Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294772)

B4Bci4 z Bydzi 11-05-2020 13:38

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Cytat:

Napisał przemoo (Post 3249013)
Czy ktoś z oczekujących na Focusa dostał jakieś info, że Saarlouis produkuje / zaplanowała jego auto do produkcji? Niby ruszyli 4 maja tylko czy naprawdę czy medialnie i zbierają zamówienia aby uruchomić linkę...

może nie Focus / sam jeżdżę mk4 / ale zamówiłem EcoSporta dla żony z odbiorem do końca maja, pierwszy termin produkcji 8 maj, a teraz poprawili na 20 czerwiec, zostaje czekać i ew negocjować cenę lub inne rabaty

AdoKrycha007 11-05-2020 16:14

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Nie wiem jak teraz z powodu pandemii, ale rok temu nic nie dało się uzyskać za specjalnie - bo masz w umowie, że termin nie jest gwarantowany. Ja czekałem na MK4 7 msc, termin 3 razy był przekładany, ale mi się nie paliło bo mam MK3 cały czas dalej więc miałem czym jeździć. Nie żałuje, z autem mi się od wrześniowego odbioru nic nie dzieje. Z ceny z umowy nie zejdą, możesz wynegocjować jakieś dodatki poza na przyszłość, typu rok gwarancji dodatkowy czy coś. Mi dali po 15% rabatu na serwis (materiały i robocizna) na okres 5 lat.

yataz 12-05-2020 22:00

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
W Niemczech od dziś jest dostępny cennik na nowy rok modelowy, obowiązujący już dla obecnie realizowanych zamówień. Z nowości:

- silnik 1.5 EB 150 i 182 pozostaje w cenniku wyłącznie w połączeniu z automatem
- wchodzi miękka hybryda 1.0, co ciekawe oferowana będzie w tym momencie wyłącznie ze skrzynią manualną
- wchodzą nowe wersje wyposażenia z dopiskiem X (ST-Line X, Titanium X itd.), w których nowością będą nowe cyfrowe zegary


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

potraff 12-05-2020 23:36

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Więcej zmian.
Info:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bidżej 13-05-2020 08:58

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Nagle się obudzili i dają nie dość, że wirtualny kokpit, to jeszcze elektryczną klapę. W sumie fajnie, tylko dlaczego te opcje nie były dostępne od początku... :(

EDIT:
za wcześnie się ucieszyłem, elektryczna klapa nadal tylko dla kombi

Tomek_ST-line 13-05-2020 09:15

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Co za frajerstwo z tymi zegarami. Nagle są dostępne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

fibeer 13-05-2020 09:19

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Tylko ciekawe, czy jak ktoś ma już zamówiony do produkcji samochód i czeka obecnie na produkcję, to może jeszcze je dodać.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Jaworrr 13-05-2020 09:22

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
No zegarów i klapy będziemy zazdrościć, bo te z fizyczne nie są zbyt urodziwe. Chociaż swoją funkcję spełniają w 100%.
A może się będzie dało zrobić swapa :D

cattani75 13-05-2020 10:15

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Te zegary cyfrowe też pięknością nie grzeszą, moim zdaniem...

forger 13-05-2020 10:47

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Czyli Ford dodaje nowe opcje i komplikuje wybory. Przykład.
Chcesz w benzynie coś mocniejszego od 125KM z manualem to weź Hybrid (mHEV), ale nawet jeśli będzie to wersja Active (która do tej pory zawsze miała wielowahacz) to dostaniesz belkę z tyłu. Ponadto wyświetlacz cyfrowy jest tylko w pakiecie X i dostępny dla Titanium, ST-Line oraz Active.

Ciekawe jakie przełożenia będzie miał Focus mHEV, bo jeśli takie jak Puma to będzie trochę elastyczniejszy od 1.5 150KM.

przemoo 14-05-2020 12:20

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Ciekawe jak z ceną bo jeśli wybrałem Titanium + pakiet parking (m.in. kamera cofania) to jeśli teraz Titanium ma to w podstawie to pytanie czy jeśli mój załapie się na produkcje po 15 czerwca to co z pakietem parking za który "zapłaciłem" :)

• Titanium – specyfikacja nowa, bazująca na wersji Titanium Business MY20.25, wzbogacona o:
- ładowarkę bezprzewodową
- kamerę cofania

Teraz doczytałem, że pakiet biznes ma czujniki (zwykły Titanium nie ma):

Pakiet Business
dla wersji Titanium
• system nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3
• przednie i tylne czujniki parkowania
• koło zapasowe dojazdowe

OK czyli jak dobrze rozumiem, że nowy Titanium będzie zawierał w sobie pakiet biznes + kamerę? Czyli kompletnie pakiet parking traci racje istnienia :)

robert_71 14-05-2020 12:43

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Cytat:

Napisał przemoo (Post 3250047)
OK czyli jak dobrze rozumiem, że nowy Titanium będzie zawierał w sobie pakiet biznes + kamerę? Czyli kompletnie pakiet parking traci racje istnienia

Nie do końca, bo pakiet biznes to czujniki z przodu i z tyłu (4+4), a w pakiecie parking dodatkowo dostajesz czujniki na błotnikach. Nie wiem czy kamera w nowej specyfikacji Titanium jest taka sama jak w pakiecie parking. I podstawowa różnica to dodatkowe oprogramowanie ułatwiające parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego.

A co do ceny, to spodziewam się, że wraz z wzbogaceniem specyfikacji poszczególnych wersji ona również wzrośnie, więc finalnie może okazać się, że zamówiona przez Ciebie konfiguracja wg nowego cennika będzie droższa niż Ty zapłaciłeś.

forger 15-05-2020 11:29

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Komplet czujników parkowania + kamera trzy razy pozwoliły mi wyjechać z miejsc które wyglądały na mission impossible. Polecam też Blind Spot Information z Cross Traffic Alert.

fibeer 17-05-2020 12:13

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3248820)
Mądra decyzja. Daj znać jak odbierzesz jak wrażenia... Tapatalka

Miałem dać znać jak wrażenia [emoji846]. Za mną już blisko 600 km 508-ką i powiem, że wrażenia niesamowite. Wiadomo, trzeba brać poprawkę, że wcześniej jeździłem używanym Mondeo mk4, jednakże Mondeo też mi się świetnie jeździ i też uważam to auto za komfortowe. Co mnie urzeka w Peugocie? Komfort, wygląd, kokpit i systemy wspomagające. Zegary są świetne, nie byłem przekonany do wirtualnych zegarów ale dłuża trasa z nimi i obycie z ich funkcjami - jak je wykorzystać, jak umiejętnie nimi generalnie się obsługiwać rozwiały moje wątpliwości.
Co do ergonomii miejsca za kierownicą, to kto się źle czuje jak jest otoczony przez tunel środkowy itp. to może się czuć faktycznie niekomfortowo. Co do systemów wspomagania jazdy, to są fenomenalne, jednakże zaznaczam również, że wcześniej nie jeździłem autem, które by jakieś miały. W 508-ce samochód praktycznie jedzie sam, czy to na autostradzie czy ekspresówce czy na zwykłej krajówce. Wg mnie systemy te działają bardzo sprawnie, np. lane keep assists wykrywa poboczne, nie tylko linie. Na pewno minus należy się za jakość kamer, czy to z przodu czy z tyłu, w Focusie obraz na pewno miał większą rozdzielczości, generalnie jakość była znacznie lepsza.
Póki co auto mi się bardzo podoba i nie żałuję rezygnacji z Focusa.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.