Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293495)

edmun 13-03-2019 10:44

1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
Witam

Proste pytanie.
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że moje autko nie jest tak ciche na jałowym jak było.
Obstawiam, że to mogą być jakieś paski, ale z racji bycia kompletnie zielonym w tym temacie, to mogę tylko gdybać.

Mam 2 nagrania. Auto jest po dłuższej przejażdżce, wyłączyłem klimę.
Sorry za wiatr

Czyżby powoli pasek alternatora do wymiany?

Przebieg 106 140 km, rocznik auta 2012 (7 letnie auto)

Większość rzeczy pod maską jest od nowości.
Płyny w normie, olej i filtry zmieniane 4? tysiące temu.

Na zimnym jest trochę "głośniej" ale na zimnym rzadko osłuc***ę (osłu.ch.uję bo widzę że cenzura wskoczyła) silnik,
bo uważam, że jak auto dopiero się rozgrzewa, to ma prawo być głośniejsze.
Ale żeby na ciepłym był taki głośny?

Jak ugryźć temat?

P.S. Wprawne ucho dosłyszy również pisk o wyjątkowo wysokiej częstotliwości od czasu do czasu.
Na pierwszym filmiku można również wyłapać delikatnego świerszcza jak przejdę z telefonem na prawo.
Postaram się auto ponownie rozgrzać i ukryć przed wiatrem jeśli miałoby to pomóc z identyfikacją "na słuch"



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zombie6 13-03-2019 12:35

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
Często 1.6 EB na zimnym chodzi jak diesel.....

edmun 13-03-2019 12:36

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - dlatego wspomniałem, że nie słucham na zimnym, a nagrania są po dłuższej przejażdżce :)

zombie6 13-03-2019 12:39

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
Mogą być luzy na tłokach, co w przypadku 1.6 EB nie byłoby wcale dziwne.....

edmun 13-03-2019 13:22

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
Luzy na tłokach.
W takim razie pozostaje mi się zastanawiać gdzie pozostałe objawy.
Oleju nie wciąga, mocy mu nie brak, do setki wykręciłem czas lepszy niż w książce.
Żeby jeszcze gdzieś olej wciągał, to jeszcze bym zrozumiał.
Na zimno lubi dymić ale myślę, że nie dymi więcej niż jak widzę stojąc za Fiestami czy Focusami w korku w godzinach szczytu,
gdzie każdy dopiero co ruszył z pod firm i jedzie do domu.
Mam nawet nagranie z wczoraj jak wyjeżdżał z zakładu to z rury raczej nie wydobywa się nic podejrzanego (przypominam, zimny silnik):


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mskgs 13-03-2019 15:06

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
Moim zdaniem chodzi normalnie. 1.0 podobnie klekocze.

RyszardaTrzeciaWaza 13-03-2019 15:12

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
Przyłóż ucho do pompy paliwowej wysokiego ciśnienia. Ona często lubi sobię cykać.

Bartuś01 13-03-2019 19:09

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
Chodzi dokładnie tak samo jak mój. Tak na sucho po nagraniu nic nie można stwierdzić . Jakby mi ktoś zakrył oczy i puścił ten filmik to w ciemno strzelałbym ze to moje auto. Nawet słysze ten sam charakterystyczny "szum" w tle jakby łozysk czy po prostu pracy motoru.
Kiedyś ktoś z tego forum doradził mi mądrą rzecz. Nie ma co sie wsłuchiwać w silnik i na sile szukac problemu. Nic nie stuka , cyka sobie pompa jak to w EB i pracuje równo . Jednym słowem osłuchowo zdrowy Ecoboscik :P

mati3995 13-03-2019 23:00

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
U mnie chodzi podobnie :P zastanawia mnie tylko ten lekki pisk co słychać w tle.
Nie jestem pewny czy u mnie to też występuje musiałbym się wsłuchać przy okazji ;)

Bump: Pytałeś się czy mógłby to być pasek alternatora. Powiem Ci że u mnie zupełnie w sumie
przypadkowo miałem wymieniany cały ten jego osprzęt czyli pasek i jakieś tam rolki, przy przebiegu około 95 tys. km i powiedziano mi że coś było już trochę wytarte.

Ale w sumie u Ciebie chodzi tak jak u mnie i u kolegów tylko ten pisk w tle do tego nie jestem pewny :)

maciej_b 14-03-2019 06:07

Odp: 1.6 Ecoboost - czemu dźwięk silnika na jałowym jest niczym traktorek/diesel
 
Stetoskop do ręki i osłuchać silnik. Zidentyfikujesz wszystkie źródła dźwięków zarówno te normalne jak i nietypowe. Oczywiście należy uważać na wirujące elementy i paski...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.