Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300683)

lepki 11-09-2019 07:22

Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
Witajcie, dzisiaj w drodze do pracy ustrzeliłem dzika, przeżył, uciekł do lasu lecz ucierpiało Mondeo. Do wymiany zderzak plus atrapa i wystrzeliła poducha na kolana i napinacz od pasów kierowcy. Rozumiem że poducha i pas z napinaczem do wymiany, lecz czy z przodu trzeba wymienić jakiś sensor/czujnik uderzeniowy czy trzeba całą centralkę wymieniać czy też wystarczy skasować błąd? Czy poducha może być z anglika czy wersja europejska to samo z pasem czy szukać lewej strony europejskiej czy może być prawy angielski, proszę o poradę, jeżeli jest jakiś czujnik/sensor w zderzaku proszę o ewentualnie numer części lub foto.
Dziękuję

nkluivert 11-09-2019 10:25

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
do wymiany tak jak napisałeś poduszka w kolana i pasy, bez różnicy może być wersja angielska, natomiast musisz wyjąć z tunelu środkowego sterownik do airbag i wykasować mu błąd po złączu nie chce gadać. Czujnik uderzeniowy znajduje się w przedniej belce w okolicach zamka maski.

lepki 11-09-2019 10:36

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
Czyli rozumiem że Forscanem nie wykasuję, jak nie Forscanem to czym? Serwis? Ten czujnik to dokładnie w którym miejscu będzie? Tam gdzie pasy bezpieczeństwa? Jaki numer jego będzie?
Poduchę już zamówiłem teraz szukam reszty.

Speedo 11-09-2019 11:27

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
sterownika nie musisz wyjmowac jak Ci kolega wyzej naopowiadal, kraszdata do skasowania ids/ucds, forscan nie wiem

nkluivert 11-09-2019 13:39

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
forscanem nie wykasujesz, ids/ucds też nie chciał wykasować więc sterownik trzeba było wyciągnąć.

Garbojad 11-09-2019 16:01

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
Sterownik trzeba wysłać do kogoś kto się zajmuje kasowaniem crashdaty

lepki 11-09-2019 18:33

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
Widzę że opinie podzielone co do kasowania crashdaty, może ktoś kto kasowała lub nie udało się skasować ids-em wypowie się w temacie, jeszcze sprawa tego czujnika uderzeniowego, może ktoś mi pokaże na przykładowym foto gdzie on się znajduje, proszę o pomoc.

peteypee 11-09-2019 18:46

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
Przedliftowego ja ostatnio kasowalem klonem ucds a forscanem robiłem mu inicjalizacje czy jak to zwal. Poducha i napinacz wiadome - wymiana a czujnik udezeniowy...zdania są różne. Szukałbym używki z nie rozbitego z przodu auta.

lepki 11-09-2019 18:58

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
Mam kolegę co ma jakiś komputer z wykupionym programem za dużoo kasy i twierdzi że sprawdzał i jest opcja kasowania crashdaty z jego kompa, zobaczymy, dalej kwestia tego czujnika nieszczęsnego, gdzie on jest, rozmawiałem dzisiaj z gościem co handluje częściami z rozbiórki fordów i twierdzi że nie ma takich czujników w mondeo mk4, ale z tego co widzę na Alledrogo to są w sprzedaży takie czujniki, podajcie mi dokładnie lokalizację, najlepiej jakieś foto poglądowe abym mógł sprawdzić u siebie.
ps. sprawdziłem jeszcze pas pasażera i też wystrzelił mimo iż jechałem sam, nie wiem o co kaman, ale też jest do wymiany, próbowałem skasować crashdatę forscanem i wyskoczyło że muszę wykupić pełną wersję

Speedo 11-09-2019 20:15

Odp: Wystrzelona poducha na nogi i napinacz, co dalej?
 
Cytat:

Napisał lepki (Post 3172907)
Widzę że opinie podzielone co do kasowania crashdaty

kasuję takie kraszdaty od kilku lat pewnie z raz w tygodniu w mondeach mk4 i smaxach ids albo ucds, zwykle ids, jakoś zawsze się udawało, jutro też będę kasował - może mi się nie uda po raz pierwszy to dam znać ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.