Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Świeci kontrolka otwartych drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121183)

darioz 28-01-2011 17:53

Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Od pewnego czasu mam problem w Fusionie 1,4 bezn. z kontrolką sygnalizującą otwarte drzwi. Kontrolka świci, choć nie zawsze, pomimo że wszystkie drzwi oraz klapa bagażnika są zamknięte. Miał ktoś taki problem, od czego zacząć jego rozwiązywanie?

Errata 28-01-2011 19:51

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Otwieraj wszystkie drzwi po kolei i naciskaj gumowe kapturki zamontowane w odrzwiach
sprawdzisz który nie wyłącza się po zamknięciu drzwi.

Jitter 28-01-2011 20:03

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Kolego Errata, w którym miejscu są te "kapturki"? :shock:

Yaro 29-01-2011 09:29

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Dziś specjalnie pójdę i poszukam tych kapturków ;)

Szakir 29-01-2011 13:01

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Obawiam się, że ze znalezieniem kapturków będzie problem, sam kiedyś próbowałem je zlokalizować: są zintegrowane z zamkami, w moim przypadku skończyło się wymianą jednego z nich. Szczegóły to długa historia, chyba, że kogoś interesuje...

darioz 29-01-2011 15:15

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Czasami pomaga kilkukrotne zamykanie i otwieranie drzwi, tylko że nie jest regułą, że są to drzwi kierowcy. Czasami kontrolka zgaśnie, gdy otwieram i zamykam tylne drzwi lub drzwi przednie od strony pasażera.
Obawiam się, że trzeba będzie udać się do elektromechanika. Moja obawa jest tym gorsza, że za taką pierdułkę trzeba będzie wydać co najmniej ze 200 zł.

Davo 29-01-2011 15:23

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Witam kolego sprawdz styki miedzy dzwiami i karoseria ja mialem taki problem i sie okazalo ze jedna ze wtyczek od wiazki jest poluzowana,byc moze masz to samo .

Yaro 29-01-2011 21:16

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał Szakir (Post 1587536)
Obawiam się, że ze znalezieniem kapturków będzie problem, sam kiedyś próbowałem je zlokalizować: są zintegrowane z zamkami, w moim przypadku skończyło się wymianą jednego z nich. Szczegóły to długa historia, chyba, że kogoś interesuje...

Też tak myślałem bo nigdy nie widziałem żadnych kapturków ;)

darioz 29-01-2011 22:18

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
DAVO; ale żeby dostać się do tych wtyczek od wiązek czy trzeba rozbierać drzwi lub sięgać pod maskę, gdzieś w okolice akumulatora? Wiązki jakieś widzę, ale wtczek czy styków - nie.

Arek-o2 31-01-2011 11:09

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał Davo (Post 1587586)
.... okazalo ze jedna ze wtyczek od wiazki jest poluzowana,byc moze masz to samo .

Jeśli styki w drzwiach zwierają obwód do masy (no ... być może w tym modelu tak nie jest), to poluzowane wtyczki wiązki powodowałyby całkowity brak świecenia kontrolki, a nie ciągłe świecenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.