Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wyciek z silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261562)

mat83 02-04-2017 16:51

Wyciek z silnika
 
1 załącznik(i)
Witam ponownie,

Wydaje mi się że chyba mam wyciek silnika. Wyciek zlokalizowany blisko wlewu oleju. Proszę zobaczyć zdjęcie i ocenić czy mam rację.

Matis

Antej 02-04-2017 18:24

Odp: Wyciek z silnika
 
Sprawdź poziom oleju, czy nie jest przelany.
Miałem w tym samym miejscu zapocenie, odciagnalem 300ml, mam 3/4 na bagnecie i spokój.

Przemaz 02-04-2017 19:10

Odp: Wyciek z silnika
 
I ta gąbkę co jest w filtrze jej obudowie do czyszczenia

c-matix 02-04-2017 19:17

Odp: Wyciek z silnika
 
Ja bym to nazwał przy-pocenie a nie wyciek.

madamsz 03-04-2017 07:39

Odp: Wyciek z silnika
 
Jak koledzy piszą - to nie wyciek. Możesz ściągnąć sobie pokrywę, rozebrać wyczyścić i na kilka miesięcy będzie ładnie, przy okazji wymienisz filtr powietrza i wyczyścisz gąbkę filtrującą.

Mariusz

rrubens 03-04-2017 13:59

Odp: Wyciek z silnika
 
To jest pocenie. Wyciek jest w momencie jak ktoś Tobie zwróci uwagę że brudzisz mu kostkę na podjeździe :) albo diagnosta wchodzi z parasolką pod samochód.

To może być jakieś przypocenie odmy.

slawomirro 03-04-2017 14:00

Odp: Wyciek z silnika
 
Dopiszę tlyko, że ostatnio jak filtr rozbierałem, to stara gabka była tak stara, że się mi rozleciała w rękach. Wsadziłem nową, uciętą z zielonej gąbki do mycia naczyń. I jest ok.

asterix78 03-04-2017 16:33

Odp: Wyciek z silnika
 
Witam. Czy powie mi ktoś co to za gabka? Czy chodzi o silnik 1.4 tdci, bo wymieniałem niedawno filtr i olej i nie było tam żadnej gąbki, jedynie wkład filtra z oringiem. Jak to wygląda i czy jest niezbędne? Mój fusion ma przebieg ok 146 tys mil, może ktoś tą gąbkę usunął? A wyciek u mnie jest z lewej strony silnika nie wiem w którym miejscu ale olej stoi w żeberkach skrzyni biegów od góry przy silniku, może ktoś zna ten przypadek. Oleju nie ubywa a pod autem mam czarne plamy.

robikom 19-04-2017 14:28

Odp: Wyciek z silnika
 
2 załącznik(i)
Mam pytanie odnośnie oznaczonej na zdjęciu gumowej rurki dochodzącej do tego czegos okrągłego. Rurka jest cała pokryta olejem. Ktoś wie jaka może być przyczya i jaką rolę pełni ta rurka ?

madamsz 19-04-2017 14:54

Odp: Wyciek z silnika
 
To "gumowe coś" jest separatorem oleju, a ta gumowa rurka odpowietrzeniem silnika (odma). Pewnie separator zaczął puszczać, a na połączeniu już dobrze nie trzyma i dlatego jest mokre od oleju.
Umyj to benzyną ekstrakcyjną, zobacz czy da się uszczelnić połączenie i na obecna chwilę kontroluj.
Jak nie ma dużych ubytków oleju to nic się nie dzieje

Mariusz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.