Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294772)

bidżej 03-04-2019 06:21

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał vegeciak (Post 3113735)
wydaje mi się, że z technicznego punktu widzenia CCD wyklucza belkę

z tego co widziałem, technicznie CCD to czujniki pozycji wahacza zamontowane w nadkolach + amortyzatory z opiłkami metalu w oleju, a wszystko podpięte pod odpowiedni moduł. Teoretycznie nie powinno robić różnicy, czy z tyłu jest wielowahacz, czy belka. Prawdopodobnie kwestia wątpliwa to jest sens stosowania CCD z belką, gdzie tylne koła nie są niezależne.

jvc 03-04-2019 06:59

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał vegeciak (Post 3113735)
Nie no... Przecież lepiej wziąć nową, gorszą specyfikację w cenie starej, bo w międzyczasie producent postanowił ciąć koszty. I najlepiej jeszcze nie marudzić...

Oczywiście masz rację, mnie bardziej chodziło o to że belka powoduje rezygnację z zamówienia danego modelu.
To że lecą w kulki to fakt,wiedza handlowców też daje dużo do myślenia.


Dziwne podejście forda, ja jak zamawiałem dwa lata temu mondeo to nie było takich kombinacji. Samochód zamówiony z taką i taką specyfikacją i to było święte.
Jedyne co to mogli dodać od siebie jakieś gratisy ,jak np. czujnik płynu spryskiwaczy.


Można by się zastanowić dlaczego ford zrezygnował z wielowahacza ,być może do końca coś nie gra tak jak powinno w zawieszeniu, co za problem zrobić go za dopłatą dla zainteresowanych.

bidżej 03-04-2019 07:07

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
myślę, że technicznie problemu nie ma, bo w końcu wielowahacz zostaje w niektórych wersjach. Chodzi tylko o przyjęcie kosztów - im mniej wersji/opcji w samochodzie, tym prostsza produkcja, a szczególnie procesy okołoprodukcyjne jak logistyka, magazynowanie i transport.
Oni ewidentnie rzucili się na każdą oszczędność jaka tylko mogą zrobić, choćby to były 3 eurocenty...

tryhp3 03-04-2019 07:46

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 3113693)
Nie wiem skąd takie podejście, mogę się założyć że 90% użytkowników nie pozna jakie ma zawieszenie z tyłu.

Oglądałem testy na których dziennikarze jeździli wersjami z belką i wielowahaczem i nie widzieli różnicy. Można założyć że różnica będzie na wybojach. Podobno belka jest z obecnej Fiesty ST. Generalnie to w nowych samochodach rezygnuje się z wielowahacza, np. Mazda 3. W VAGu też są różne wersje. Ja to w sumie Focusa wstępnie planuję mieć dłużej, więc ze względu na serwis (a raczej brak serwisu) wolałbym belkę (w mojej odmianie jej nie ma wcale). Co nie zmienia faktu, że zmiany są nie poważne.

fuji 03-04-2019 07:55

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 3113759)
Oczywiście masz rację, mnie bardziej chodziło o to że belka powoduje rezygnację z zamówienia danego modelu.

Ciekawe czy Ty zaakceptowałbyś taką zmianę jakbyś miał zamówionego ST-Line z kołami 18" ? Bo ja na pewno nie zgodziłbym się szczególnie, że w moim przypadku tą foką ma jeździć żona a nie mam ochoty później wysłuchiwać żali ;) Już to przerabiałem w przypadku Landrover'a Freelander'a.

jvc 03-04-2019 07:58

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Żonie felg 18" się nie zamawia,chyba że chcemy mieć drenaż portfela co jakiś czas :D

fuji 03-04-2019 08:03

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 3113779)
Żonie felg 18" się nie zamawia,chyba że chcemy mieć drenaż portfela co jakiś czas :D

Niestety są one z adaptacyjnymi LED'ami.

jvc 03-04-2019 08:05

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Na 18" to już mogą być trochę taczki ;)

fuji 03-04-2019 08:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Z belką skrętną to na 100% :)

tryhp3 03-04-2019 09:02

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3112956)
Dzisiaj otrzymałem informację że mój Active dostał datę produkcji na 10.05.19.

A kiedy składałeś zamówienie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.