Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309911)

SeveN197 09-06-2020 17:31

Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
Witam,

Od jakiegoś tygodnia mam dziwny problem z układem kierowniczym. Na zimnym, gdy wyjeżdżam do pracy kierownica pracuje gładko, nic nie stuka i nie skrzypi i co najważniejsze wraca do pozycji "0". Po jeździe około 20 minut, gdy stanę, np. na światłach i ruszę zaczynają się dziwne rzeczy. Kierownica zaczyna pracować ciężej i przy skręcie wydaje bardzo dziwne dźwięki jakby ocierania guma o gumę. Oprócz tego, gdy skręcę to zostaję ona w tej samej pozycji i sam muszę ją korygować. Dodam jeszcze że pompa była regenerowana około 2 lata temu, nowy zbiorniczek wymieniony rok temu razem z regeneracją maglownicy. Problem pojawił się po naprawie wycieku z węża wychodzącego z kolumny kierowniczej tuż u samego dołu. Zleciało mi wtedy sporo płynu, dolałem i odpowietrzyłem ale wydaję mi się "na oko" że wlałem go znacznie mniej niż było wcześniej. Czy ktoś z Was miał może taką sytuację?
Link do nagrania z tymi dźwiękami:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam, Krystian

koszka 09-06-2020 21:05

Odp: Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
A zaworek ci nie wypłynął przy napraiwe tego węża. ? Tam jest taki zaworek w maglownicy.

SeveN197 10-06-2020 15:38

Re: Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
Ciężko mi to stwierdzić teraz bo robiłem to na szybko w dodatku na trawie i w deszcz. Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym zaworku? On powinien się znajdować w wężyku czy w tym króćcu?

Bump: Chodzi dokładnie o ten przewód grubszy (dolny)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

koszka 10-06-2020 19:23

Odp: Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
Zaworek znajduje sie w króćcu w przekoadni. Wyglada jak taka mala bateryjka. Z tym ze jest tam malutka sprezynka i taki maly dekielek..

SeveN197 11-06-2020 09:03

Re: Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
Muszę to w takim razie sprawdzić chociaż nie wydaję mi się żeby cokolwiek wypadło z tego króćca bo płyn spuszczałem do naczynia i bym to zauważył. Tylko jak to nie wina tego zaworku to co to jeszcze może być? Dodam jeszcze że przed naprawą tego cieknącego węża zalałem specyfik firmy Prestone płyn do wspomagania z uszczelniacze ale nie wydaje mi się żeby to miało znaczenie.

Bump: A jest jakakolwiek szansa na dokupienie tego zaworka? Szukam po internetach i nie mogę nic znaleźć.

koszka 11-06-2020 10:15

Odp: Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
A po co wlewales jakie gow..o do dopiero co zregenerowanej maglownicy? Mozliwe ze poszlo jakieś uszczelnienie w srodku i takie cuda sie dzieją. Zaworek raczej szanse sa male na zakup samego.

SeveN197 11-06-2020 10:17

Re: Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
Byłem w trasie i zaczęła wyć pompa bo płyn zszedł poniżej minimum i byłem zmuszony zjechać na pierwszą lepszą stację.

koszka 11-06-2020 18:55

Odp: Dziwne dźwna stacjach tez maja plyny do wspomaganiaięki z kolumny kierowniczej
 
Na stacjch tezmaja plyny do wspomagania.

SeveN197 30-06-2020 16:25

Re: Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
Problem się rozwiązał ale niestety nie sam. Winna była maglownica, która została źle zregenerowana przez poprzedniego właściciela rok temu. Dokładniej chodzi o uszczelki teflonowe, które okazały się wadliwe i przepuszczały płyn gdy był ciepły. Dolanie przeze mnie "magicznego" uszczelniacza tylko przyspieszyło proces.

moose 03-08-2020 20:28

Odp: Dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej
 
Mam podobną historię i zastanawiam się, skąd się*to bierze.
Czasem skrzypi, przy kreceniu kierownicą, czasem nie skrzypi. Kierownica nie wraca, więc wygląda na to, że trzeba przyjrzeć się regenerowaniu maglownicy.
Robiłem to około 2 lat temu.

Dzięki, wiem gdzie szukać.

A jak się zakończyła historia ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.