Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Zużyte wycieraczki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318044)

maxpawkas 03-03-2021 20:56

Zużyte wycieraczki?
 
Mój Focus jeszcze nie ma roku. Przejechane ok 25 tysięcy.

I zauważyłem, że wycieraczki przestały dobrze zbierać wodę. Zastanawiam się czy ktoś z Wam miał podobny problem tak wcześnie? Na wysokości oczu zostaje smuga wody, która mnie strasznie oślepia w nocy...

I jak już jesteśmy przy temacie, polecacie jakieś dobre?

77pawelkrz 03-03-2021 21:34

Zużyte wycieraczki?
 
Miałem to samo. Przy ok 13k km obie przednie do wymiany bo zostawiały okropne smugi i hałasowały. Auto zawsze garażowane i deszczu zaznało niewiele...

Kupiłem valeo silencio 577970 (dedykowane do mk4) i jest super.

r2d2_dawid 04-03-2021 05:59

Odp: Zużyte wycieraczki?
 
Warto umyć dobrze wycieraczki a szybę umyć i wyglinkować. Jeśli chodzi o wycieraczki to dla mnie mega są Bosch Aero Twin

tryhp3 04-03-2021 08:09

Odp: Zużyte wycieraczki?
 
Cytat:

Napisał maxpawkas (Post 3324422)
Mój Focus jeszcze nie ma roku.

Producenci deklarują żywotność wycieraczek na 6-12 miesięcy.
W glinkowanie bym nie szedł bo pewnie nie wiesz o co biega. Sprawdź co się wydarzy jak dokładnie umyjesz płynem do szyb po zimie.

mdmowski 04-03-2021 08:49

Odp: Zużyte wycieraczki?
 
Wycieraczka jest elementem zużywalnym jak klocki hamulcowe, opony, olej itp.
To ile Ci wytrzyma zależy przede wszystkim od warunków w jakich jest eksploatowane auto.
Przejedź sobie 10x po zamarzniętej szybie, a zamarzysz o tych 25k km / rok sprawnie działającej wycieraczki. :)
Koledzy wyżej dobrze radzą. Trzeba mieć przede wszystkim czystą szybę. Mycie, ewentualne glinkowanie (nie jest to high magic), żadnych wosków.
Ja osobiście używam jeszcze niewidocznej wycieraczki (taki specyfik), dzięki czemu ograniczyłem pracę wycieraczek do minimum.

Maciek01 04-03-2021 09:22

Odp: Zużyte wycieraczki?
 
U mnie wymiana po 30 tys. km, teraz są bosch aero twin i póki co super zbierają.

Ze_ja 04-03-2021 10:38

Odp: Zużyte wycieraczki?
 
Być może kolejne pokłosie znanego z innych wątków wycofania piór wycieraczek 'Ford Premium' i zastąpienia ich Motorcraftami, które wedle obserwacji wielu z nas jednak odstają jakością i trwałością od poprzedników. Widocznie Mk4 na pierwszy montaż też dostaje takie pióra i ludzie się dziwią, że słabe...

Sam przerabiam różne modele, różnych firm. Kiedyś zakładałem 2 wymiany w roku, ale przestałem i trzymam się tego, by czyścić pióra, myć szybę i wymieniać pióra przy pierwszych oznakach, że już nie jest idealnie. Ani czas, ani przebieg nie są tu wyznacznikiem. Można wykończyć wycieraczki w jednej "delegacji" / dłuższej trasie, a mogą też służyć ze 2 lata bez żadnych smug, pisków czy wibracji. Jakość piór i sposób ich eksploatacji decydują. Są i tacy, którzy używają po 5 lat, a ja słyszę ich wycieraczki stając w swoim aucie na sąsiednim pasie... Cóż...

konieczko5 04-03-2021 11:28

Odp: Zużyte wycieraczki?
 
Jak słyszysz wycieraczki to nie są winne pióra tylko ramiona.

bidżej 04-03-2021 14:34

Odp: Zużyte wycieraczki?
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3324576)
Jak słyszysz wycieraczki to nie są winne pióra tylko ramiona.

tjaaaaa...

Cytat:

Napisał maxpawkas (Post 3324422)
I zauważyłem, że wycieraczki przestały dobrze zbierać wodę. Zastanawiam się czy ktoś z Wam miał podobny problem tak wcześnie?

to wcale nie jest specjalnie wcześnie. Już masz wyżej napisane, że przewidziana żywotność wycieraczek i tak jest krótsza. Jak będziesz częściej mył szybę, usuwał z niej wosk po myjni i obtrzepywał wycieraczki po dłuższym postoju z pyłu, igieł, liści i innego syfu, to posłużą dłużej.

maxpawkas 04-03-2021 16:37

Odp: Zużyte wycieraczki?
 
Dziękuje za komentarze, choć niektóre niepotrzebnie złośliwe :)
Szyba była glinkowana, przed zimą zaopatrzona w niewidzialna wycieraczkę i z cała pewnością wycieraczki nie szorowały po lodzie. Nie działały też w wyjątkowo uciążliwych warunkach, bo jestem bardzo przeczulony na punkcie czystości przedniej szyby.

To nie jest mój pierwszy samochód i na ogół zużycie wycieraczek postępowało bardziej stopniowo. A tutaj lewa wycieraczka ma bardzo szeroki pas cienkiej warstwy wody, który zostaje po powrocie do pozycji wyjściowej. Jak jedzie w górę to szyba jest czysta. Biorąc pod uwagę komentarze w innych tematach, to chciałem się upewnić, ze na przykład padanie ramienia wycieraczki nie jest czymś powszechnym.

No nic, wymienię i zobaczymy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.