Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Radio 2 Din Android (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205214)

sesser 15-11-2018 18:11

Odp: Radio 2 Din Android
 
Cytat:

Napisał Bysiu35 (Post 3055802)
Panowie to radio o którym mówicie jeśli dobrze widze to ma 2 GB RAM i 16 Gb pamięci....zadowala Was to? Wiele osób tu pisze o tym że to troche za mało z perspektywy np dwóch lat. Mi natomiast sprzedawca sam sugerował żebym bardziej pomyślał o mocniejszym jeśli kupuje radio na więcej niż 2-3 lata.

Nie nastawialbym się że ten sprzęt tyle popracuje, ale wszytsko jest możliwe :) wg filmików na YT, nie zauważyłem większej różnicy w prędkości działania. Chyba że ktoś używa na raz 20 aplikacji i ma w tle FB, Janosika, IGo, 2x podgląd kamerki itd. Jak weźmiesz 8 core to spokojnie starczy na 2 lata, bo co niby miało by się zmienić. Mapy Google nagle zaczną zjadać 1.5GB pamięci? :) Z drugiej strony modele 4gb są juz na tyle tanie i maja już dopracowany soft że w zasadzie nic nie przemawia już za modelami PX3/2Gb i klonami. Są jeszcze modele 10", narazie jedyne sensowne tylko od Ownice.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

VoSooler 17-11-2018 16:02

Odp: Radio 2 Din Android
 
Cytat:

Napisał kriis (Post 3054952)
ciekawe czy te isudary mają taki sam soft/wersję hardware, bo możliwe że chińczyki poprawili
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] planujesz zamontować do foki czy Edmunda?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Do Edmunda haha. Jestem w trakcie montowania tylnej kamerki, tylko nie wiem z jakimi kabelkami to połączyć, bo jest ich od groma. Może ktoś będzie się znać, ktoś podłączał już chińskie radyjko z kamerką. A co do Canbusa to zamawiałem dodatkowego, bo czytałem, że jest potrzebny do mondeo i s-maxa.

yaris1 17-11-2018 17:53

Odp: Radio 2 Din Android
 
Cytat:

Napisał VoSooler (Post 3056474)
Do Edmunda haha. Jestem w trakcie montowania tylnej kamerki, tylko nie wiem z jakimi kabelkami to połączyć, bo jest ich od groma. Może ktoś będzie się znać, ktoś podłączał już chińskie radyjko z kamerką. A co do Canbusa to zamawiałem dodatkowego, bo czytałem, że jest potrzebny do mondeo i s-maxa.

Jak masz Isudar to od wtyczki do radia wychodzi jeden chincz CCD AVIN.
Co do canbus to na pewno jest potrzebny fakt mam Kuge co jest na platformie FF2 i pisali mi że nie trzeba i faktycznie bez canbus działał ale się uparłem i dokupiłem go i podłączyłem dużo to nie zmieniło doszły mi dwie funkcje podświetlenie przycisków automatycznie po włączeniu świateł i co mnie bardzo zdziwiło ( nawet tego w oryginalnym radiu nie było) po wyłączeniu silnika radio dalej gra aż do momentu otwarcia drzwi.

VoSooler 17-11-2018 18:29

Odp: Radio 2 Din Android
 
Cytat:

Napisał yaris1 (Post 3056507)
Jak masz Isudar to od wtyczki do radia wychodzi jeden chincz CCD AVIN.
Co do canbus to na pewno jest potrzebny fakt mam Kuge co jest na platformie FF2 i pisali mi że nie trzeba i faktycznie bez canbus działał ale się uparłem i dokupiłem go i podłączyłem dużo to nie zmieniło doszły mi dwie funkcje podświetlenie przycisków automatycznie po włączeniu świateł i co mnie bardzo zdziwiło ( nawet tego w oryginalnym radiu nie było) po wyłączeniu silnika radio dalej gra aż do momentu otwarcia drzwi.

Oo fajnie dzięki za podpowiedź, ale potrzebuję więcej, posiadam taką kamerkę: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy możesz mi powiedzieć dokładnie, które kabelki do czego?

yaris1 17-11-2018 19:43

Odp: Radio 2 Din Android
 
Cytat:

Napisał VoSooler (Post 3056533)
Oo fajnie dzięki za podpowiedź, ale potrzebuję więcej, posiadam taką kamerkę: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy możesz mi powiedzieć dokładnie, które kabelki do czego?

Więc tak zaczynamy od kamery masz tam 2 Chincze jeden żółty łączysz z żółtym długiego kabla, drugi to zasilanie kamery te dwa czarny i czerwony podłączyć pod stale napięcie z długiego kabla wychodzą czerwone kabelki po każdej stronie, jeden podłączasz pod żarówkę od wstecznego + , Druga końcówka długiego kabla podłączasz do radia, i jeśli masz canbus dekoder to tylko chincz, jeśli brak canbus to ten czerwony podłączasz pod różowy z napisem reverse w wiązce KJD7005 CAM/MIC. No I ostatnie dwa kabelki bez wtyczki przy kamerze to są od oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

adamjoker 18-11-2018 08:17

Odp: Radio 2 Din Android
 
Cytat:

Napisał yaris1 (Post 3056507)
Jak masz Isudar to od wtyczki do radia wychodzi jeden chincz CCD AVIN.
Co do canbus to na pewno jest potrzebny fakt mam Kuge co jest na platformie FF2 i pisali mi że nie trzeba i faktycznie bez canbus działał ale się uparłem i dokupiłem go i podłączyłem dużo to nie zmieniło doszły mi dwie funkcje podświetlenie przycisków automatycznie po włączeniu świateł i co mnie bardzo zdziwiło ( nawet tego w oryginalnym radiu nie było) po wyłączeniu silnika radio dalej gra aż do momentu otwarcia drzwi.

Mam stację Dicola i podłączyłem ją do kabli po staremu, stałe +12 i +12 po stacyjce. Tylko po wyłączeniu zapłonu nie mogę włączyć radia. Możesz yaris1 podać linka, model jaki canbus kupiłeś? Nie mogę narzekać na tę stację poza tym, że czekając przy wyłączonym silniku nie mogę słuchać radia. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Bump: Mam jeszcze dwa pytanka do kolegów z "chińczykami".
1. Zrobiłem radio (nie łapało mi stacji, działało kiepsko, ale po podłączeniu sygnału do wzmacniacza działa super - zasięg ok 100 km od nadajnika radiowego) ale.... nie działa mi RDS.
Przy włączonym RDS nic się nie dzieje, wyjeżdżając poza zasięg nadajnika sygnał słabnie, radio zaczyna szumieć i w końcu traci sygnał.
Przy włączonym RDS to jak wyjeżdżam poza zasięg to zmienia mi stację, ale na najbliższą znalezioną częstotliwość. Szuka, znajduje cokolwiek i zostaje na niej.
Czy macie może podobny problem? Czy udało się go rozwiązać.

2. GPS. Co prawda mam szybę grzaną i solarną, ale umieściłem czujnik GPS obok lusterka na wykropkowanym polu i jest w miarę dobrze.
Problem mam z łapaniem fixa. Czasem po dłuższym nieużywaniu fixa łapie mi w miarę szybko - 20-30 sek. A czasem 5-10 minut, przejadę z 10-15 km i dopiero wtedy łapie mi fixa.
Na podglądzie mam widziane 5, 10, 15 satelitów, ale w użyciu 1, 2 i nie może określić położenia. Czy muszę poczekać z jazdą aż złapie fixa? Gdzieś wyczytałem kiedyś, że poruszając się nawigacja trudniej łapie fixa niż czekając w miejscu i określając pozycję satelitów.
A-GPS odpada chyba, bo łączę się z netem przez WiFi, odpalając hotspota w telefonie.
Czy ktoś może też miał takie przypadki i rozwiązał je jakoś?

yaris1 18-11-2018 08:46

Odp: Radio 2 Din Android
 
Co do canbus ja kupiłem bezpośrednio od sprzedawcy i nie sprzeda ci jak nie kupiłeś radia. Napisz do sprzedawcy że radio nie działa poprawnie i że chcesz dokupić canbus dekoder

VoSooler 18-11-2018 09:42

Odp: Radio 2 Din Android
 
Bysiu35, podrzucił mi ten filmik: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeszcze lepiej pomógł z podłączeniem kamery cofania.

yaris1 18-11-2018 09:54

Odp: Radio 2 Din Android
 
Cytat:

Napisał VoSooler (Post 3056772)
Bysiu35, podrzucił mi ten filmik: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeszcze lepiej pomógł z podłączeniem kamery cofania.

Można i tak ja zrobiłem trochę inaczej i plusem jest to że mam z tej samej kamery DVR tył

VoSooler 18-11-2018 10:09

Odp: Radio 2 Din Android
 
Tylna kamera cofania Ci się nagrywa? Jak?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.