Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Części eksploatacyjne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261313)

steell 28-03-2017 20:21

Części eksploatacyjne
 
Do posiadaczy fusion-ów, jak sobie radzicie z częściami eksploatacyjnymi i zamiennymi? Gdzie kupujecie, jak ogarnąć różnice miedzy fusionem i MK5.

CERES 29-03-2017 14:29

Odp: Części eksploatacyjne
 
ja tam za wiele zanabywałem:

Na pewno co pasuje z europy:
- nadkole
- zaślepka drzwi w klamkę wewnętrzna
- ślizg zderzaka przód
- mocowanie lampy (to odkręcane)
- kołki do nadkola
- tarcze i klocki przód (kupione nie w ASO)

tyle co kupowałem (nowe w serwisie)

steell 29-03-2017 14:40

Odp: Części eksploatacyjne
 
Z materiałów eksploatacyjnych widzę tarcze i klocki. Jak je zamawiałeś? To znaczy czy podałeś mondeo mk5 w konkretnej wersji silnikowej i pasowały? Dalej mnie interesuje jak sprawa wygląda np z filtrami powietrza i kabinowym oraz oleju, zestawy do skrzyni biegów automat. Oleje. Zastanawiam się nad wersją fusiona 2.0 Pb 240 kM z 2015 roku.
Można by było porównać filtr oryginalny wyciągnięty z auta z nowym i spisać co jes zamienne z czym.

CERES 29-03-2017 17:21

Odp: Części eksploatacyjne
 
tarcze zamawiałem do mondeo mk5 ale upewniłem się że mają 300mm.
Nie pamiętam jakiej firmy. Dałem 250zł/szt

lukaszant 29-03-2017 22:24

Odp: Części eksploatacyjne
 
Koledzy poszukuję klocków na tył 2,5 litra benzyna... bo mi się szybko kończą

steell 30-03-2017 15:25

Odp: Części eksploatacyjne
 
Co do klocków to nie znalazłem żadnych do 2.5l, za to wygląda ze do wszystkich innych wersji łącznie z hybrydą są dla MK5 takie same. Czy jest jakaś różnica miedzy MK5 i Fusionem trzeba by zamówić klocki i porównać. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Możesz też zadzwonić i się zapytać tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Znalazłem coś takiego:
Filtr powietrza, taki sam dla mondeo mk5 rocznik 29.09.2014 ->
silniki benzynowe: 1.0 / 1.5 / 2.0 / 2.5
silniki Diesel: 1.5 / 1.6 / 2.0
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Filtr oleju Mondeo MK V
1,0 (3 cyl.) 29-09-2014 02-11-2015
2,0 EcoBoost (203, 240 KM) 29-09-2014
2,5 Duratec DOHC EFI
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Filtr kabinowy taki sam do wszystkich mk5, nie pasuje do Fusiona
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Narazie sie mocno waham włącznie ze względu na części zamienne chociaż auto mam już upatrzone.

steell 30-03-2017 19:16

Odp: Części eksploatacyjne
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] znalazłem coś takiego, wynika że te same klocki stosowane były do sporej gamy Fusion ów. Wypada kupić klocki do Mondeo MK5 z możliwością zwrotu i porównać chyba będzie to samo.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Jak nie chcesz kombinować to masz tutaj w niemowni z oryginalną numeracją.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fajna stronka, wygląda że filtr powietrza też pasuje do wielu jednostek,
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozostaje tylko pytanie czy jest kompatybilna z mondeo :) W każdym badx razie jest to część produkowana przez Motorcraft pod symbolem FA1912

Tutaj wersja "tuningowa filtra [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Wymiary pasują do filtra naszej produkcji AP 186/2, dedykowanego dla Mondeo MK5, różnią sie te filtry wysokością ten K-N jest troszkę niższy ale to normalne przy takiej wkładce. Reasumując powinno pasować :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszant 30-03-2017 20:55

Odp: Części eksploatacyjne
 
[QUOTE=steell;2778311] @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] znalazłem coś takiego, wynika że te same klocki stosowane były do sporej gamy Fusion ów. Wypada kupić klocki do Mondeo MK3 z możliwością zwrotu i porównać chyba będzie to samo.

Napisałeś MK3, chyba powinno być MK5?

Dzięki @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] za poszukiwania, obdzwoniłem dziś kilka sklepów z częściami z USA... w jednym będą mieli za dwa tygodnie... a tak nigdzie nie ma od ręki.
Co do filtrów, to są uniwersalne do wersji USA i EU bo ja miałem wymieniane już wszystkie filtry i nie było z tym problemu.

Natomiast, co do tylnych hamulców to zauważyłem na stronie USA, że ten rodzaj klocków był stosowany tylko przez dwa lata, zatem obecne u nas w EU mogą się jednak różnić.

Póki mi nie piszczą, czekam na dostawę z USA w sklepie, a w przeciwnym wypadku jadę do mechanika i będziemy próbować z europejską wersją... i wtedy się okaże jaka prawda...

SRS 30-03-2017 21:29

Odp: Części eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2778401)
Natomiast, co do tylnych hamulców to zauważyłem na stronie USA, że ten rodzaj klocków był stosowany tylko przez dwa lata, zatem obecne u nas w EU mogą się jednak różnić.

to nie dokładnie czytałeś ten katalog , bo te nr zamieniają się a klocki są te sam
DG9Z-2200-A -From: 08/13/2012 To: 08/23/2014 2013/2015 ; 6 Speed Auto Trans 6F Mid-Range i zamieniają się na
DG9Z-2200-J - From: 08/23/2014 To: 04/06/2015 2015 ; 6 Speed Auto Trans 6F Mid-Range i znowu zamienia się na
DG9Z-2200-N - From: 04/06/2015 2016/ ; 6 Speed Auto Trans 6F Mid-Range | From: 04/06/2015 2016

a klocki do tyłu są takie same jak w Mondeo 2014-

steell 30-03-2017 21:34

Odp: Części eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2778401)
Napisałeś MK3, chyba powinno być MK5?

Oczywiscie, stare przyzwyczajenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.