Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Brak ogrzewania przyczyny ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221981)

timnonn 23-03-2015 16:04

Brak ogrzewania przyczyny ?
 
Witam wszystkich forumowiczów :) Od niedawna jestem posiadaczem Forda Galaxy 1.9 TDI 110 KM z 1998 roku i mam problem z ogrzewaniem - nie grzeje, z kratek leci wyłącznie zimne powietrze. Nagrzewnica przednia została wymieniona dwa tygodnie temu (stara była zaślepiona przez poprzedniego właściciela bo jak się okazało podczas wymiany była nie szczelna). Po podłączeniu VAG-a są dwa błędy w klimatyzacji, których nie można skasować : 1273 Silnik dmuchawy V2 brak osprzętu/nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY oraz 1185 Dmuchawa świeżego powietrza TYLNA brak osprzętu/nie związany ze sprzętem. Gdzie może tkwić problem?

Stefano 23-03-2015 21:07

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
Musisz trochę poczytać to forum, taki problem opisuywalismy wielokrotnie.
Mozesz mieć problem z termostatem, klapą temperatury, źle podpiętymi węzami, powietrzem w układzie chłodzenia.
A czy piec, dogrzerwacz ci działa?

bartixr 24-03-2015 10:24

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
no to kupiles sobie problem..

użyj wyszukiwarki poczytaj o podobnych problemach.

mam nadzieje, ze cena była stosowana do stanu.. bo rwac deske rozdzielcza nie chciałbym (robiłem to i jest to czasochłonna naprawa, zajemi mi to 2 dni. koeljny raz zrobilbym w dzien ale nie chciałbym :)
pisz co wykluczyłeś a co zostalo do sprawdzenia.

pomacaj węże idące do nagrzewnicy czy jest tam woda, czy jest ciepla....
czy termostat zamyka sie na zimnym silniku..
sprawdź czy nie ma cisniena w zbiorniczku ..
czy woda dochodzi pod podloga do tylnej nagrzewnicy? tam tez zimno ?

auto nei przegrzewa sie ile masz stopni na VAG ile na liczniku ?

timnonn 24-03-2015 18:33

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
Żeby tylko takie problemy ludzie mieli to każdy byłby szczęśliwy - to tylko samochód, nic więcej :) Dogrzewacz raczej nie działa, nie słychać żeby pracował a nie mostkowałem czujnika temperatury żeby sprawdzić. Wydaje mi się że wina leży po stronie uszczelki pod głowicą (choć nie ma oleju w płynie chłodzącym i na odwrót a wskazówka na wskaźniku temperatury po rozgrzaniu znajduje się na połowie) bo przewody w układzie chłodzenia są bardzo twarde a w zbiorniczku wyrównawczym wytwarza się ciśnienie... Korek zbiorniczka wyrównawczego wymieniony na nowy. Przy wysokich obrotach silnika zaczyna lecieć ciepłe powietrze z przednich nadmuchów, ale jak się zdejmie nogę z gazu to znów leci zimne. Nie wiem czy tylna nagrzewnica grzeje bo nie działa z tyłu dmuchawa, ale to osobny temat do rozpracowania.

bartixr 24-03-2015 22:59

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
jesli pidejrzewasz, ze spaliny ida do ukladu to zrob test na zawartosc CO2 i bedziesz wiedzial napewno.

bary 27-03-2015 11:10

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
Ja bym zaczął od termostatu.

timnonn 31-03-2015 23:01

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
Zrobiony test na zawartość CO2 w układzie. Wynik testu? ... uszczelka pod głowicą...

bartixr 31-03-2015 23:17

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
.. albo glowica.
tam siedzi metalowa uszczelka. jak ja scisnie to nie ma prawa cos sie stac.
moze ktos tam zagladam i zle dokrecil lub stare sruby nie trzymaja.

timnonn 03-04-2015 22:27

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
Głowica sprawdzona na szczelność - jest szczelna więc skoro jest szczelna to została poddana kompletnej obróbce. Dodatkowo wymienione popychacze. Dziś pojazd został poskładany i ogrzewanie się znalazło :) Po wymianie uszczelki pod głowicą brak jakiegokolwiek ciśnienia w zbiorniczku wyrównawczym, przewody w układzie chłodzenia są miękkie. Teraz czas zająć się dogrzewaczem :)

bartixr 03-04-2015 22:42

Odp: Brak ogrzewania przyczyny ?
 
no i git. molodiec.
digrzewacz zrob na pilota.. albo na pstryka, aby wlaczac recznie bez pracy silnika ( mk1 nie ma pompki wody, dolozysz)
jesli piec wymaga naprawy to wysylaj do Stefano.. on ci tez wyjasni jak madrze zrobic ogrzewanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.