jestescie moja ostatnia deska ratunku.
Postaram sie jak najdokładniej opisac problem w moich aucie.
Chodzi konkretnie o bardzo slyszalne stuki w przednim zawieszeniu na bruku-ale takim mocno wyboistym, cos jak "kocie łby". Pojawia sie tez czasem na takich płytkich ale wielu nierownosciach. Jest to tez wyczowalne na stopach jak i slyszalne. Najczesciej sie pojawia przy niskiej predkosci,tak z 20-40 km/h,oraz przy hamowaniu z tej predkosci. Jak np hamujemy do skretu na brukowanej ulicy. Czyli wtedy gdy ciezar samochodu idzie do przodu. Jest to moim zdaniem bardzo podobne do lacznikow stabilizatora(były wymieniane w pierwszej kolejnosci),tyle ze o wiele bardziej intensywne. Na wielkszych wybojach,czy hopkach jest cisza. Samochod sprawdzalem u dwoch mechanikow,na podnosniku i powiedzieli ze wsyztsko jest ok. Wczoraj na przegladzie technicznym to samo. Jeden z mechanikow sie ze mna przejechal i potwierdzil to co mowie,ale przyznal ze nie wie co to-albo nie chcialo mu sie wiedziec. Sa to tak intensywne stuki ze od roku unikam drog brukowanych,serio, bo jak tylko wjade to mnie szlag trafia w sekunde. Ktos bedzie w stanie cos doradzic,moze sie spotkał z czym takim?
Starałem sie dokladnie opisac problem,ale moze ktos mnie jakos naprowadzi i co bede mogl dopisac. Odrazu tez napisze ze przejezdzilerm ogromna ilosc km roznymi samochodami w roznym stanie i nie wydaje mi sie bo zadnym tak nie bylo jak u mnie. Cos jest bardzo nie tak i juz rok sie z tym bujam.


Jakiś czas temu również borykałem się z dokładnie takimi samymi objawami. Wielu mechaników rozkładało ręce, w tym 2xASO, które twierdziły, że w zawieszeniu brak jakichkolwiek luzów, zaś luz w maglownicy mieści się w granicach norm fabrycznych. Ostatecznie, opierając się na głosach kolegów z forum, na własne ryzyko zdecydowałem się na regenerację przekładni, co rozwiązało zagadkę. Od tego czasu błoga cisza :) Koszt regeneracji z robocizną wyniósł 850 zł ;)

tyrlas1 13-04-2020 12:13

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
I kolejny głos ze to jednak maglownica. Dzieki koledzy,za jakis czas jade na wymiane olejow,filtrow itd,odrazu pogadam z mechanikiem zeby sie zajal ta przekładnia. Dzieki za wszytskie odpowiedzi. Mam ndzieje ze to to,bo juz doslownie mnie szlag trafia jak tylko wjezdzam na bruk,a tego we Wrocławiu jest pełno.

urozanin 13-04-2020 12:15

Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku
 
Daj znać, kiedy wyjaśnisz co ostatecznie było przyczyną tych stuków :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.