Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191657)

maxmax21 15-10-2013 10:07

Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
W dniu dzisiejszym pojawił się problem z moim NXem, nie załącza się on przy uruchomieniu silnika. Mogę go jedynie włączyć za pomocą przycisku. Po tym fakcie, dostaję monit, że po godzinie używania bez uruchomienia silnika radio się wyłączy( samochód jest odpalony ). Wiadomo, klima i inne sprawy też nie działają mimo odpalenia "z guzika". Gdzie szukać przyczyny ? :(

tedi_k 15-10-2013 10:19

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Cytat:

Napisał maxmax21 (Post 2090483)
W dniu dzisiejszym pojawił się problem z moim NXem, nie załącza się on przy uruchomieniu silnika. Mogę go jedynie włączyć za pomocą przycisku. Po tym fakcie, dostaję monit, że po godzinie używania bez uruchomienia silnika radio się wyłączy( samochód jest odpalony ). Wiadomo, klima i inne sprawy też nie działają mimo odpalenia "z guzika". Gdzie szukać przyczyny ? :(

Problem z magistralą CAN po stronie navi. Na czym może polegać - trudno zgadnąć. Na wstępie "zresetuj" radio odpięciem aku albo wyjęciem odpowiedniego bezpiecznika. Jeśli ostatnio wyjmowałeś navi, to trzeba sprawdzić czy coś się nie stało z wiązką radia.

maxmax21 15-10-2013 10:24

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Navi nie było w żaden sposób wyjmowane, stało się to w jednym czasie ze zdjęciem osłony silnika ( moze to mieć jakiś wpływ ? ). Możliwe, że to przypadek, nie wiem. Gdzie "biegnie" ta wiązka radia ? Da się ją uszkodzić, działając coś w silniku ?

tedi_k 15-10-2013 10:31

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Cytat:

Napisał maxmax21 (Post 2090496)
...Gdzie "biegnie" ta wiązka radia ? Da się ją uszkodzić, działając coś w silniku ?

Nie da się wiązki radia uszkodzić działając przy silniku. Raczej nie da się też w ten sposób uszkodzić układów CAN w radiu akurat. Wiązka radia jest za radiem po prostu. No i za schowkiem pasażera w kabinie.
Zresetuj to radio tak jak napisałem.

maxmax21 15-10-2013 11:28

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Chciałem odpiąć klemy od akumulatora ale pomyslałem sobie, że sprawdzę poraz kolejny i o dziwo ... radio działa, na convers+ wróciły funkcje radio i nawigacja ... o co chodzi ? Co o tym myśleć ? Wcześniejsze trzy próby odpalenia samochodu nie przyniosły "naprawy" samoistnej ... :>

tedi_k 15-10-2013 12:23

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Problemy z CAN tak się objawiają. Tak czy inaczej warto wyjąć na kilka minut bezpiecznik od radia - wg. moich danych F6 w skrzynce nad nogami pasażera (BCI).

maxmax21 15-10-2013 13:42

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Mógłbyś opisać na jakie koszty muszę się "przygotować" ? To się w jakiś sposób naprawia ?

tedi_k 15-10-2013 17:44

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Jeśli się powtórzy - zrób reset poprzez wyjęcie bezpiecznika R6! Martwić się jeszcze zdążysz jak coś będzie faktycznie nie tak...

maxmax21 15-10-2013 18:46

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Dzięki tedi_k :)
Reset zrobiony. Kod do radia wprowadzony. Póki co działa.
Zastanawia mnie jeden fakt, na który wcześniej nie zwróciłem uwagi. Mianowicie, po naciśnięciu przycisku power ( od rozruchu ) Nawi się załącza, i gra. W momencie samego rozruchu- zapalania silnika - Navi gaśnie ( czarny ekran ) po czym odpala się po raz kolejny. Czy to normalny objaw ? W swoich Mk4 klekotach macie tak samo ? Mam wrażenie, że wcześniej było inaczej ale głowy za to nie dam :)

tedi_k 15-10-2013 18:52

Odp: Blaupunkt NX, nie załącza się przy uruchomieniu
 
Tak, wszelkie urządzenia dodatkowe (radio, klima itp.) są gaszone na czas rozruchu. To normalne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.