Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272059)

adamtwardy 06-11-2017 07:50

Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
Witam serdecznie.

Planuję zakup FF 2017 po lifcie z USA. Uszkodzenia auta:
- uderzone drzwi prawe
- uszkodzony błotnik prawy
- wystrzelone obydwie kurtyny

1. Mam wątpliwości co do poduszek powietrznych / kurtyn. Czy wymieniając kurtyny trzeba wymienić całą podsufitkę? Kupując kurtyny muszę wymienić jeszcze jakiś sterownik odpowiedzialny za pracę tych kurtyn i jakiś czujnik który odpowiedzialny jest za wystrzał kurtyn? Czy kurtyny z poprzedniego modelu 2014-2016 będą pasować do tego po lifcie?

2. Na zdjęciu z USA nie świecą się kontrolki. Czy jest to związane z tym, iż podczas wybuchu poduszek odcinane jest zasilanie? Słyszałem też, że strażacy odłączają klemę z akumulatora po wypadku. Zastanawiam się czy mam się tym martwić bo widziałem auta po dużych dzwonach a mimo wszystko zegary świeciły. A może po prostu rozładował się akumulator? Auto miało wypadek w czerwcu a teraz zostało wystawione do sprzedaży.

3. Lampy przód. Jak wiadomo lamp do FF 2017 w EU jeszcze nie ma wiec trzeba przerabiać oryginalne. Jakaś firma, którą znalazłem w google twierdzi, że przerabia przednie lampy modyfikując kąt świecenia. Po przerobieniu przejdzie przegląd. To prawda?

4. Lampy tył - już wiem, że się da ale co ze światłem przeciwmgielnym? gdzie zamontować lampę? co z włącznikiem, którego brakuje na desce rozdzielczej?

Serdecznie proszę o pomoc

Jakub 15-11-2017 14:50

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
Cytat:

Napisał adamtwardy (Post 2882782)
1. Mam wątpliwości co do poduszek powietrznych / kurtyn. Czy wymieniając kurtyny trzeba wymienić całą podsufitkę? Kupując kurtyny muszę wymienić jeszcze jakiś sterownik odpowiedzialny za pracę tych kurtyn i jakiś czujnik który odpowiedzialny jest za wystrzał kurtyn? Czy kurtyny z poprzedniego modelu 2014-2016 będą pasować do tego po lifcie?

Wskazane jest wymienić podsufitkę, po strzale zostają ślady na niej, bo jej krawędzie są wywinięte. Kurtyny raczej będą pasowały, sterownik do wykasowania crash daty trzeba dać.
Cytat:

Napisał adamtwardy (Post 2882782)
Na zdjęciu z USA nie świecą się kontrolki. Czy jest to związane z tym, iż podczas wybuchu poduszek odcinane jest zasilanie? Słyszałem też, że strażacy odłączają klemę z akumulatora po wypadku. Zastanawiam się czy mam się tym martwić bo widziałem auta po dużych dzwonach a mimo wszystko zegary świeciły. A może po prostu rozładował się akumulator? Auto miało wypadek w czerwcu a teraz zostało wystawione do sprzedaży.

Ryzyko uszkodzenia aku jest spore, wszak stoi troszkę bez doładowania. Ale aku to nie problem ;).
Cytat:

Napisał adamtwardy (Post 2882782)
Lampy przód. Jak wiadomo lamp do FF 2017 w EU jeszcze nie ma wiec trzeba przerabiać oryginalne. Jakaś firma, którą znalazłem w google twierdzi, że przerabia przednie lampy modyfikując kąt świecenia. Po przerobieniu przejdzie przegląd. To prawda?

Jeśli diagnosta będzie łaskawy i nie będzie wpatrywał się z znaczek z homologację - powinien przejść.
Cytat:

Napisał adamtwardy (Post 2882782)
Lampy tył - już wiem, że się da ale co ze światłem przeciwmgielnym? gdzie zamontować lampę? co z włącznikiem, którego brakuje na desce rozdzielczej?

Ja miałem zamiast jednego światła cofania. Wyłącznik albo z EU, albo dorobić osobny wyłącznik.

wojtekn 16-11-2017 07:46

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
25 postów poleciało jako oftop i prywatne przepychanki następny taki post nagrodzę karteczką ! ! !

adamtwardy 19-11-2017 11:02

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
Byłem w salonie Forda we Wrocławiu zapytać czy serwisują Fusiony z USA. Powiedzieli, że już tego nie robią. Części musieli sprowadzać ze USA. Powiedzieli że oznaczenie części to jedno a tak na prawdę trzeba porównywać obydwa ze sobą by dopasować.

Już nie wiem.... elektryk na moim osiedlu powiedział, że są jaja z tymi atuami. Nie wiadomo jak naprawić, problemy z elektryką, nie można rozkodowywać różnych modułów. W innym miejscu facet który zajmuje się rozkodowywaniem radii, programowaniem kluczyków itd mówi, że nie ma problemu.

Gdzieś jest pies pogrzebany? Jedni mówią nie drudzy tak. Zastanawiam się czy jak kupię go w USA i mi się coś zepsuje to zaczną się schody w postani różnic MONDEO > FUSION?

Poczytałem, na forum, że różnice pomiędzy EU a USA są niewielkie... maska, klapa, lusterka, filtr powietrza i kilka prostych elementów. W salonie Forda mówią, że to zupełnie inne auta. Inne wiąski kabli, moduły itd itd.

Co np jak zepsuje się skrzynia automatyczna. Co z częściami?

wit1956 19-11-2017 11:23

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
Podobno do odważnych świat należy,twoja decyzja i konsekwencje też będą po twojej stronie.

Jakub 19-11-2017 13:25

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
Jeździłem fuzją pół roku. Nie było problemu z częściami, naprawami itp. Moduły są rożne, ale na ebay spokojnie dostaniesz w razie awarii.

Wytaptane z telefonu.

adamtwardy 21-11-2017 11:20

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
W fordzie po lifcie występują dwa typy lamp LED i .... ? No właśnie facet z firmy w PL która przerabia lampy przednie powiedział, że przerobi jedynie halogenową. Czy oby na pewna ta druga to halogenowa?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PS. możecie polecić kogoś kto mógłby się zająć przeróbką lamp przednich do Fusiona 2017 po lifcie?

kordyl 21-11-2017 11:24

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ??

adamtwardy 21-11-2017 11:25

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
Nie rozumiem pytania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kordyl 21-11-2017 11:30

Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA
 
Kolega SrebnaStrzała zajmuje się oświetleniem. Jak przeczyta, to Ci odpowie czy ogarnie temat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.