Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Spalony przewód świec żarowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222396)

sabcio 30-03-2015 11:55

Spalony przewód świec żarowych
 
Wczoraj przejechałem kilka kilometrów, w tym robiłem dwa postoje na których gasiłem silnik. Gdy wsiadłem do samochodu, uruchomiłem silnik i ruszyłem z pół metra z maski poszedł dym, a chwile potem z dmuchaw w samochodzie. Od razu go zgasiłem, otworzyłem maskę i zobaczyłem to:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...9/mondeo/1.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...9/mondeo/2.jpg

Spalony przewód od świec żarowych (nówka wygląda tak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

Po jakimś czasie przekręciłem na chwile klucz na samą elektrykę, wszystko wyglądało OK, kontrolki, wyświetlacz, radio się włączyło, no ale dym znowu poszedł z tego kabla. To mnie utwierdza w przekonaniu że nie wszystko stracone. Spięcie/przebicie jest na świecach i pali ten kabel. Sprawdzałem bezpieczniki, wszystkie są ok. Może to któryś przekaźnik? Czy w domowych warunkach z miernikiem jestem w stanie to sprawdzić

Problem mam taki że w Oławie nie ma dobrego elektryka, który spojrzy, pomyśli i wymyśli. W rodzinie jest serwis, tylko że od samochodów ciężarowych i nie chcą mnie wprowadzić na kogoś kto usmaży całą elektronikę. Czy ktoś posiada może mapy do 1.8 TDCI?

Jest jeszcze opcja żeby zaholować do Wrocka, tylko gdzie?

ministerq 30-03-2015 11:59

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
Ale przecież tu nie ma wielkiej filozofii - po prostu masz zwarcie w obwodzie świec żarowych. Sprawdź ten czerwony kabel który idzie do świec, czy nie ma żadnego zwarcie z silnikiem. Sprawdź po kolei wszystkie świece... Na koniec rozkręć to spalone mocowanie, wyczyść, skręć, i tyle.

MIREKTERAZPOLSKA 30-03-2015 13:59

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
Cytat:

Napisał ministerq (Post 2378790)
Ale przecież tu nie ma wielkiej filozofii - po prostu masz zwarcie w obwodzie świec żarowych. Sprawdź ten czerwony kabel który idzie do świec, czy nie ma żadnego zwarcie z silnikiem. Sprawdź po kolei wszystkie świece... Na koniec rozkręć to spalone mocowanie, wyczyść, skręć, i tyle.

Jestes pewien?
Na ta chwile odlacz akumulator bo zaraz bedziesz szukal calej instalacji.

Maniack___1211 30-03-2015 14:56

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
Na połączeniu widocznie jest za słaby styk, i przy prądzie 40A , połaczenie się grzeje. A druga sprawa ciepły silnik, i aby świece żarowe sie załączały.

sabcio 30-03-2015 15:32

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
Na razie samochód stoi z odpiętym akumulatorem. Dzisiaj postaram się sprawdzić świece.

Gdyby było słaby styk i przez to się grzało i topiło to chyba byłoby więcej takich przypadków. Z tego co szukałem na forum to nikt na szczęście się spotkał.

MIREKTERAZPOLSKA 30-03-2015 15:39

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
Cytat:

Napisał sabcio (Post 2378867)
Na razie samochód stoi z odpiętym akumulatorem. Dzisiaj postaram się sprawdzić świece.

Gdyby było słaby styk i przez to się grzało i topiło to chyba byłoby więcej takich przypadków. Z tego co szukałem na forum to nikt na szczęście się spotkał.

Zadzwon 511 644 445

Maniack___1211 30-03-2015 16:45

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
Cytat:

Napisał sabcio (Post 2378867)
Na razie samochód stoi z odpiętym akumulatorem. Dzisiaj postaram się sprawdzić świece.

Gdyby było słaby styk i przez to się grzało i topiło to chyba byłoby więcej takich przypadków. Z tego co szukałem na forum to nikt na szczęście się spotkał.

Jak by było zwarcie do masy( obudowy silnika) to by poleciał bezpiecznik ( nawet 60A) jesli bezpiecznik jest cały to przewód się grzeje w tym miejscu podczas grzania świec.

sabcio 30-03-2015 18:07

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
Cytat:

Napisał Maniack___1211 (Post 2378911)
Jak by było zwarcie do masy( obudowy silnika) to by poleciał bezpiecznik ( nawet 60A) jesli bezpiecznik jest cały to przewód się grzeje w tym miejscu podczas grzania świec.

No musi być cały bo było napięcie przy grzaniu świec, nie wiem jak się dostać do tego bezpiecznika. Na razie wyciągnąłem przewód do świec. W miejscu spalenia oderwał się ten cały plastik od kabla przy odkręcaniu, co dziwne był zaśniedziały. Świece metodą na żarówkę wszystkie sprawne, miernikiem każda ma po 7.8 oma.

Czyli jest możliwość że to kabel nie wytrzymał? Nie chce mi się w to wierzyć.

EDIT Jutro jakiś elektryk ma spojrzeć na sytuację.

gregor75 30-03-2015 20:09

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
A jednak . To wina tego kabla , a dokładnie stopki , która łączy go z drugim kablem .
Przerabiałem ten temat .

Mariusz 30-03-2015 20:24

Odp: Spalony przewód świec żarowych
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Maniack___1211 (Post 2378854)
Na połączeniu widocznie jest za słaby styk, i przy prądzie 40A , połaczenie się grzeje.


Cytat:

Napisał Maniack___1211 (Post 2378911)
Jak by było zwarcie do masy( obudowy silnika) to by poleciał bezpiecznik ( nawet 60A) jesli bezpiecznik jest cały to przewód się grzeje w tym miejscu podczas grzania świec.

Jak najbardziej, podzielam wypowiedź kolegi. Wystarczy dokładnie oczyścić kabel idący do świec, pobielić go cyną, zaprasować nową końcówkę kabla na nim i połączyć dokładnie śrubą z kablem na którym jest napięcie do grzania świec żarowych. Połączenie takie dokładnie zaizolować, lub jeszcze lepiej zastosować grubą koszulkę termokurczliwą.

Identyczny przypadek miałem u siebie i tak to właśnie sam zrobiłem, jak piszę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.