Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] Adaptacja ACC, kamery cofania i Asystenta Pasa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294881)

rzuber 15-04-2019 10:37

Adaptacja ACC, kamery cofania i Asystenta Pasa
 
Cześć

Przewertowałem forum pod kątem tych adaptacji w innych modelach (S-max / Focus) i widzę, że da się to zrobić w racjonalnym koszcie w tych pojazdach. Wnioskuje, że w Galaxy także. A nie ukrywam, że po przesiadce z auta, które to posiadało, brakuje mi tej funkcjonalności. Najchętniej dołożyłbym jeszcze Asystenta Pasa.

Czy ktoś z Was robił coś takiego w Galaxy? Najchętniej zleciłbym tę robotę.
Czy można sprawdzić, czy da się to zrobić w moim egzemplarzu?

Mam zwykły tempomat i Sync2.

Zbyniu123 15-04-2019 11:34

Odp: Adaptacja ACC, kamery cofania i Asystenta Pasa
 
Acc w galaxy to masaka tak samo asysten pasa i martwego polo, acc nie da sie wylaczyc i przelaczyc na normalny tempomat a nawet jak masz najmniejsza odleglosc ustawiona to kilometr przed ciezarowka zwalnia i generalnie ciezko jest jechac plynnie.
Co do asysteenta to jest albo zbyt czuly albo daje znac za pozno.
Jedyne co jest fajne to ostrzeganie przed wypadkiem.
Specjalnie szukalem auta w full opcji zeby to bylo, teraz zaluje bo moglem za ta sama kase miec mlodsze auto bez tych "bajerow"

Sent from my F8331 using Tapatalk

rzuber 15-04-2019 12:05

Odp: Adaptacja ACC, kamery cofania i Asystenta Pasa
 
Piszesz o tych systemach ogólnie, instalowanych fabrycznie? Że działają fatalnie? W innych wersjach ludzie to chwalą...


W Accordzie działało to bezbłędnie. Można było przejechać 200-300 km jak na autopilocie, sam zbierał zakręty, sam hamował itp.

Hmm.. to może chociaż ta kamera cofania ;-)

totek2 18-04-2019 08:23

Odp: Adaptacja ACC, kamery cofania i Asystenta Pasa
 
Tylko pytanie o jakich wersjach mowa, 2016 a 2011 to dwie różne rzeczy. W wersji z 2011 acc i asystent są faktycznie słabe ale nowym Galaxy już jest lepiej. Acc można przełączać na zwykły tempomat, sam acc też lepiej działa. Asystent linii też fajnie trzyma pas, może nie radzi sobie super z zakrętami ale jest lepiej niż w poprzedniej wersji.

Polarny 24-04-2019 21:54

Odp: Adaptacja ACC, kamery cofania i Asystenta Pasa
 
ACC działa dobrze, ale trzeba nauczyć się z niego korzystać. Wiele osób wspominało o tym, że pierwsze wrażenia ACC to trzymanie za dużej odległości i za wczesne zwalnianie. Niestety jak ktoś liczy, że ACC będzie trzymał 2 metry odstępu to myli się. To system bezpieczeństwa i ma działać w różnych warunkach. Ma więc ustawioną minimalną odległością taką, by móc bezpiecznie wyhamować nawet w trudnych warunkach.
Kwestia nauczenia się korzystania z niego. Ja jazdy bez ACC nie wyobrażam już sobie.

LineAssist faktycznie jest słaby w Fordzie. Bardziej odbija się jak pijak niż trzyma auto w torze. W innych markach system potrafi trzymać auto pomiędzy liniami tak, ze linijką można byłoby sprawdzać czy jedzie równo.

totek2 24-04-2019 21:55

Odp: Adaptacja ACC, kamery cofania i Asystenta Pasa
 
Mając teraz acc w mk5 mogę powiedzieć że działa dobrze, w s-maxie dla mnie działał zbyt nerwowo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.