Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Jak nie ford to co? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294868)

Jovi_X 14-04-2019 22:07

Jak nie ford to co?
 
Cześć,
To może krótko: mam Mondeo MK3 sedan TDDi 2002 115KM, dużo już w nim zrobione, ale pewnie dużo przede mną. Podjąłem decyzję o zmianie. Mogę przeznaczyć około 30K zł. Interesuje mnie teraz tylko benzyna.
Mam taki odwieczny dylemat, co wybrać. nie pytam o inne marki, choć jak coś polecacie :). Przyzwyczajony do komfortu celuje w Mondeo MK4 kombi albo S-MAXa. Silniki jakie mnie interesują to benzyny 2.0 145KM i 2.5 220KM. Możecie napisać jakie wady i zalety mają te modele, jak kosztują części do modeli i silników. Co jest typowym mankamentem, lub dlaczego nie powinienem wybrać danego modelu. Na koniec jaka wersja z jakim wyposażeniem optymalna. Na koniec dodam, że chce założyć gaz i śmigać po taniości.
Jak temat trafił do nieodpowiedniej kategorii lub był już wałkowany to z góry przepraszam, ale nie udało mi się go znaleźć. Generalnie zawsze warto odświeżyć temat.
Pozdrawiam,
Piotr

kopson 14-04-2019 23:05

Odp: Jak nie ford to co?
 
Z dwóch podanych przez Ciebie silników lepszym wyborem będzie 2.5T 220KM. I nie chodzi tu tylko o większą moc i lepsze osiągi. To po prostu sprawdzona solidna jednostka Volvo, pasująca również do gazu. Silnik jest trwały i nie sprawia większych problemów.
Z kolei motor 2.0 po większym przebiegu lubi brać olej. No i w dużym i ciężkim aucie, jak S-Max, będzie mu brakowało pary.
Wersja wyposażeniowa? Zależy czego oczekujesz, ale pewnie większość kolegów z forum powie, że Titanium.

janas14 15-04-2019 10:45

Odp: Jak nie ford to co?
 
Dobra też wersja z 2,3 bo tam jest automat ja miałem juz 3 sztuki mk4 2,0 bp w tym 2 z lpg fakt jak ktoś na nim śmigał po autostradach 150 kmh to zapiekł mu pierścienie zganiające olej i śorbie wtedy olej do tego głośno w nim przy 140 kmh ma ciut powyżej 4000 obr silnik w sumie dawał radę tylko troszkę źle dobraną skrzynie ma w mazdzie 6 ten silnik dział ze skrzynią 6 biegową i tam jest ciut lepiej mk4 2,5 fakt jest oki ale mało go na rynku wie jeszcze w dobrym stanie go wyszukać no to jest już sztuka. Co do wyposażenia to ja patrzę tylko na fotele są 2 wersje w bieda-edyszyn nie mają podtrzymania bocznego w innych mają i są ciut wygodniejsze ,waży był kiedyś dla mnie tempomat ale teraz przy tym ruchu na autostradzie już zapomniałem jak go używać .
Co do innych marek audi A4 B7 1,8T najlepiej w aut (będziesz pan zadowolony ) A6C^ 2,4 też oki troszeczkę skomplikowane zawieszenie i lubi czasami łyknąć oleju ale komfort jest .

bolek-tarnow 15-04-2019 11:50

Odp: Jak nie ford to co?
 
Cytat:

Napisał janas14 (Post 3119022)
fakt jak ktoś na nim śmigał po autostradach 150 kmh to zapiekł mu pierścienie zganiające olej i śorbie wtedy olej

to jest bzdura a nie fakt.

janas14 15-04-2019 12:08

Odp: Jak nie ford to co?
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3119054)
to jest bzdura a nie fakt.

Może i bzdura ale tak się stało w moim przypadku po wyprawie na narty do Itali przed wyprawą od wymiany do wymiany mieścił się w 1 litrze po wymianie po 3000 km 2 litry 10 000 potem remont silnika (zapieczone pierścienie zgarniające ) i nie jest to odosobniony przypadek .:lol:

bolek-tarnow 15-04-2019 12:17

Odp: Jak nie ford to co?
 
Cytat:

Napisał janas14 (Post 3119069)
i nie jest to odosobniony przypadek .

akurat ten problem znam bardzo dobrze i dużo o nim pisałem w dziale Mondeo.
Z Twojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że jak jedziesz 150km/h autostradą to "zabijasz" pierścienie. Nie jest to prawdą w żadnym względzie i nie dzieje się to z dnia na dzień tylko postępuje z czasem. Skoro od wymiany do wymiany dolewałeś litr to już był początek problemu kolejne kilometry dopełniły tylko dzieła.
W skrócie problemem jest konstrukcja pierścienia i prędzej czy później dojdzie do jego zabicia nagarem i w efekcie do zapieczenia go.

Parch 15-04-2019 12:30

Odp: Jak nie ford to co?
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3119074)
W skrócie problemem jest konstrukcja pierścienia i prędzej czy później dojdzie do jego zabicia nagarem i w efekcie do zapieczenia go.

Ponawiam pytanie, które już kiedyś Ci zadawałem. Kiedy jest to "prędzej czy później". Wtedy mi nie odpowiedziałeś. Rozumiem, że nie miałeś wystarczająco dobrych danych. Może już teraz wzbogaciłeś swoją wiedzę?

bolek-tarnow 15-04-2019 12:53

Odp: Jak nie ford to co?
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3119083)
Ponawiam pytanie, które już kiedyś Ci zadawałem.

nie pamiętam jak mam być szczery. Podrzuć linke na PW

Parch 15-04-2019 13:54

Odp: Jak nie ford to co?
 
Dlaczego przez PW? Tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
masz temat, w którym starałem się dowiedzieć (choćby w przybliżeniu), kiedy następuje ten moment, że silnik DURATEC zaczyna mieć problem ubywającego nadmiernie oleju. Bo skoro "zapiekanie się" pierścieni jest "wadą fabryczną" tych motorków, to ona się chyba powinna ujawniać w jakimś określonym przedziale wiekowym, albo kilometrowym, nieprawdaż?
Tymczasem od momentu, gdy w ww. wątku zadałem ww. pytanie przelatałem 20k km (nie przekraczając przelotowej prędkości na poziomie ~130-140 km/h). W tzw. międzyczasie dokonałem dwóch wymian oleju (pomiędzy wymianami nie dolewając ani mililitra oleju), a wymieniam od 4 lat (od kiedy mam to auto), co 10k km. Teraz mój biedny S-MAX 2.0 DURATEC HE ma przebieg nieco ponad 210k km.
Owszem, jestem laikiem - nie ukrywam. Ty piszesz o sobie, że jesteś "doświadczony". No to ponownie pytam - czy to już jest ten moment, że mam się bać i zbierać kasę na remont?


P.S. Śledzę FCP od kilku lat. W czasie gdy mój "niejeżdżący" i "skazany na branie oleju" S-MAX przejeździł (a może przechodził?) bez dolewek 20k km, znalazłem na forum co najmniej kilka tematów dotyczących nadmiernej konsumpcji oleju przez jakże zachwalane silniki 2.0EB oraz 2.5T. To ja się pytam - O co chodzi? Dlaczego?

bolek-tarnow 15-04-2019 15:38

Odp: Jak nie ford to co?
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3119121)
Dlaczego przez PW?

dlatego że ten temat nie dotyczy tego problemu.
Dziękuję za odświeżenie.
Co do Twojego pytania nadal nie udzielę Ci odpowiedzi - odpowiedź czemu tego nie zrobię masz we wskazanym przez Ciebie temacie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.