Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Czy jest gotowe okablowanie pod HUD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314901)

WoojO 19-11-2020 12:32

Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
Odgrzeję kotlecika :) Sprawa dotyczy huda. Czy jest gotowe okablowanie do niego i czy można się tam sensownie dostać? Nie chce wybijać szyby kamieniem żeby wycinać dziurę w desce ;) stąd moje pytanie czy wtyczka gdzieś wesoło sobie dynda?

mm32 19-11-2020 13:26

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
U mnie była.

tombalt 19-11-2020 15:06

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Nie wiem jak w mondeo, ale w smax jest jedna wtyczka, która poza HUD, łączy czujnik na podszybiu oraz moduł wraz z anteną do sync2. Jak jest sync3 to jest dodatkowe złącze antenowe. Pytanie jest, czy wtyczka do hud będzie w pełni uzbrojona.

mm32 19-11-2020 16:29

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Moja była w pełni uzbrojona ,bo po wetknięciu do HUD'a ten działa normalnie.

WoojO 19-11-2020 17:32

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
A gdzie jej szukać? Jest tam w miarę normalny dostęp?

tombalt 19-11-2020 17:41

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
W smax trzeba zdjąć podszybie. Aby to zrobić trzeba zdemontować boczne osłony deski rozdzielczej a potem osłony słupków A

WoojO 19-11-2020 18:23

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
W mondeo podszybie raczej schodzi z deską ;)

tombalt 19-11-2020 18:29

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Po zdjęciach z alle... chyba masz rację. No to kupa roboty...aby dołożyć pare ledów.
Choć przyznam że to fajna sprawa....

WoojO 19-11-2020 18:46

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Właśnie... montaż na pewno masakra. Może wtyczka jest jakoś dostępna łatwiej. Może udało by się jakoś te diody inaczej zamontować. Uprzedzam że nie chce hud kłaść na desce i przykręcić wkrętami :P Takie gdybania... :D

tedi_k 19-11-2020 18:54

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cytat:

Napisał WoojO (Post 3297378)
....nie chce hud kłaść na desce i przykręcić wkrętami :P ...

Tak tylko przypomnę, że HUD ma "błyskać" na przednią szybę a nie po oczach...8)
Więc tak trochę mi brak wyobraźni jak by mógł być zainstalowany inaczej niż fabrycznie...:?

WoojO 19-11-2020 18:59

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Aż tak źle nie zakładam żeby mi świeciło w oczy :) Na filmach właśnie widziałem jak ładnie odbija się w szybie... zobaczymy.

Bump:

kasprzak 21-11-2020 21:31

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
5 załącznik(i)
Cytat:

Napisał WoojO (Post 3297380)
Aż tak źle nie zakładam żeby mi świeciło w oczy :) Na filmach właśnie widziałem jak ładnie odbija się w szybie... zobaczymy.

Bump:

Trochę zdjęć zgromadziłem - moze coś pomogą. Ja jak do tej pory nie widzę wyciągania deski (wyciągałem w FF2 jak zmieniałem na automatyczną klimę - dzieki bardzo :) ), a szyba cała odpukać :)
Tak czy inaczej dostępu do HUDa za licznikiem nie ma. Nawet jak wytniesz to potem może graniczyć z cudem znalezienie wiązki bez dostępu od góry, a i tak nie ma gwarancji, że wiązka jest i że uda sie sięgnąc po nią :(

Polarny 21-11-2020 21:40

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
Oczywiście, że nie da się tam dostać bez wyciągania deski. Nawet wycięcie szyby nie pomoże, bo nadal nie da się tam jak dostać - ani od strony licznika (bo zaraz za nim są kanały wentylacyjne) a tym bardziej od dołu.
W grę wchodzi tylko i wyłącznie wyciąganie deski. Trochę rozbierania jest, ale da się. Pozostaje pytanie czy warto, bo Ford sam później zrezygnował z owego wynalazku i nie montował go.

mm32 21-11-2020 21:55

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
2 załącznik(i)
Po wycięciu szyby jest dobry dostęp i można śmiało to zrobić.Jeśli szyba jest w aucie to nie ma jak podejść narzędziem by wyciąć dziurę.

tedi_k 22-11-2020 09:08

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 3297837)
Po wycięciu szyby jest dobry dostęp...

Marcin, a co to za WYNALAZEK z tymi podklejonymi "podpórkami" krawędzi deski od strony szyby???:shock::shock:
Opatentowałeś to???8):D

BTW - ten co u ciebie by ewentualnie chciał deskę wyciągnąć z jakichś powodów TO SIĘ DOPIERO ZDZIWI...:one::one:

sabaciontko 22-11-2020 10:35

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
W przypadku braku HUD , licznik sygnalizuje zbliżanie się do przeszkody ?

tedi_k 22-11-2020 11:26

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3297908)
W przypadku braku HUD , licznik ...

Miga na czerwono i "pipczy"...

kasprzak 22-11-2020 14:07

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3297886)
Marcin, a co to za WYNALAZEK z tymi podklejonymi "podpórkami" krawędzi deski od strony szyby???:shock::shock:
Opatentowałeś to???8):D

BTW - ten co u ciebie by ewentualnie chciał deskę wyciągnąć z jakichś powodów TO SIĘ DOPIERO ZDZIWI...:one::one:

O to samo chciałem dopytać. Podparcie, żeby podszybie dociskało do szyby?

mm32 22-11-2020 14:20

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3297886)
TO SIĘ DOPIERO ZDZIWI...

:D:D:D

Zdjęcia przedstawiają w jaki sposób można "wyprostować' raz i na zawsze zapadającą się deskę,przy okazji wymiany szyby ;)

WoojO 22-11-2020 22:07

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
Skutecznie pozbawiliście mnie dziecięcych marzeń... Dzięki za fotki i wyjaśnienie :)

kasprzak 25-11-2020 20:09

Odp: Czy jest gotowe okablowanie pod HUD
 
Cytat:

Napisał WoojO (Post 3298147)
Skutecznie pozbawiliście mnie dziecięcych marzeń... Dzięki za fotki i wyjaśnienie :)

Tak żeby uzupełnić...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.