Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108266)

pawelt89 18-05-2016 20:46

Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)
 
Dziś zajrzałem jeszcze do dźwigni ręcznego bo miałem problem mimo nowych zacisków.
Potwierdzone info, że zaciski działają poprawnie a dźwignia jest problemem w tym momencie.
Zamiast wymienić wajchę ręcznego zrobiłem coś takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wyder 05-06-2016 10:32

Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)
 
W moim przypadku sprawa nieodbijającego ręcznego ciągnie się już dłuższy czas. Problem pojawia się po wymianie klocków hamulcowych. Ręczny nie odbija do końca na lewym tylnym kole. Aktualnie mam zregenerowany zacisk i w inny sposób niż fabryczny wyłożoną linkę hamulca ręcznego. Póki co to połączenie działa, choć wczoraj po dłuższej trasie zauważyłem, że lewe tylna felga jest gorąca :? Przez ok. 2k km nie było żadnych problemów (jazda po autostradach oraz w naszych górach) ... do wczoraj. Muszę poobserwować felgę i być może zacząć szukać innego sposobu rozwiązania problemu. Ehh, a już liczyłem, że temat nie powróci.

pawelt89 08-07-2016 11:20

Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)
 
Cytat:

Napisał Wyder (Post 2606656)
W moim przypadku sprawa nieodbijającego ręcznego ciągnie się już dłuższy czas. Problem pojawia się po wymianie klocków hamulcowych. Ręczny nie odbija do końca na lewym tylnym kole. Aktualnie mam zregenerowany zacisk i w inny sposób niż fabryczny wyłożoną linkę hamulca ręcznego. Póki co to połączenie działa, choć wczoraj po dłuższej trasie zauważyłem, że lewe tylna felga jest gorąca :? Przez ok. 2k km nie było żadnych problemów (jazda po autostradach oraz w naszych górach) ... do wczoraj. Muszę poobserwować felgę i być może zacząć szukać innego sposobu rozwiązania problemu. Ehh, a już liczyłem, że temat nie powróci.

chyba tylko wymiana zacisków na polift pomoże w takim przypadku

Jarek_Lodz 18-07-2019 19:36

Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)
 
Kolega ma mk3 sedan pre-lift. Bardzo długo stał i lewe koło się nie obraca, wygląda na gamulec ręczny. Co zrobić żeby nie ciągnąć lawety. Wypiąć linkę (jak) ? Może poprostu przelać tarcze olejem (trzeba przejechać max 3 km) ?

chasm 19-07-2019 22:00

Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)
 
Ręcznie odciągnąć dźwigienkę przy zacisku, podważyć śrubokręt itp.

okoliczniki 09-10-2023 14:37

Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)
 
Kup na Alle*** takie 2 sztuki (cena 1,68 zł/szt.):

Sprężyna naciskowa 1,5x14x60 ocynk

Czyli drut 1,5 mm, średnica 14 mm i długość 60 mm (bez ściskania). To na tyle duża średnica, że mieści gumowy mieszek zabezpieczający linkę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.