Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294772)

stew66 01-04-2019 11:37

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Panowie, weźcie poprawkę na dzisiejszą datę ;-) ja to traktuję jako żart, a gdyby nawet tak miało być , mnie juz to nie dotyczy :-)

tryhp3 01-04-2019 11:39

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
To nie jest żart.

yataz 01-04-2019 12:14

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał fracek (Post 3112948)
Świetny materiał o to chodziło. Dzięki
Sporo oleju tam idzie widze do tego 1.5eb 5.25 l.

Ostatnie pytanie kóry jakie ma tarcze hamulcowe, wiadomo im wieksze tym lepiej :)
Disc dimensions (mm) O282 x 27 or O308 x 27
depending on vehicle
configuration
O271 x 12 or O302 x 12
depending on vehicle
configuration


1.0 eb wszystkie wersje - małe tarcze
1.5 eb wszystkie wersje - duże tarcze

potraff 01-04-2019 12:30

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał tryhp3 (Post 3113013)
Z pełnowymiarowym lub B&O 273.

No właśnie. To zdecydowanie dla mnie za mało.

vegeciak 01-04-2019 12:42

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał blablawla (Post 3113015)
Jak nie dostanę informacji na piśmie, że auto będzie w takiej specyfikacji jak zamówiłem to bardzo mocno będę rozważał rezygnację.

Ja niestety tak samo. Po pracy kontaktuję się z dealerem i pytam o szczegóły. Skoro do dzisiaj nie dostałem od niego telefonu z potwierdzeniem blokady i przybliżoną datą produkcji, to pewnie moje zamówienie wciąż czeka i na 99% obejmie je "cięcie kosztów". Mnie dotknęłoby w sumie niewiele, najbardziej "boli" zmiana zawieszenia. Pytanie czy gdybym domówiłbym adaptacyjne, to nadal miałbym wielowahacz? A może opcja CCD w ogóle wypadła z oferty?

Funkcja KeyFree - brak dostępu dla tylnych drzwi to spory minus
Lampka w bagażniku - minus, ale spokojnie do przeżycia
Belka z tyłu - chyba dyskwalifikacja

Na umowie mam "Focus 2019.25"...

Fiesta Mk8 ST Line 01-04-2019 12:45

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał fuji (Post 3112968)
Możesz podać źródło lub wrzucić pdf'a z tymi zmianami ?

Nie mam PDFa, dostałem to mailem bez załączników. Pojechałem tam od razu, bo mnie pewne rzeczy też nie pasują i zadałem im pytania dotyczące moich wątpliwości. To co mnie interesuje najbardziej

1. Fotele AGR - chcę domówić w zamian za pakiet Family (wykluczają się), czekam na odpowiedź
2. Czarna podsufitka - baaaardzo chcę, mam w fieście i bardzo żałowałem że nie można zamówić w Active, podobno wchodzi wraz z pakietem Blue (który mam zamówiony), czekam na potwierdzenie
3. Brak łopatek przy kierownicy - bardzo mi to nie pasuje i mnie to dziwi... Bo niby jak mam inaczej zmieniać biegi w trybie manualnym skoro jest pokrętło? Coś tutaj namieszali. Zadałem pytanie czy zamówienie pakietu przygotowującego pod montaż haka (za 400zł) sprawi że łopatki będą, lub jaka jest dopłata do łopatek, czekam na odpowiedź

Reszta zmian mnie nie dotyczy więc nie dopytywałem, ale faktycznie z ta belką skrętną w HB to przegięli... W salonie wiedzą że jak nie otrzymam wiążących informacji do 9.04 (10.04 zamykają zamówienie) to rezygnuję.

tryhp3 01-04-2019 12:53

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3113047)
1. Fotele AGR - chcę domówić w zamian za pakiet Family (wykluczają się), czekam na odpowiedź

Dostałeś info że się wykluczają, tak jak w innych wersjach Focusa?

vegeciak 01-04-2019 18:28

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał damiancd (Post 3113147)
Ha ha pryma aprylys takie śmieszne z tymi zmianami :|

Miejmy nadzieję, że to tylko mało śmieszny żart Fiesty (którego uduszę wtedy gołymi rękami :P).

Po wygooglowaniu "Focus 2019.75" faktycznie znajduje jakiś słoweński cennik, gdzie można odnaleźć część zmian, o których wspominał Fiesta (m.in. nowe pakiety; szkoda, że nie ma tam ani słowa o rodzaju zawieszenia - albo przynajmniej ja nie umiem tej informacji odnaleźć).

tryhp3 01-04-2019 18:43

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Te zmiany to prawda, wiem o nich zdaje się od tego samego sprzedawcy co Fiesta.
Co ciekawe w Słoweńskim cenniku jest podwójna podłoga w opcji...

vegeciak 01-04-2019 19:41

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał tryhp3 (Post 3113172)
Co ciekawe w Słoweńskim cenniku jest podwójna podłoga w opcji...

Mnie bardziej dziwi, dlaczego Słoweńcy od lutego sprzedają już model 2019.75, a mi (i nie tylko) w marcu przyjęli zamówienie na 2019.25. Czy nasi dealerzy nie wiedzieli o nadchodzących zmianach czy wręcz przeciwnie - wiedzieli i (być może naiwnie) liczyli że uda się wyprodukować samochody do tego czasu (bo przecież łatwiej sprzedać wersję np. z wielowahaczem niż belką)?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.