Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Elektryczna regulacja fotela nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216944)

dikileiden 25-12-2014 17:34

Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
Witam ,Panowie przy odkurzaniu odsunąłem fotel kierowcy (full elektryczny)do tylu na maxa . Przy próbie powrotu fotel drgnął tylko dwa centymetry . I tak pozostało , nie pomogło odłączenie akumulatora (sugestia z działu mondeo). Nawet nie mogę wyciągnąć fotela , dwie przednie śruby (torx) są do odkręcenia , ale tylne są zasłonięte saniami wysuńiętymi na maxa. Normalnie ręce opadają , kurczę taki prezent na święta.

cliner 25-12-2014 21:55

Odp: Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
Wtyczki sprawdziłeś?

motorek4612 26-12-2014 17:47

Odp: Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
Bezpiecznik FA 10, 30A zielony Elektrycznie regulowane siedzenie kierowcy, skrzynka bezpieczników w bagażniku z lewej strony.Może zrobiła sie zworka i wywaliło bezpiecznik, tam zacznij poszukiwania.Pozdro i wesołych świat.

gregor75 26-12-2014 20:03

Odp: Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
no i kable pod fotelem sprawdź czy nie przetarte/przecięte

zdybek 29-12-2014 17:58

Odp: Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
Witam wszystkich Mam problem z elektrycznym fotelem kierowcy Sterowanie mam tylko jakby to nazwac gora-dól a przod-tył mam reczne czyli mechaniczne i nie dziala mi sterowanie do góry. Na dól mi chodzi. Prosze o pomoc co sie mogło stac. Pozdrawiam

leszcz 29-12-2014 18:54

Odp: Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
Cytat:

Napisał zdybek (Post 2323346)
Na dól mi chodzi. Prosze o pomoc co sie mogło stac

zębatka się starła .
na allegro masz zestaw naprawczy z metalową zębatką

dikileiden 31-12-2014 10:23

Odp: Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
u nie się wyjaśniło , zablokowana lewa prowadnica fotela , muszę wymontować i zaglądnąć co blokuje.

motorek4612 31-12-2014 22:06

Odp: Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
Cytat:

Napisał dikileiden (Post 2324340)
zablokowana lewa prowadnica fotela

moze cosik ci tam wlazlo w tryby i przyblokowało ale az dziwne ze bezpiecznika nie wywala

MarcinMax S-max 29-04-2015 21:54

Witam Panowie
Podłączam się pod temat, mianowicie miałem luźny fotel kierowcy, chciałem coś z tym zrobić i przyblokowalem jedna prowadnice (nie będę się rozpisywał dlaczego) dlatego przestało działać przesuwanie "przód/tył" wyjąłem bezpiecznik żeby sprawdzić (był ok) po czym włożyłem i koniec zero jakiej kolwiek reakcji fotela (po naciśnięciu pamięci ustawialy się tylko lusterka) odłączyłem akumulator za radą z innego forum, po podłączeniu fotel działa lecz oparcie nie ustawia się na full do przodu (co jest potrzebne mojej żonie :D) nie jest to raczej mechaniczna przyczyna ponieważ przed wyjeciem bezpiecznika oparcie działało bez problemu. Proszę o jakieś rady może ktoś z was miał podobna sprawę.
Pozdrawiam

pgrob 29-04-2015 22:27

Odp: Elektryczna regulacja fotela nie działa
 
Miałem podobny przypadek w Mondeo MK4 jak montowałem fotele z pamięcią. Oparcie nie przesuwało się do tyłu do końca. Przesuwanie kończyło się mniej więcej w połowie.
Rozwiązania są dwa:
1. rozmontować oparcie i nie ruszając silnika oparcia ustawić oparcie w prawidłowej pozycji (ja niestety tak robiłem bo nie wiedziałem że istnieje drugie rozwiązanie)
2. zresetować moduł pamięci za pomocą IDS.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.