Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szarpanie przy dodawaniu gazu 2.0 PB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211167)

simi676 09-09-2014 19:15

Szarpanie przy dodawaniu gazu 2.0 PB
 
Witam,

posiadam mondeo mk3 2.0 w benzynce z 2000r. Przy dodawaniu gazu na niskich obrotach samochód szarpie. Czy ciepły czy zimny to bez różnicy. Wymieniałem kable na NGK na początku sierpnia i był spokój, a dziś problem powrócił (przejechałem może koło 1000 km).
Poprzedni właściciel (kolega z forum) wymieniał cewkę (na oryginalna fordowska) i świece (na fordowskie platynowe) 19 tys km temu. Czy jest możliwość żeby coś z tego już padło??? Czy po prostu te kable ngk?? Nie wiem przysługuje mi ich reklamacja??

Z góry dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam

1olek 09-09-2014 19:46

Odp: Szarpanie przy dodawaniu gazu Mondeo mk3 2.0 PB
 
wykrec cewke i sprawdz czy nie jest peknieta od spodu. Jak ok, to podegnij elektrody na swiecach i problem zniknie.

Jakubkk 09-09-2014 20:11

Odp: Szarpanie przy dodawaniu gazu 2.0 PB
 
u mnie było podobnie. sprawdź czy nie masz dyskoteki z przewodami pod maską.... ja zmieniłem cewkę na beru i jak ręką odjął. nie napisałeś czy masz LPG?

simi676 09-09-2014 20:44

Cytat:

Napisał Jakubkk (Post 2267416)
u mnie było podobnie. sprawdź czy nie masz dyskoteki z przewodami pod maską.... ja zmieniłem cewkę na beru i jak ręką odjął. nie napisałeś czy masz LPG?


Bez LPG, a jak z reklamacja takich przewodów?

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

djibiza 09-09-2014 22:25

Odp: Szarpanie przy dodawaniu gazu 2.0 PB
 
Dobra Panowie, pytanie ode mnie. Mnie również poszarpuje delikatnie przy niskich obrotach. Wymienione przewody, świeczki, cewka, czyszczona przepustnica, krokowy nowy, czyszczony maf, wszystkie filtry nowe, luz zaworowy wzorowy, bez lpg, wywalone klapki, lewego powietrza nie zasysa. Błędów w ecu brak, Nic mi na myśl nie przychodzi już a nadal szarpie ;) 1.8 duratec.

simi676 10-09-2014 03:30

Cytat:

Napisał djibiza (Post 2267535)
Dobra Panowie, pytanie ode mnie. Mnie również poszarpuje delikatnie przy niskich obrotach. Wymienione przewody, świeczki, cewka, czyszczona przepustnica, krokowy nowy, czyszczony maf, wszystkie filtry nowe, luz zaworowy wzorowy, bez lpg, wywalone klapki, lewego powietrza nie zasysa. Błędów w ecu brak, Nic mi na myśl nie przychodzi już a nadal szarpie ;) 1.8 duratec.


No to żeś mnie zasmucil :-\

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

1olek 10-09-2014 06:50

Odp: Szarpanie przy dodawaniu gazu 2.0 PB
 
U mnie wygladalo to tak zaczal poszarpywac wiec wymienilem przewody na Janmor i bez zmian, wczesniej jezdzilem na The leader z 5 lat. Wiec pomyslalem swiece, mialem irydowe DENSO IT20 ktore mialy wytrzymac duzy przebieg ale coz mysle padly (tez kolo 5 lat), kupilem motorcrafty, szarpac zaczal niesamowicie, motorcrafty wywalilem i wsadzilem te stare DENSO tylko podgialem elektrody, szarpanie prawie zniklo, ale wykrecilm jeszcze cewke, od spodu widze popekana, zalozylem cewke HELLA i szarpanie zniknelo, silniczek pracuje rowniutko jak wczesniej :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

djibiza 10-09-2014 08:46

Odp: Szarpanie przy dodawaniu gazu 2.0 PB
 
Świec, przewodów i cewki jestem pewien na 100%. Mam 3 zestawy do testów :P

MIREKTERAZPOLSKA 10-09-2014 10:15

Odp: Szarpanie przy dodawaniu gazu 2.0 PB
 
Jakie daje ciśnienie pompa paliwa?

simi676 10-09-2014 10:53

Odp: Szarpanie przy dodawaniu gazu 2.0 PB
 
a co do przewodów to je reklamować? tak jak mówiłem jeździłem na nich miesiąc i był spokój


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.