Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294160)

adijos_5 28-03-2019 23:23

Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cześć
Ostatnio (już drugi miesiąc) szukam odpowiedniego Focusa dla siebie. Chciałbym żeby był jak najbardziej bezawaryjny żeby przy nim dużo nie stracić jak już przyjdzie pora na naprawy. Dlatego skupiłem się na szukaniu benzyny 1.6 (podobno bez obsługowa jak piszą w internetach).
Jednak parę dni temu naszła mnie myśl: "A może poszukać diesla 1.6 w wersji 90KM?". Z tego co wiem to niektóre silniki posiadały filtr DFP i dwumasę (a niektóre nie). Nie od czego zależy obecność tych podzespołów. Tutaj mam jednak pytanie do forumowiczów. Czy opłaca się specjalnie szukać tego silnika bez dwumasy i DPFa (bo to może generować koszty)? Jak silnik w takiej wersji stoi z niezawodnością?

Pozdrawiam :)

weuek 28-03-2019 23:35

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Jeszcze turbina może się zepsuć, więc szukaj bez niej.

adijos_5 28-03-2019 23:56

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Tak poszukam samej karoserii bez silnika, albo nie bo może zgnić.
Co jest takiego dziwnego w analizowaniu co może pasować najbardziej do potrzeb? Skoro są wersje jednostek, które nie mają podzespołów, które mogą generować koszty to dlaczego z nich nie skorzystać?
Dlatego pytam Was czy macie doświadczenia/wiedzę na temat takich jednostek?

hindus 28-03-2019 23:57

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
A wtryski? Regeneracja to kupa kasy ;) a tak serio - nie ma samochodów bezobslugowych. Wszystko w końcu padnie. Niezależnie od silnika i dodatków zajechany egzemplarz wpedzi Cię w koszty. Taki w dobrym stanie uderzy po kieszeni. Skoro jest kasa na samochód to musi być i na naprawy. Napisz lepiej ile masz do wydania i jak najczęściej jeździsz (miasto, trasa, ile rocznie) to możemy ocenić czy diesel ma sens.

adijos_5 29-03-2019 00:02

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Do wydania mam do 16 tysięcy. Jazda codzienna do pracy ok 10 km w jedną stronę (miasto), dwa razy w miesiącu trasa ok 150 km + parę razy w roku wyjazd Wrocław - Warszawa i Wrocław - Kraków. Liczyłem, że może to wyjść ok 13 - 15 tysięcy kilometrów rocznie.

rav 75 29-03-2019 04:55

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Kolejny mit o 1.6 tdci bez dwumasy...Zwłaszcza w polifcie.

hindus 29-03-2019 05:37

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Zima może Ci się nie rozgrzać na takim dystansie... Ja bym chyba celowal w benzynę.

weuek 29-03-2019 05:54

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
To już będzie stare auto. Celowałbym w stan, a nie sam silnik.

Pół roku temu szukałem 11-12-letniego bmw i nie kupiłem żadnego, bo stan wszystkich oglądanych (samych najdroższych ofert) był nie do przyjęcia. Forda znacznie łatwiej znaleźć w dobrym stanie.

grundi_bdg 29-03-2019 06:48

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał rav 75 (Post 3111665)
Kolejny mit o 1.6 tdci bez dwumasy...Zwłaszcza w polifcie.

To mam kolego dla Ciebie niespodziankę,

Mit obalony,

Mojej żony Foka ( na sprzedaż zresztą) 1,6 tdci 90 koni 2010 rok silnik bez dwumasy

Bump:
Cytat:

Napisał adijos_5 (Post 3111658)
Do wydania mam do 16 tysięcy. Jazda codzienna do pracy ok 10 km w jedną stronę (miasto), dwa razy w miesiącu trasa ok 150 km + parę razy w roku wyjazd Wrocław - Warszawa i Wrocław - Kraków. Liczyłem, że może to wyjść ok 13 - 15 tysięcy kilometrów rocznie.

Moja żona jeździła bardzo podobnie
Do pracy około 12 km w jedną stronę, gdzieś po osiedlu jakiś zakupy od sklepu do sklepu, raz czasem dwa w miesiącu około 100 do teściów, rocznie wychodzi właśnie około 12-15 tyś

1,6 tdci 90 koni z DPF kompletnie nie wiemy że on tam jest, Wiemy że siedzi w puszce i grzecznie spełnia swoje zadanie.
lejemy odpowiedni olej do silnika, jeździmy, i od 2010 roku żadnego problemu z DPF

Jak byś szukał pewnego egzemplarza skontaktuj się ze mną proszę na PW to podpowiem co nie co i podeślę link do ogłoszenia.

weuek 29-03-2019 07:06

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał grundi_bdg (Post 3111678)
1,6 tdci 90 koni z DPF kompletnie nie wiemy że on tam jest, Wiemy że siedzi w puszce i grzecznie spełnia swoje zadanie.

To identycznie jak z kołem dwumasowym.

rav 75 29-03-2019 07:23

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3111684)
To identycznie jak z kołem dwumasowym.

:):) Dokładnie.

cezarg1410 29-03-2019 13:11

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał grundi_bdg (Post 3111678)
To mam kolego dla Ciebie niespodziankę,

Mit obalony,

Mojej żony Foka ( na sprzedaż zresztą) 1,6 tdci 90 koni 2010 rok silnik bez dwumasy

Skąd wiesz? Widziałeś sprzęgło na żywo?

kopson 29-03-2019 13:35

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Może sprzęgło zostało wymienione na takie z kołem jednomasowym g;) I dlatego nie ma dwumasy g:P

grundi_bdg 29-03-2019 14:39

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 3111856)
Skąd wiesz? Widziałeś sprzęgło na żywo?

Jak było wymieniane w ASO kilka dobrych lat temu to na FV było zwykłe sprzęgło tarcza, docisk, łożysko oporowe.

adijos_5 30-03-2019 00:31

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Hmm, więc konkluzja jest taka:
- da się znaleźć 1.6 tdci bez dwumasy i pdf
- ważny stan a nie konkretny silnik
Lecz jeśli powiedzmy założymy, że na taką jednostkę będę bardziej zwracał uwagę to jakie macie o nim zdanie? 10 letnie auto będzie miało zapewne swoje problemy w jakiejkolwiek konfiguracji. Zależy mi żeby ograniczyć duże jednorazowe koszty w późniejszych latach. Plan zakłada użytkowanie samochodu przez 6 lat ;)

vinczi 30-03-2019 07:37

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Sam sobie odpowiadasz. Każdy samochód ma swoje problemy, a już na pewno łatwiej o nie w 10letniej furze. Nawet zwykłe sprzęgło może Ci klęknać. Szukaj zadbanego egzemplarza, zmieniaj płyny i oleje regularnie, i lej dobre paliwa to ograniczysz ryzyko.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

rav 75 30-03-2019 14:36

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
[QUOTE=adijos_5;3112141]
- da się znaleźć 1.6 tdci bez dwumasy i pdf
/QUOTE]

Pod warunkiem że auto będzie miało minimum 12 lat. Tamte na pewno nie miały dwumasy.

denon2000 30-03-2019 22:16

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał grundi_bdg (Post 3111910)
Jak było wymieniane w ASO kilka dobrych lat temu to na FV było zwykłe sprzęgło tarcza, docisk, łożysko oporowe.

Bo koło zamachowe (dwumasowe) to kolejny element. Wg wszelkich katalogów taki element występuje w moim samochodzie (nie sprawdzałem tego jeszcze organoleptycznie). A tak się składa, że mam auto identyczne (nie licząc koloru) jak twoje.

adijos_5 30-03-2019 23:38

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Przeglądając internety zastanawiam się jakie są naprawdę różnice między 90KM jednostką a 109 KM? Piszą, że 90KM jest dobra na chiptuning bo jest bliźniacza jak 109KM - różnice są podobno tylko w oprogramowaniu. Ile jest w tym prawdy?

rav 75 31-03-2019 05:06

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Zapewne bardzo dużo. Wcześniejsze wersje (np. mój FL '09) miały turbo ze stałą geometrią.

grundi_bdg 31-03-2019 07:32

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Z tego co pamietam to 109 miały tez jakieś dziwne problemy z elektronika, czy elektryką, niech mnie ktoś poprawi jak się pomyliłem.

gibaj 31-03-2019 08:34

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Bzdura
90 koni zwykła turbina
109 koni zmienna geometria łopatek

Peter841 31-03-2019 10:52

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
posiadam od tygodnia Forda Focusa kombi 2008r z silnikiem 1,6 TDCi 90KM bez dwumasy i DPF, jak dla mnie spokojnie wystarczy spalanie 5,7l mieszana jazda trochę miasto trochę trasa, choć w trasie schodzi do 5,2l.
Szukałem 3 miesiące od stycznia, w końcu przyszła wiosna i znalazłem, zakupiony w polskim salonie, wszystkie naprawy w serwisie. Tania eksploatacja, chyba ze masz zamiar zapierdzielać i łapać jak najlepsze osiągi :)części nie są drogie, zawieszenie nie jest straszne.
Mogę śmiało polecić. I co najważniejsze ceny tych fordów nie są przestępne swego kupiłem za 11tyś. z przebiegiem 189tyś potwierdzone serwisem.
Polecam te auto z tym silnikiem.

weuek 31-03-2019 11:18

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
W tej cenie to pewnie golas.
Cytat:

Napisał Peter841 (Post 3112548)
Polecam te auto z tym silnikiem.

Po kilku dniach używania to zdecydowanie za wcześnie na polecanie.

denon2000 31-03-2019 12:11

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał gibaj (Post 3112496)
Bzdura
90 koni zwykła turbina
109 koni zmienna geometria łopatek

Bzdura.
90 KM z EURO 5 i suchym DPF na pewno turbina ze zmienną geometrią tak jak 109KM. To te same samochody z innym softem. Więcej na ten temat mogą powiedzieć koledzy (np. mayak), którzy robią konwersję 90-109 KM na fabrycznych softach.

A co do braku dwumasy w 1.6 TDCI w MK2FL . Czy ktoś może podać katalogowy numer części/zestawu sprzęgła pozwalającego na montaż jednomasowego koła zamachowego z tłumikiem drgań w tarczy ? Najlepiej jeszcze linka do oferty z takim produktem ? Wtedy skończą się dywagacje na podstawie zasłyszanych opinii.

Peter841 31-03-2019 12:58

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3112556)
W tej cenie to pewnie golas.

Po kilku dniach używania to zdecydowanie za wcześnie na polecanie.

w fordzie użytkuje od tygodnia, ale z tym silnikiem mam styczność od 4 lat. Żadnych problemów.
Sory ze nie dopisałem.

technik08 31-03-2019 14:05

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Focus mk2 1,6TDCI 90kM przedlift kupiony od mojego pracodawcy w 2014r . Przebieg w momencie zakupu 125kkm , dziś 160kkm . Przebiegi 8-10 kkm rocznie głównie miasto , plus wczasy i grzyby . Spalanie nawet w zimie 6l/100 , trasa S3 5l/100 . Rozrząd wymieniony przy 145kkm , filtry , olej raz w roku i żadnych problemów . Przed kupnem sprawdziłem po VINie - bez DPFa i dwumasy .

hindus 01-04-2019 09:34

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał adijos_5 (Post 3112141)
Hmm, więc konkluzja jest taka:
- da się znaleźć 1.6 tdci bez dwumasy i pdf
- ważny stan a nie konkretny silnik
Lecz jeśli powiedzmy założymy, że na taką jednostkę będę bardziej zwracał uwagę to jakie macie o nim zdanie? 10 letnie auto będzie miało zapewne swoje problemy w jakiejkolwiek konfiguracji. Zależy mi żeby ograniczyć duże jednorazowe koszty w późniejszych latach. Plan zakłada użytkowanie samochodu przez 6 lat ;)

To może ja opowiem o moich kosztach eksploatacyjnych Focusa z tym silnikiem. Mam go od 75 tys. km, 5 lat.

- zmiany filtrów i oleju co roku, koszt ok. 200 zł (robię ok. 15 tys więc zgrywa się w czasie przebieg i czas)
- od zakupu (2014) 2 razy naprawiałem chłodnicę klimatyzacji (2x 700 zł)
- raz zmieniłem komplet świec żarowych (2 lata temu)
- raz rozrząd (1200 zł? nie pamiętam)
- raz czyściłem (ok. 120 tys.) i ostatnio wymieniłem (185 tys.) EGR, (900 zł)
- dwa razy zmiana sprężyn (pęknięcie) i dwukrotnie łożysko koła z przodu, do tego łożysko mcphersona (nie pamiętam ile w sumie, pewnie coś koło 1000 zł)

Reszta kosztów to moje mody:
- tempomat, skórzana kierownica
- grzałka PTC
- dodatkowa lampka w bagażniku
- zmiana oświetlenia wnętrza na LED
- zegary poliftowe
- dodatkowy kluczyk
- radio Sony
koszt 1130 zł z przesyłką

Trasa/miasto to jakieś 80:20 bo zanim ten silnik się rozgrzeje to zimą trzeba przejechać 10 - 15 km. Od jeżdżenia "po mieście" jest rower albo Yaris 1.0 benz ;) Jeżdżę raczej spokojnie, ale jak trzeba wyprzedzić to nie ma problemu nawet bez zmiennej geometrii. Spalanie 5.0 - 5.2 litra. Tankuję na Auchan.
Ja jestem bardzo zadowolony.

adijos_5 01-04-2019 10:51

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3112927)
Trasa/miasto to jakieś 80:20 bo zanim ten silnik się rozgrzeje to zimą trzeba przejechać 10 - 15 km. Od jeżdżenia "po mieście" jest rower albo Yaris 1.0 benz ;)

U mnie trasa/miasto to będzie 4/6. Rozumiem, że do miasta nie polecasz? Wydaje mi się, że 10-15 km do rozgrzania to bardzo dużo. Jeździłem kiedyś Volvo V40 (2003) z silnikiem 1.9 dci. Po ok 4 km miał optymalną temperaturę (w zimie).

weuek 01-04-2019 10:53

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał adijos_5 (Post 3112958)
U mnie trasa/miasto to będzie 4/6.

Tym benzynowym 1.6? [taaakie gały]

Diesle w zimie tak mają. Mój 1.8 tdci przy -10 potrzebował kilkanaście km autostrady do osiągnięcia temperatury "pionowej".

A na forach mamy sporą domieszkę fantastów, więc podawane przez nich wartości liczbowe są niewiarygodne.

hindus 01-04-2019 11:00

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Ile paliło to Volvo?
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to nie spalanie tylko stosunek udziałów ;)
Co do miasta - ja uważam, że z definicji diesel w mieście nie ma racji bytu. Przede wszystkim dłużej się rozgrzewa, więc dłużej go katujesz na zimno. To oznacza syfienie całego wylotu, jak masz DPF to w ogóle masakra. Ja nie mam, ale EGR też się zanieczyszcza.
Druga sprawa to dwumas - przy 90KM i lekkiej nodze nie jest to duży problem, ale i tak - żeby ruszać dynamicznie musisz go trochę przycisnąć - a to wszystko odbija się w zużyciu dwumasowego koła zamachowego.
Po trzecie - zanieczyszczenia. Diesle emitują więcej szkodliwych zanieczyszczeń niż benzyny i o ile genialnie sprawdzają się na trasie, to do miasta niestety niekoniecznie.
Ale to moje zdanie :)

adijos_5 01-04-2019 11:36

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3112963)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to nie spalanie tylko stosunek udziałów ;)

O to to ;)

Volvo paliło na trasie do 6l (w zalezności od ciężkości nogi) a w mieście do 7,5.
W dalszym ciągu mam mętlik i dylemat czy na moje potrzeby warto patrzeć w kierunku diesla, po czym wchodze w internet i widzę, że 8 na 10 ogłoszeń to diesle i nie ma w czym wybierać :/

hindus 01-04-2019 11:40

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
No więc widzisz, 20 do 50% wyższe spalanie = 20 do 50% więcej produkowanego ciepła.
Ogłoszenia z benzyną są, ale rzeczywiście cenowo wychodzą mniej atrakcyjnie, albo do wyboru są tylko starsze roczniki.
Natomiast nie patrz aż tak na wyposażenie. Ja sobie doposażałem totalnego golasa i jestem zadowolony z efektu i poniesionych w tym celu kosztów.

adijos_5 01-04-2019 12:47

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3112988)
No więc widzisz, 20 do 50% wyższe spalanie = 20 do 50% więcej produkowanego ciepła.
Ogłoszenia z benzyną są, ale rzeczywiście cenowo wychodzą mniej atrakcyjnie, albo do wyboru są tylko starsze roczniki.
Natomiast nie patrz aż tak na wyposażenie. Ja sobie doposażałem totalnego golasa i jestem zadowolony z efektu i poniesionych w tym celu kosztów.

Racja tylko, że w dodatkowe poduszki powietrzne lub ESP go nie doposażę ;)

hindus 01-04-2019 12:51

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
A na których konkretnie poduchach Ci zależy, a których nie ma w gołej wersji? :)
A ESP też się da :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

grundi_bdg 01-04-2019 16:22

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
po ok 5 -7 km temperatura jest na środku :-)
ale nie wiem czy posiadanie climatronica i jakiegoś systemu dogrzewania o ile się nie mylę ma na to wpływ,


spalanie 80/20 miasto trasa blisko 6 w odwrotnej konfiguracja spada blisko 5 ( przy dziadkowej jeździe jak kiedyś teściów wiozłem to i 4,9)

piotrula 02-04-2019 21:34

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał Peter841 (Post 3112548)
posiadam od tygodnia Forda Focusa kombi 2008r z silnikiem 1,6 TDCi 90KM bez dwumasy i DPF, jak dla mnie spokojnie wystarczy spalanie 5,7l mieszana jazda trochę miasto trochę trasa, choć w trasie schodzi do 5,2l.
Szukałem 3 miesiące od stycznia, w końcu przyszła wiosna i znalazłem, zakupiony w polskim salonie, wszystkie naprawy w serwisie. Tania eksploatacja, chyba ze masz zamiar zapierdzielać i łapać jak najlepsze osiągi :)części nie są drogie, zawieszenie nie jest straszne.
Mogę śmiało polecić. I co najważniejsze ceny tych fordów nie są przestępne swego kupiłem za 11tyś. z przebiegiem 189tyś potwierdzone serwisem.
Polecam te auto z tym silnikiem.

tez polecam mam od córki on kupila 3 latka z floty 6 lat temu wymienilem tarcze klocki rozrząd i filtry na bieżąco nic dodac ni ująć super :)

tryhp3 03-04-2019 08:20

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał adijos_5 (Post 3112958)
Wydaje mi się, że 10-15 km do rozgrzania to bardzo dużo. Jeździłem kiedyś Volvo V40 (2003) z silnikiem 1.9 dci. Po ok 4 km miał optymalną temperaturę (w zimie).

Ale temperaturę czego? Płynu chłodniczego czy silnika? Bo to są dwie różne temperatury.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.