Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   gwarancja i TAXI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31935)

aaalata 24-10-2007 08:34

gwarancja i TAXI
 
Dzień dobry.

Może to niezupełnie na temat ale przedwczoraj odwiedziłem kilku dealerów różnych marek w krakowie. Szukam taksówki, więc obowiązkowym pytaniem było:
czy używanie pojazdu jako taxi ma wpływ na gwarancję
a teraz chronologicznie:

- salon citroen przy wielickiej:
sprzedawca: "No to może być używanie samochodu ponad miarę"
ja: "40kkm rocznie to jest ponad miarę?"
sprz: "Nie"
ja: "A 40kkm rocznie z kogutem, naklejką na drzwiach i taksometrem?"
sprz: "No to chyba też nie"
REASUMUJĄC: CHYBA NIE, więcej się nie dowiedziałem

- ford przy tischnera zdaje się - wszystko wyjaśnione jak-należy, gwarancja jest, zniżka dla taksówkarzy i na samochody firmowe, pan mi pokazywał c-maxa i opowiadał o nim tak sprawnie, że prawie kupiłem, zero zniecierpliwienia, chyba z godzinę marudziłem,

- skoda na górze borkowskiej
sprz: "Chyba nie ma wpływu"
ja: "A można by się upewnić?"
sprz: "Proszę?"
ja: "No o tej gwarancji, czy można to sprawdzić?"
sprz: "O ile mi wiadomo, nie ma wpływu. Przecież taksówkarzom tez sprzedajemy"
ja: "O ile Panu wiadomo"
sprz: "Ja jestem przekonany"

REASUMUJĄC: ja nie byłem przekonany

kia na klimeckiego
sprz: "Nie maaa...???"
ja: "A można by się upewnić, bo już w citroenie i w skodzie były wątpliwości..."
sprz: "Proszę sobie pooglądać jeszcze a ja przedzwonię na serwis"
...
sprz: "Miał Pan rację, niestey taxi gwarancja nie obejmuje... a to dziwne bo samochody firmowe gwarancją są objęte"

REASUMUJĄC: sprzwdzenie trwało 1 minutę, dało się

fiat na ofiar dąbia
Pan nie użył ani raz słowa chyba albo moim zdaniem albo jestem przekonany tylko po prostu poświęcił 1 minutę i się dowiedział. gwarancja jest

zasdniczo to tyle...

a czy są może jakieś przepisy, które określałyby odgórnie jakie warunki gwarancji powinny być udzielone na samochód, i czy mogą być z tego wykluczeni na przykład taksówkarze, albo samochody firmowe?

pzdr

jagrall 24-10-2007 09:44

a dlaczego nie miała by obejmowac taksówek? przecież dają np. 3 lata gwarancji lub 100 000km, najwyżej szybciej zrobisz owe 100 000km i masz po gwarancji nie w 3 lata a np. w 2,5. powiem ci tak, jeżeli nie ma zapisu w warunkach gwarancji że auto nie może być używane jako taksówka, to gwarancja je obejmuje i koniec. w każdym sądzie wygrasz

aaalata 24-10-2007 10:08

dobre pytanie, jagrall

Twoje rozumowanie (okres gwarancji/przebieg na gwarancji) podzielam. :-)

Nie mam niestey samochodu z gwarancją, także nie mogę sobie teraz przeglądnąć warunków, ale wydaje mi się, że gdzieś słyszałem o ograniczeniu gwarancji w przypadku stwierdzenia użytkowania produktu niezgodnie z przeznaczeniem lub, nie pamiętam dokładnie określenia - "ponad miarę".
Taka klauzula była np w gwarancji na moje domowe audio - sprzedawca mi tłumaczył, że jest to sprzęt domowy, więc używanie go w knajpie otwartej 16h na dobę i granie na maxa na całą salę przez cały czas to byłoby ponad miarę...??

Poza tym w taxi zachodzi konieczność zamontowania radia (to akurat mały problem) i taksometru - więc ingerencja przynajmniej w układ elektryczny i w-nie-wiem-co-jeszcze i moje pytania u dealerów o gwarancję od tego się zaczynały...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.