Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294160)

hindus 01-04-2019 10:00

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Ile paliło to Volvo?
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to nie spalanie tylko stosunek udziałów ;)
Co do miasta - ja uważam, że z definicji diesel w mieście nie ma racji bytu. Przede wszystkim dłużej się rozgrzewa, więc dłużej go katujesz na zimno. To oznacza syfienie całego wylotu, jak masz DPF to w ogóle masakra. Ja nie mam, ale EGR też się zanieczyszcza.
Druga sprawa to dwumas - przy 90KM i lekkiej nodze nie jest to duży problem, ale i tak - żeby ruszać dynamicznie musisz go trochę przycisnąć - a to wszystko odbija się w zużyciu dwumasowego koła zamachowego.
Po trzecie - zanieczyszczenia. Diesle emitują więcej szkodliwych zanieczyszczeń niż benzyny i o ile genialnie sprawdzają się na trasie, to do miasta niestety niekoniecznie.
Ale to moje zdanie :)

adijos_5 01-04-2019 10:36

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3112963)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to nie spalanie tylko stosunek udziałów ;)

O to to ;)

Volvo paliło na trasie do 6l (w zalezności od ciężkości nogi) a w mieście do 7,5.
W dalszym ciągu mam mętlik i dylemat czy na moje potrzeby warto patrzeć w kierunku diesla, po czym wchodze w internet i widzę, że 8 na 10 ogłoszeń to diesle i nie ma w czym wybierać :/

hindus 01-04-2019 10:40

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
No więc widzisz, 20 do 50% wyższe spalanie = 20 do 50% więcej produkowanego ciepła.
Ogłoszenia z benzyną są, ale rzeczywiście cenowo wychodzą mniej atrakcyjnie, albo do wyboru są tylko starsze roczniki.
Natomiast nie patrz aż tak na wyposażenie. Ja sobie doposażałem totalnego golasa i jestem zadowolony z efektu i poniesionych w tym celu kosztów.

adijos_5 01-04-2019 11:47

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3112988)
No więc widzisz, 20 do 50% wyższe spalanie = 20 do 50% więcej produkowanego ciepła.
Ogłoszenia z benzyną są, ale rzeczywiście cenowo wychodzą mniej atrakcyjnie, albo do wyboru są tylko starsze roczniki.
Natomiast nie patrz aż tak na wyposażenie. Ja sobie doposażałem totalnego golasa i jestem zadowolony z efektu i poniesionych w tym celu kosztów.

Racja tylko, że w dodatkowe poduszki powietrzne lub ESP go nie doposażę ;)

hindus 01-04-2019 11:51

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
A na których konkretnie poduchach Ci zależy, a których nie ma w gołej wersji? :)
A ESP też się da :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

grundi_bdg 01-04-2019 15:22

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
po ok 5 -7 km temperatura jest na środku :-)
ale nie wiem czy posiadanie climatronica i jakiegoś systemu dogrzewania o ile się nie mylę ma na to wpływ,


spalanie 80/20 miasto trasa blisko 6 w odwrotnej konfiguracja spada blisko 5 ( przy dziadkowej jeździe jak kiedyś teściów wiozłem to i 4,9)

piotrula 02-04-2019 20:34

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał Peter841 (Post 3112548)
posiadam od tygodnia Forda Focusa kombi 2008r z silnikiem 1,6 TDCi 90KM bez dwumasy i DPF, jak dla mnie spokojnie wystarczy spalanie 5,7l mieszana jazda trochę miasto trochę trasa, choć w trasie schodzi do 5,2l.
Szukałem 3 miesiące od stycznia, w końcu przyszła wiosna i znalazłem, zakupiony w polskim salonie, wszystkie naprawy w serwisie. Tania eksploatacja, chyba ze masz zamiar zapierdzielać i łapać jak najlepsze osiągi :)części nie są drogie, zawieszenie nie jest straszne.
Mogę śmiało polecić. I co najważniejsze ceny tych fordów nie są przestępne swego kupiłem za 11tyś. z przebiegiem 189tyś potwierdzone serwisem.
Polecam te auto z tym silnikiem.

tez polecam mam od córki on kupila 3 latka z floty 6 lat temu wymienilem tarcze klocki rozrząd i filtry na bieżąco nic dodac ni ująć super :)

tryhp3 03-04-2019 07:20

Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?
 
Cytat:

Napisał adijos_5 (Post 3112958)
Wydaje mi się, że 10-15 km do rozgrzania to bardzo dużo. Jeździłem kiedyś Volvo V40 (2003) z silnikiem 1.9 dci. Po ok 4 km miał optymalną temperaturę (w zimie).

Ale temperaturę czego? Płynu chłodniczego czy silnika? Bo to są dwie różne temperatury.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.