Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Mondeo 2000-2007] szarpie na gazie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315727)

Djkamilosek 18-12-2020 12:47

szarpie na gazie
 
Witam jestem tu nowy i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie chodzi tu o Forda Mondeo MK3 2.0 16v 107kw problem jest taki że jak jest silnik zimny to wszystko jest ok ma moc nie faluje ani nic plelaczy się na gaz jest ok ale po osiągnięciu temp ok 90 stopni na gazie jak by mu zaledwie z 60 koni zostało i przy niższych obrotach szarpie na benzynie jest ok . Wymieniłem kable , świece , cewkę , filtr powietrza i odwiedziłem gazownika który podpiął kompa coś posprawdzal ale problemu z instalacją nie widzi... Na chwilę obecną mondeo pali ok 12l pb na 100km/h a gazy 8/9 na 100km/h proszę o pomoc * góry dziękuję

Garbojad 18-12-2020 13:09

Odp: Mondeo szarpie na gazie
 
Weź gazownia za łep niech sprawdzi jak instalacja zachowuje się przy jeździe bo ewidentnie coś w niej kuleje

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Djkamilosek 18-12-2020 14:13

Odp: Mondeo szarpie na gazie
 
Ok sam osobiście go przewioze żeby widział co i jak ale zastanawia mnie to spalanie pb i lpg

Garbojad 18-12-2020 15:02

Odp: Mondeo szarpie na gazie
 
Albo instalacja jest źle wysterowania albo filtr zapchany już po spalaniu widać że za małe dawki idą

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Djkamilosek 25-12-2020 14:31

Odp: szarpie na gazie
 
Witam
sam rozwiązałem problem winny jest reduktor lpg a gazior chciał mnie naciągnąć na nowe wtryski... hehe ale poradziłem sobie z tym tylko ze zabrałem sie za regeneracje tylnych zacisków bo nie było ręcznego i teraz tak zestawy do regeneracji zakupiłem na aledrogo i jest git wszystko działa tylko mam problem bo nie moge załozyc nowych linek bo wydaja sie za krótkie no chybe ze robie cos nie tak albo jest jakas regulacja naciagu ale od spodu nic takiego nie ma a wewnatrz pry dzwigni tez nic nie widze czym by mozna regulowac naciag... pomoze ktoś?

Garbojad 25-12-2020 16:22

Odp: szarpie na gazie
 
Odpocznij w święta [emoji38]

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Djkamilosek 25-12-2020 16:54

Odp: szarpie na gazie
 
odpoczywac to bede na emeryturze hehe a wracajac do tematu jak to załozyc zeby reczny działał jak powinien bo teraz jak juz sie uda załozyć linki to koła stoją w miejscu... brak mi juz pomysłów

darmodziej 25-12-2020 17:12

Odp: szarpie na gazie
 
Cytat:

Napisał Djkamilosek (Post 3305785)
juz sie uda załozyć linki to koła stoją w miejscu

A czasem przy dźwigni hamulca nie ma samoregulatora?

Djkamilosek 26-12-2020 11:57

Odp: szarpie na gazie
 
No pewnie jest bo pod spodem nie ma tam żadnej regulacji

darmodziej 26-12-2020 12:19

Odp: szarpie na gazie
 
Cytat:

Napisał Djkamilosek (Post 3305927)
pewnie jest

I to właśnie tam będzie problem. Trzeba go popuścić. Niestety ja tego nigdy nie robiłem, więc może ktoś z kolegów, kto już to robił podpowie jak to zrobić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.