Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Awaria adaptaci w bi xenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288460)

jaca.op 10-11-2018 22:56

Awaria adaptaci w bi xenon
 
Witam Wszystkich.
Mam problem z reflektorem bi xenon, mianowicie zgodnie z info. z ASO (Germaz Wrocław) padł mi system adaptacji (poziomowanie/skręt) w prawej lampie bi xenon + led.

Obiawy, po włączeniu zapłonu lampa próbuje się usrawic, góra-dół, na boki...finalnie usrawia się jakby w prawy dolny róg i po chwili pojawia się kontrolka informująca o awarii przedniej żarówki ( żarówki świecą ).

Serwis powiedział że jedyna możliwość naprawy to...wymiana całego reflektora.
Oczywiście żeby było "śmiesznie" gwarancja mi się skończyła w lutym tego roku a Ford Protect który mam (teraz nie wiem po co) też tego nie obejmuje.

Czy możecie polecić jakąś firmę na dolnym śląsku (w grę wchodzą też ościenne województwa) która specjalizuje się w naprawach reflektorów bo nie chce mi się wierzyć że jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego reflektora?

Pomóżcie albo doradźcie coś. Nowy reflektor to jakaś abstrakcyjna kwota.
Z góry dzięki.

jaca.op 09-12-2018 21:27

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Dla zainteresowanych. Udało się naprawić reflektor bez jego rozcinania, ale jak to powiedział mechanik wymagało to roboty "laparoskopowej" czyli sporo dłubaniny. Problem wynikał z tego że poprzecierały się kable wewnątrz klosza które są wg mechanika za sztywne i w wyniku pracy elementów ruchomych odpowiadających za poziomowanie światła ulegają uszkodzeniu.
Teraz tak (wg mechanika)...albo miałem pecha i trafiłem na felerną lampę albo te lampy to buble i tylko czekać aż coraz więcej osób będzie mieć ten problem.

premko 10-12-2018 10:49

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Jaki był koszt naprawy lampy ?

Grzegorz MX 10-12-2018 11:16

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Cytat:

Napisał jaca.op (Post 3066346)
Dla zainteresowanych. Udało się naprawić reflektor bez jego rozcinania, ale jak to powiedział mechanik wymagało to roboty "laparoskopowej" czyli sporo dłubaniny. Problem wynikał z tego że poprzecierały się kable wewnątrz klosza które są wg mechanika za sztywne i w wyniku pracy elementów ruchomych odpowiadających za poziomowanie światła ulegają uszkodzeniu.
Teraz tak (wg mechanika)...albo miałem pecha i trafiłem na felerną lampę albo te lampy to buble i tylko czekać aż coraz więcej osób będzie mieć ten problem.

BTW: lampy i lusterczka zewn - made in poland @Mielec.

jaca.op 11-12-2018 06:46

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Cytat:

Napisał premko (Post 3066510)
Jaki był koszt naprawy lampy ?

Witam, cena ustalana jest indywidualnie zależnie ile tam jest roboty.

grzechu913 11-12-2018 08:20

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Czyli co w nich naprawial, wymienial przewody na nowe ? Tez mam adaptacyjne bixenony w c- maxie wiec kiedys moze to nawalic.

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

BogoWrocPL 11-12-2018 10:21

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Możesz podać adres warsztatu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

TalRash 29-12-2018 12:17

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Mam aktualnie identyczny problem. Czy adres warsztatu można dostać? :)

mastachaz 29-12-2018 12:20

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 3066522)
BTW: lampy i lusterczka zewn - made in poland @Mielec.

o tu z mojej rodzinnej miejscowosci :D

azitoshi 04-01-2019 16:52

Odp: Awaria adaptaci w bi xenon
 
Dziś mi się to samo przytrafiło lewy bixenon lata jak szalony i źle się ustawia tak że foka ma zeza rozbieżnego :). Umówiłem się do serwisu ale z tego co piszecie nie ma to sensu bo pewnie cała lampę będą chcieli wymieniać a to coś koło 4k :), ktoś jest w stanie polecić kogoś w Krakowie kto by to ładnie naprawił ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.