Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2008-2011] Podłączenie radia android (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313810)

Dudek1409 12-10-2020 16:52

Podłączenie radia android
 
Witam, mam problem z podłączeniem radia, wszystko zrobilem tak jak na instrukcji, działa dobrze przez troche a pozniej sie zawiesza po odblokowaniu i wyswietlacz gasnie,
Link do radia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Andrzej_K 12-10-2020 19:19

Odp: Podłączenie radia android
 
Cytat:

Napisał Dudek1409 (Post 3288342)
, mam problem z podłączeniem radia, wszystko zrobilem tak jak na instrukcji, (...)[/url]

Może pytaj sprzedawcy dlaczego jest jak jest?

Antej 12-10-2020 20:19

Odp: Podłączenie radia android
 
Android 8.1 i 1GB RAM.... brak słow

yaris1 12-10-2020 20:57

Odp: Podłączenie radia android
 
Cytat:

Napisał Dudek1409 (Post 3288342)
zawiesza po odblokowaniu i wyswietlacz gasnie,
Link do radia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Uszkodzony ram, ewentualnie przegrzewanie się procesora oddaj radio na gwarancję.
I pytanie dodatkowe czy radio FM działa w tle jak ekran zrobi się czarny? Może to być tylko taśma źle zamontowana

Dudek1409 12-10-2020 21:12

Odp: Podłączenie radia android
 
Radio działa na wyłączonym ekranie a czasami się nie włącza.

yaris1 12-10-2020 21:25

Odp: Podłączenie radia android
 
Rozkręcić i sprawdź szeroką taśmę idącą z płyty głównej do wyświetlacza prawdopodobnie jest źle włożona

Dudek1409 12-10-2020 21:56

Odp: Podłączenie radia android
 
Dzięki yaris1

kris77m 06-02-2022 08:49

Odp: Podłączenie radia android
 
Witam wszystkich. Zakupiłem radio 2din do forda i mam taki sam problem. Radio czasami się zawiesza wyświetla się logo forda i trzeba wyłączyć silnik lub z przycisku wyłączyć radio. Czasami odpala się i po jakimś czasie gaśnie i ponownie sam się uruchamia a czasami jest ciemny obraz na wyświetlaczu i ponownie trzeba wyłączyć z przycisku. Znalazłem na stronie "elektroda" że trzeba kabelek przeciąć który powoduje konflikt.
"W wiązce zasilającej kostkę należy odciąć jeden kabelek + . w moim przypadku jest to cienki pomarańczowy z czarnym paskiem na którym jeśli ktoś posiada miernik bez zapłonu widnieje napięcie dość małe bo 11,3 V a po włączeniu zapłonu zanika napięcie a często pozostaje jakieś 0,5 V to ono powoduje przeciążenie radia. grubszy czerwony ma norma 12,5V .
Po odcięciu z kostki tego kabelka radio nie traci pamieci i normalnie zapala się i gasnie po włączeniu i wyłączeniu zapłonu."
Ja takiego kabla nie widzę u siebie. Czy ktoś może mi pomóc? Dodam że radio czasami potrafi grać parę godzin bez problemów. Parametry radia 6gb ram, 64hd, android 10. jest to sprawdzone za pomocą aplikacji. Pozdrawiam serdecznie

.

yaris1 09-02-2022 20:00

Odp: Podłączenie radia android
 
Do chińskiego dochodzą tylko 3 kable +12V
Żółty+12V stałe
Czerwony po zapłonie (jeśli masz canbus wychodzi z niego)
Pomarańczowy (info o zapalonych światłach)
Są dodatkowe takie jak,
brązowy pod który dajesz+12 z żarówki wstecznego do kamery (przy braku canbusa) jeśli jest canbus a dasz zasilanie z żarówki mogą być problemy.
Masz mondeo z 2008 czy w Ori wtyczce masz pin z ACC ?
Jakie masz MCU?
Może to być problem z software
Pisałeś ze sprzedawcą o pliki?
Może canbus mieć problem.
Gdy radio się zawiesza to tylko przy uruchamianiu silnika czy po pewnym czasie od uruchomienia? Jak po jakimś czasie to 100% pasta na procesorze źle położona lub jej nie ma.
W gorszym wydaniu problemy dwa.
Są dwa rodzaje procesów,
1 to płytka z procesorem jest lutowana do płyty głównej i mogą być zimne luty.
2 płytka z procesorem jest wkładana w gniazdo i przykręcona śrubkami tu częsty problem to zbyt krótkie piny wychodzące z płyty głównej i tracą połączenie gdy Radio się rozgrzewa.
Sorry że tak długo ale nudzę się.

kris77m 15-02-2022 11:13

Odp: Podłączenie radia android
 
Mam podłączone kable 12V żółty akumulator , 12V czerwony zapłon i czarny masa. Dodatkowo są dwa kable z napięciem po uruchomieniu silnika "nie pamiętam dokładnie czy to było 1.5V czy 3V" każdy z nich łączy się z kablem od radia szarym i biało szarym. Żeby sprawdzić czy te kable powodują jakiś konflikt zostały odcięte a radia już nie mogłem uruchomić. Pomarańczowy to podświetlanie przycisków od radia , camera cofania ( u mnie jest canbus) jest podłączona pod zapłon a wcześniej była podłączona pod kabel różowy revers od radia. Model samochodu 2008 nie ma ACC. MCU STM32-20191028-11-KC6-41
Radio kupiłem na OLX jako nowe i w odpowiedzi dostałem że u niego działało. U mnie też działa tylko że w kratkę i co jakiś czas jest rest i na nowo wszystko trzeba ustawić. Dodam że ta osoba która sprzedawała nie chciała wysyłać radia tylko odbiór osobisty z opcją podłączenia radia. Czasami się zawiesza przy uruchomieniu silnika a czasami w drodze. Ekran się wyłącza i zapala się logo forda i czasami uruchomi się do radia gdzie już nie ma zapisanych stacji lub uruchamia sie do szarego ekranu i tu już trzeba parę razy wyłączyć radio żeby się uruchomił do loga forda a potem do radia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.