Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294772)

tryhp3 15-06-2019 09:20

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Cytat:

Napisał vegeciak (Post 3142571)
Moim zdaniem te pseudo terenowe, stylistyczne wstawki i zauważalnie wyższy prześwit pasują do sportowej, agresywnej (w dodatku posiadającej zapożyczenia od wersji ST-Line) karoserii jak kwiatek do kożucha. Może nie wygląda to pokracznie, ale nieco groteskowo (jakbym oglądał bolid F1 Active). Moim zdaniem ta wersja pasuje wyłącznie do nadwozia kombi, ale są gusta i guściki.

Z tym zauważalnie wyższym prześwitem to bym nie przesadzał. Raptem 163 mm. Maskuje to nieco większy balon. W opcji z felgą 18" jeszcze mniej to widać.
Z uterenowionych kompaktów HB, poza V40 CC w którym prześwit powiększono symbolicznie, jest jeszcze Subaru Impreza w wariancie XV/Crosstrek, w którym prześwit ma 221 mm, więcej mają już tylko samochody stricte terenowe. Jeździ tego stosunkowo sporo (wiec samochód doczekał się nowej generacji). Bieżącą generację tego wynalazku ma np. Maciej Pertyński i chwali.

vegeciak 15-06-2019 10:30

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Jak pisałem - są gusta i guściki.

Mnie takie uterenowione kompakty nie przekonują, tym bardziej jeśli nie zostały zaprojektowane od zera, a są tylko podniesionymi odmianami zwykłych wersji z dodatkiem kilku plastików.

Pisząc "zauważalnie wyższy prześwit" miałem na myśli właśnie walory wizualne. O ile w wersji kombi Focusa te kilkanaście mm więcej jakoś ginie, o tyle w krótkim kompakcie wygląda to, moim zdaniem, mocno nienaturalnie (zwłaszcza w rejonie nadkoli). Skojarzenie mam takie, jakbym widział auto zrobione na przemyt. Większe felgi nieco tylko ratują sytuację. Podczas gdy na 18-stkach taki ST-Line wygląda cudownie, Active co najwyżej poprawnie. Ale znów powtórzę - są gusta i guściki :) I tym chyba wypadałoby zakończyć tego offtopa :)

hindus 15-06-2019 10:31

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Cytat:

Napisał tryhp3 (Post 3142892)
Subaru Ibiza

tego modelu nie znam :D

tryhp3 15-06-2019 10:34

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
^^ Impreza miało być :)
Poprawiam

dziedzic 15-06-2019 10:45

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
1 załącznik(i)
A mi dealer chciał oddać samochód z takim zderzakiem. Powiedział, że mi to spolerują! Na nowym samochodzie!

Bump: Ale i tak dalej czekam na odbiór bo zgubili dokumenty samochodu:/ dramat jakiś. Leasingodawca wysłał papiery nie tam gdzie trzeba i nie wiadomo gdzie są...

tryhp3 15-06-2019 11:01

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Jak Ci to spolerują to sprawdź miernikiem grubość lakieru w tym miejscu. Najlepiej to jeszcze wyciąg jakieś akcesoria od nich za taki stan.

dziedzic 15-06-2019 11:32

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Cytat:

Napisał tryhp3 (Post 3142912)
Jak Ci to spolerują to sprawdź miernikiem grubość lakieru w tym miejscu. Najlepiej to jeszcze wyciąg jakieś akcesoria od nich za taki stan.

Nie sprawdzę bo to zderzak. Chyba będę samochód odbierał z rzeczoznawcą.

lukbin 15-06-2019 11:42

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Cytat:

Napisał dziedzic (Post 3142918)
Nie sprawdzę bo to zderzak. Chyba będę samochód odbierał z rzeczoznawcą.

W Poznaniu taki rzeczoznawca 200zł. I zawsze coś znajdzie. Kumpel odbierał w maju ASX. Znalazł rysy na progu, źle spasowane drzwi i klapę od bagażnika. Dostał jakieś tam rabaty na serwisy z powodu tych usterek. W Mitsubishi mówili, że maja pierwszy raz taką sytuację, że ktoś przychodzi z rzeczoznawcą odebrać auto

FrogsterPL 15-06-2019 11:48

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Rzeczoznawca nie jest w mojej opinii potrzebny, ale można podjechać z kimś znajomym, kto nie jest tak podekscytowany. ;)

Sam pracowałem w salonie samochodowym (choć nie Forda), m.in. odbierałem nowe auta z transportu, a także wydawałem je klientom. Rysy, przetarcia i tak dalej to niestety standard - tyle, że to się da tak spolerować, żeby wszystko było tip-top. W każdym razie nigdy, przenigdy nie zamówiłbym czarnego auta, zwłaszcza niemetalika - to są wyjątkowo g... lakiery.

B4Bci4 z Bydzi 15-06-2019 13:10

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
moglibyście uzupełnić swoje profile, często opisujecie jakieś przypadki to mógłbym sobie powiązać z odpowiednim dilerem z waszym miejscem zamieszkania, nie chciałbym brać wszystkich do jednego wora


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.