Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] czy jest grzana przednia szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258003)

t.paw 01-02-2017 18:14

czy jest grzana przednia szyba
 
Witam

Od jakiegoś czasu myślę nad zmianą mk4 na Fusiona. Jak jest z grzaną szyba w autach z USA czy Kanady?
Patrząc przyciski na desce widzę przycisk ogrzewania przedniej szyby, natomiast przy każdorazowym rozkodowaniu VIN, niezależnie od wersji wyposażenia ETIS pokazuje "bez ogrzewanej szyby przedniej".
Jest to bąłd ETISa czy wszytskie tak mają, pomijając to, że fusiona widzi jako transit
O so chosi?

Czy ktoś z użytkowników Fusiona posiada w swoim aucie grzaną przednią szybę?

slider2002 01-02-2017 18:58

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
Chcesz wydać kilkadziesiąt kzł na powodziana albo rozbitka zza wielkiej wody? Przecież inne do nas nie przyplywaja.....

sebadxb 01-02-2017 19:16

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
ja mam Fusion 2014 w wersji GCC i jest szyba ogrzewana...
sprzedalem mk4 i jestem szczesliwy... :D:diabel2:

tedi_k 01-02-2017 19:39

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał t.paw (Post 2740546)
...Czy ktoś z użytkowników Fusiona posiada w swoim aucie grzaną przednią szybę?

Na przyciskach widzisz "max AC" czyli "rozmrażanie przez max grzanie". Nie spotkałem Fusiona z prawdziwą podgrzewaną przednią szybą. Moim zdaniem za Oceanem na razie jeszcze tego nie wynaleźli.

robert LC 01-02-2017 19:56

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
Powiem skromnym zdaniem że jestem zaskoczony systemem rozmrazania w Fusionie. Mam przycisk od przedniej szyby ale nie ma prążków na szybie tak jak miałem w mk4 ale ciepły nawiew jest bardzo wydajny Mogę śmiało powiedzieć że czas rozmarzania jest porównywalny jak w mk4. I chyba mam podgrzewane dysze bo jak pryskam płyn to widzę jak paruje.

t.paw 01-02-2017 21:40

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał sebadxb (Post 2740586)
ja mam Fusion 2014 w wersji GCC i jest szyba ogrzewana...
sprzedalem mk4 i jestem szczesliwy... :D:diabel2:

faktycznie jest grzana, są prążki w szybie? Co mówi ETIS gdy wpiszesz VIN?

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2740615)
Na przyciskach widzisz "max AC" czyli "rozmrażanie przez max grzanie". Nie spotkałem Fusiona z prawdziwą podgrzewaną przednią szybą. Moim zdaniem za Oceanem na razie jeszcze tego nie wynaleźli.

tak jak mówisz jest max AC, ale po przeciwnej stronie jest ikonka do bólu przypominająca tą od grzanej przedniej w moim mk4
http://s12.galerieallegro.pl/zdjecia...g/9.jpg?screen

tedi_k 01-02-2017 21:45

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał t.paw (Post 2740728)
...ale po przeciwnej stronie jest ikonka do bólu przypominająca tą od grzanej przedniej w moim mk4
...

Masz rację, źle to sformułowałem. "Max A/C" zrobi Ci temperaturę "Lo" (czyli max chłodzenie w lecie). Ikonka "grzania szyby" zrobi ci nadmuch na szybę na czas rozmrażania, ale w Ameryce nie uruchomi grzania samej szyby - bo w niej nie ma "drucików"...
Ta sama ikonka w Europie i owszem włącza grzanie szyby.

t.paw 01-02-2017 21:58

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
aaa teraz wszystko wiem, czyli tak to sobie sprytnie wymyślili

czyli jest to bezużyteczny przyciskowy gadżet

a przy okazji, jest możliwość wymiany tego jakże paskudnego licznika z centralnym zegarem na coś takiego?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
oczywiście w wersji benzin

Zurg 28-10-2020 13:48

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
Fusion USA 2015 2.0 EB Titanium.
Mam pytanie związane z grzaną szybą. Prosta historia, kamień, pęknięcie, wymiana szyby z warunkiem że ma być akustyczna (jak oryginał) i była ale z grzaniem. Wymieniałem w Pilkington.
Pomyślałem, szkoda tego nie wykorzystać. I tu pytanie, potrzebuję znaleźć gdzie pojawia się +12V po uruchomieniu grzania tylnej szyby. Tak żeby wysterować przekaźnik.
Myślałem że będzie to bezpiecznik 68 w komorze silnika, ale tam +12V jest cały czas.

tedi_k 28-10-2020 18:12

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał Zurg (Post 3292085)
F.... I tu pytanie, potrzebuję znaleźć gdzie pojawia się +12V po uruchomieniu grzania tylnej szyby. ....

U Kolegi w aucie - NIGDZIE. Aby było sterowanie (DWOMA przekaźnikami - każda połówka szyby ma swój przekaźnik) - trzeba wymienić panel klawiszy ("radia/klimy") na taki europejski, z przyciskiem grzania przedniej szyby po prawej stronie przycisków. Dopiero wtedy - na kostce od tego panelu przycisków) na 2 pinach pojawi się się sterowanie przekaźnikami (konkretnie masą, bo tak są sterowane przekaźniki w Fordzie).

Marcofusion 30-10-2020 11:09

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
U mnie w FUSIONie tez nie ma ogrzewania przedniej szyby (S nawet nie SE:)
Jednak potwierdze, ze jak przekrece galke na max to szyba momentalnie sie rozmraza.

Antek.L 04-04-2021 15:46

Odp: czy jest grzana przednia szyba
 
Fusion USA 2018 czyli po lifcie.
Tutaj szyba jest ogrzewa w okolicach kamery i na całej długości podszybia. Wtyczka do podpięcia jest po prawej stronie. Kupując nową szybę nie ma szans kupić oryginału z jedną wtyczką i ogrzewanymi tylko tymi miejscami. Wersja europejska szyby jest podgrzewana na całej powierzchni, ale podzielona na pół (prawa, lewa strona) tutaj są dwie wtyczki.
Pytanie jak działa ogrzewanie przedniej szyby w tym Fsionie jak nie ma fizycznego przycisku, aby je uruchomić? Załącza się automatycznie jak temperatura spada poniżej jakieś wartości?
Który z bezpieczników może odpowiadać za to? W instrukcji USA nie ma bezpiecznika odpowiadającego za grzanie przedniej szyby. W EU są dwa 61 i 66


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.