Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288137)

90tomash 03-11-2018 16:37

Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Wracam z problemem. Fiesta 1.4 16v 2005.
Jaki¶ czas temu pisałem o tym że miałem tak że raz na jaki¶ czas auto jakby nie chciało zapalić, tzn przekręcam kluczyk i w momencie kiedy normalnie auto chce zapalić słychać tylko próbę takie charakterystyczne brzmienie, po powrocie do pozycji 0 i ponownym zapaleniu jest zazwyczaj ok.
Minęło 2 tyg mniej więcej, po kilkunastu razach kiedy używałem auta i było ok, dzi¶ po przejechaniu 25 km (2 razy w tym czasie gasiłem auto), po godzinnym postoju auto nie chce zapalić, ale tym razem kluczyk trzymałem do końca i po 3-4 sekundach samochód zapalił. Ponowiłem próbe, było to samo ale zapalił, za 3 raz zapalił na tzw strzała.

Wrzucałem zdjęcie z "testu " akumulatora, gdzie mam 74 % sprawno¶ci Aku, napiecie 13.28 na zgaszonym silniku, po 5 minutach.
Pytałem się mechanika ale mówił że wg nie to nie jest problem akumulatora.
Aaaa i też dokrecilem klemy w Aku, można było zrobić to swobodnie .
Auto ma 209 tys
Wymiany:

204998 km
olej + filtry
207537 km
¦wiece
Kompletny Wydech

Przepustnica, silnik krokowy, akumulator

romano11 03-11-2018 17:41

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Cytat:

Wracam z problemem. Fiesta 1.4 16v 2005.
Auto ma 209 tys
Wymiany:

204998 km
Klocki + tarcze przód
Płyn hamulcowy DOT4
olej + filtry

207537 km
Kompletny Wydech
I co: s±dzisz, że klocki lub tarcze mog± mieć wpływ na odpalanie silnika? ¦miała teza...

90tomash 03-11-2018 22:00

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Cytat:

Napisał romano11 (Post 3050367)
I co: s±dzisz, że klocki lub tarcze mog± mieć wpływ na odpalanie silnika? ¦miała teza...

Wypowiedziałe¶ się już i może jak masz co¶ takiego pisać, pomysł dwa razy, proszę.
Mam w notatniku na telefonie zapisane co kiedy wymieniłem i po prostu to skopiowałem.
Ehhh, nie rozumiem internetu, dla leczenia własnych kompleksów ludzie chyba musz± kogo¶ albo obrażać, albo przynajmniej wbić szpilkę.

slawomirro 03-11-2018 23:38

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Cytat:

Napisał 90tomash (Post 3050468)
Ehhh, nie rozumiem internetu, dla leczenia własnych kompleksów ludzie chyba musz± kogo¶ albo obrażać, albo przynajmniej wbić szpilkę.

Syndrom pewnego forum motoryzacyjnego, gdzie to było norm±. Nic nie poradzisz.

A merytorycznie - jaki dĽwięk? Może rozrusznik ma do¶ć?

90tomash 04-11-2018 06:40

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3050495)
Syndrom pewnego forum motoryzacyjnego, gdzie to było norm±. Nic nie poradzisz.

A merytorycznie - jaki dĽwięk? Może rozrusznik ma do¶ć?

Jest taka sytuacja, że wcze¶niej my¶lałem że nie chce/ że nie zapali i cofałem kluczyk do pozycji 0 i po ponownym uruchomieniu, silnik zaskakiwał na strzał.
Wczoraj przytrzymalem i po 5 sekundach zapalił.
DĽwięk, mam na my¶li to charakterystyczny sygnał gdy auto zaskakuje, jest to takie iskrzenie, nie wiem jak to wytlumaczyc.

Taki mniej więcej przykład znalazłem
https://youtu.be/q-TYRxxiS4M

Czujnik położenia wału?


Mam 209.2 tys przebiegu
Czy akumulator może mieć wpływ na to ?
Napięcie 13.28 robione w sklepie motoryzacyjnym, po 13 km.jazdy i 5 minutach postoju.

Przepustnica?
Nie mam problemów z falowaniem obrotow

romano11 04-11-2018 08:58

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Cytat:

Wypowiedziałe¶ się już i może jak masz co¶ takiego pisać, pomysł dwa razy, proszę.
Mam w notatniku na telefonie zapisane co kiedy wymieniłem i po prostu to skopiowałem.
Zalecasz my¶lenie, a sam bezmy¶lnie kopiujesz dane, które nie wnosz± do sprawy absolutnie nic. Ehhh, nie rozumiem internetu...

90tomash 04-11-2018 10:36

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Cytat:

Napisał romano11 (Post 3050545)
Zalecasz my¶lenie, a sam bezmy¶lnie kopiujesz dane, które nie wnosz± do sprawy absolutnie nic. Ehhh, nie rozumiem internetu...

Tak to nie do mnie.
Je¶li nie wnosisz nic do sprawy to zignoruj ten temat.

slawomirro 04-11-2018 18:39

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Cytat:

Napisał 90tomash (Post 3050511)
Czujnik położenia wału?

Wg mnie nie.
W filmiku auto próbuje zapalić, rozrusznik kręci, ale nie daje rady. Potem odpala i ga¶nie od razu.
Ja tak miałem że mi gasł jak czujnik temperatury silnika wariował. I nie była to wina czujnika,
ale kabla od poluĽnionego masy. Po dokręceniu nigdy nie wrócił kłopot z odpaleniem.

90tomash 04-11-2018 21:05

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3050813)
Wg mnie nie.
W filmiku auto próbuje zapalić, rozrusznik kręci, ale nie daje rady. Potem odpala i ga¶nie od razu.
Ja tak miałem że mi gasł jak czujnik temperatury silnika wariował. I nie była to wina czujnika,
ale kabla od poluĽnionego masy. Po dokręceniu nigdy nie wrócił kłopot z odpaleniem.

U mnie nie ga¶nie
Jak sprawdzić masę ?
Ewentualnie nie mam wymienionego filtra paliwa

90tomash 06-11-2018 15:32

Odp: Nie chce zapalić raz na jaki¶ czas
 
Wymienilem akumulator (nie trzymał napięcia), kable podł±czeniowe do rozrusznika byly za¶niedziałe + filtr paliwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.