Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Napęd predkościomierza (impulsator) numer (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113244)

Dopalacz 26-10-2010 16:03

Napęd predkościomierza (impulsator) numer
 
Witam.
Potrzebuję numer czści impulsatora , lub zdjęcie , bądź link.
Zaczął szaleć mi prędkościomierz - czasem "pływa" a czasem przestaje w ogóle działać (wskazówka opada na 0)
Chyba impulsator mówi pa pa , ale z tego co widziałem składa się on z 2 części : mechanicznej i elektronicznej (nie wiem , która wysiadła).
Ze skrzyni da się wykręcić coś takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jednak kręcąc tym badylem przy podłączonej wtyczce i uruchomionym silniku wskazówka nie reaguje.

Pozdrawiam

zibi187 27-10-2010 11:07

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Mam ten sam problem. Wskaźnik wariował wariował i w końcu przestał działać. Impulsator, o którym piszesz to czujnik Vss. Ja u siebie sprawdzałem i wygląda na sprawny. Może to jednak jakiś błąd na połączeniu elektronicznym w okolicach samych zegarów.

Dopalacz 27-10-2010 13:39

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Tylko dziwne jest , że jak wjadę w dołek to licznik bardziej świruje.
Dlatego szukam zdjęcia ,lub linku do zdjęcia albo nr części całego napędu (w etce nie ma tego nr) , bo tą część , która jest w linku wykręca się ręką .
Muszę wykręcić cały napęd ze ślimakiem. Chociaż jak już wcześniej pisałem obracałem impulsatorem na włączonym silniku i licznik nie banglał :027:
Może ktoś wie , który pin we wtyczce licznika jest od impulsatora??

Pozdrawiam

zibi187 27-10-2010 14:11

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Może nie tym kręcisz. Czujnik Vss jest wkręcany do skrzyni w górnej częsci. Cały jest z tworzywa sztucznego na duży klucz. Nie pamiętam jaki 24 czy 27 ale duży.

Dopalacz 27-10-2010 15:59

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Sam impulsator da się wykręcić ręką .
Na zdjęciu z allegro widać wystającą część , kręcąc nią pojawiają się impulsy masowe.
Wiem gdzie znajduje się impulsator , bo go wykręciłem (tylko część elektroniczną - hallotron) , ale jest jeszcze część mechaniczna - ślimak i jego nie wymontowywałem a będę musiał.

Nadal szukam info odnośnie numeru pinu w kostce licznika odpowiedzialnego za impulsy z czujnika (wtedy sprawdzę czy jest to wina instalacji , czy licznika , bo impulsator przy ręcznym kręceniu podaje impulsy masowe).

Pozdrawiam

zibi187 27-10-2010 16:32

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
No niestety nie znam nr tych pinów, a sam też bym sprawdził. Na innym forum doczytałem, że może to być brak masy.

rici520 27-10-2010 19:18

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Moze kolega zibi187 ma racje tez czytalem,ze tam sa dwie masy.Jedna pod deklem z boku jak sie otworzy drzwi kierowcy, a druga za zegarami.Warto sprawdzic.

Dopalacz 27-10-2010 20:24

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Pod jakim deklem?
A ta za zegarami to w którym miejscu?
Chyba , gdyby nie było masy , to byłby problem z całym licznikiem (temp. , paliwo, obr. , kontrolki) a u mnie tylko prędkościomierz fixuje. Może się mylę.

Proszę o opisanie miejsc podłączenia tych mas i w dalszym ciągu poszukuję nr pinu w liczniku odpowiedzialnego za impuls prędkości.

Pozdrawiam

zibi187 27-10-2010 22:13

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Jesteś w błędzie. Połączenia mas jest kilka.

Dopalacz 28-10-2010 10:43

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Przecież nie pisałem , że mam rację i nie twierdziłem , że jest jedno połączenie masy w samochodzie , bo to by było niedorzeczne.
Pytam tylko gdzie ta klapka i o które miejsce za licznikiem chodzi.
Proszę czytać ze zrozumieniem.
Zibi z tego co widzę ty też masz podobny problem (elektroda zasypana Twoimi tematami) , więc jesli znasz rozwiązanie to napisz , zamiast utwierdzać mnie czy jestem w błędzie , czy też nie :)

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.