Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ceramizery - różnice (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319251)

MikiS933 11-04-2021 11:38

Ceramizery - różnice
 
Witam,

O ceramizerach krążą różne opinie. Większość jest pozytywna stąd pytanie czym one się różnią.
Spotkałem takie o pojemności 100ml jak i w strzykawce ok 10ml.
Czy czy ten 10 ml jest po prostu bardziej skoncentrowany ?

Pozdr

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

slawomirro 11-04-2021 16:19

Odp: Ceramizery - różnice
 
Cytat:

Napisał MikiS933 (Post 3334605)
czym one się różnią.

Składem zapewne się różnią.
Wpisz sobie nazwę produktu + "msds" albo "datasheets" albo "karta charakterystyki" i Google znajdzie Ci techniczny opis produktu w pdfie.

sylwesterz 12-04-2021 08:11

Odp: Ceramizery - różnice
 
Nie zaprzątaj sobie głowy, z MSDS wiele nie wyczytasz, poza tym, że większość składu to oleje, czasem z dodatkami o wysokim TBN.
Kup to, co uważasz za potrzebne, silnika tym nie zepsujesz (chyba, że i tak jest na granicy awarii).

PS. Owszem, coś tam w MSDS można znaleźć, ale trzeba wiedzieć czego szukać i jak czytać, bo np. nie wszystko jest substancją niebezpieczną, a tylko to jest obowiązkowe do podania w karcie.

slawomirro 12-04-2021 08:34

Odp: Ceramizery - różnice
 
Cytat:

Napisał sylwesterz (Post 3334799)
nie wszystko jest substancją niebezpieczną, a tylko to jest obowiązkowe do podania w karcie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Składniki podano wyraźnie, trzeba się wczytać w plik, ale jest tu wszystko.


Tak samo jest z olejami silnikowymi. Producent może sobie napisać cokolwiek na opakowaniu, a dopiero taki plik pokazuje co taki olej silnikowy zawiera naprawdę i zwłaszcza ile ma w sobie syntetyczności, ale ile to marketingowy chwyt.
I to samo sprawdza się przy porównaniu powłok ceramicznych do lakieru, gdzie doskonale widać który produkt jest lepszy, a który gorszy.
Oczywiście po znalezieniu tego i owego w karcie trzeba wziąć numerek z CAS i go przekleić do Google i znaleźć wyjaśnienie i wzorek chemiczny i tu się zgodzę z Tobą, że msds trzeba wiedzieć jak czytać.

sylwesterz 12-04-2021 10:44

Odp: Ceramizery - różnice
 
Sławku, wiem jak czytać MSDS ;).
W przytoczonym ceramizerze tak naprawdę aktywne składniki są zawarte w pozycji: Zawiera mieszaninę krzemianów, miedź [CAS 7440-50-8], a cała reszta to tylko nośnik (pasta olejowa). Wyciągnij z tego wnioski co tam jest naprawdę i jak może (lub nie) działać...

PS. Ze swojej strony bardziej polecam sprawdzone preparaty z MoS2 lub WS2. Przynajmniej wiadomo co to i jaki ma wpływ.

MikiS933 12-04-2021 15:49

Odp: Ceramizery - różnice
 
Wnikać nie będę, wszystko pewnie podobne.
Nie jest na granicy usterki ale to 20 letnie 2.5 V6 które wypluło 168KM. Nie zaszkodzę a może dłużej utrzymać formę. 5w40 wlany i nie pobiera a nogę mam ciężką bardzo.

Kwestia rozbieżności jeden specyfik 120ml , drugi 7ml.
Wydaje się że te wieksze to syf, zajmie więcej miejsca w układzie olejowym czyli de facto gorzej.

Wysłane z budki telefonicznej

sylwesterz 12-04-2021 17:42

Odp: Ceramizery - różnice
 
Nie zauważysz różnicy w pojemności układu, bardziej w komforcie aplikacji, bo jedno jest płynne, a drugie w formie pasty, więc trzeba nieco rozgrzać i dopiero wycisnąć.
Wszystkie specyfiki jako bazę mają olej, natomiast już wazelina w składzie takiego ceramizera nieco zastanawia...

MikiS933 12-04-2021 19:31

Odp: Ceramizery - różnice
 
Strzykawkę zaaplikowałem , kolor zawartości srebrno biały konsystencja jak hmm. Pasta termoprzewodząca na bazie srebra, w każdym razie nie było gęste.

Wcześniej do 2.0 aplikowałem taki 100ml to był pomarańczowy.

Wysłane z budki telefonicznej

sylwesterz 12-04-2021 20:09

Odp: Ceramizery - różnice
 
90% gospodyń domowych nie widzi różnicy :one:

Jacenty2143 30-08-2021 18:22

Czy ktoś już może stosował ceramizer do silnika?
 
Witajcie. Mam forda 1.4 TDCi z 2003r. Czy ktoś już może stosował ceramizer do silnika? Pytam bo muszę wymienić olej. Co prawda autko ma ok 400 tysięcy przebiegu i poprostu się zastanawiam czy to coś działa. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.