Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313249)

rapidcore 22-09-2020 22:03

Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
Jakiś czas temu pojawił się problem z błędem 'awaria układu ESP'. Podejrzewałem uszkodzenie czujnika esp w kole (zauważyłem, że uszkodzona była obudowa czujnika)- wymieniłem go. Niestety nie pomogło.
Błąd pojawia się po przejechaniu kilkuset metrów. Ponadto wskazanie temperatury cieczy szaleje. Wskazówka podnosi się i opada w wielokrotnie podczas jazy (odczyt komputerem również wykazuje falowanie wskazania).
Miał ktoś z Was podobne problemy??


Auto: Ford Focus mk2 , 2.0tdci 136KM, 2005r

hindus 23-09-2020 06:10

Odp: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
Trzeba odczytać błędy na komputerze, akurat kontrolka awarii ESP potrafi wyskoczyć w wielu sytuacjach.

rapidcore 24-09-2020 18:32

Odp: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
No tych błędów trochę jest. Wydaje mi się, że to coś z instalacją i lawinowo ciągnie za sobą inne błędy.
Najważniejsze z nich:
PCM P0119-E1
PCM P0118-E1
PCM P2263-A1
OBDII P0119-C
ABS U2023-A0
IC U2199-20
Niezła kaskada błędów. Ale to sieje coś w instalacji najpewniej. Co byście sprawdzali w 1 kolejności?

Antej 24-09-2020 18:51

Odp: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
litania bledow oznacza do wyboru:

-problemy z licznikiem
-slaba masa
-umierajace aku

rapidcore 24-09-2020 21:04

Odp: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
te PCMy jednak wskazują na problem z czujnikiem cieczy chłodzącej. Sprawdziłbym to chętnie a nawet wymienił ale dostęp jest zerowy (o ile to ten czujnik, o którym myślę ,czyli w 'module' termostatu.
Aku wymieniane jakiś rok temu, ale auto ostatnio jeździ raczej krótkie trasy, więc aku do sprawdzenia...
Zrobiłem przejazd z monitorowaniem kilku parametrów (m.in napięcie z PID Volt_15V) utrzymywało się na poziomie 14-14,38V . Spadek do ok 13V podczas hamowania, oraz niezidentyfikowane chwilowe spadki do 12,5V.

Vultar 24-09-2020 21:46

Odp: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
- alternator ( do sprawdzenia miernikiem)
- pasek osprzętu lub napinacz

rapidcore 26-09-2020 16:09

Odp: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
Sprawdziłem:
Akumulator - wydaje się być w miarę ok - na zgaszonym 12,5V , przy uruchomieniu spada do ok 10,05V
Alternator - ładowanie ok 14,2V na nie obciążonym, natomiast przy stopniowym obciążaniu (klima, światła, ogrzewanie szyby) spada do ok 12,5V. Wydaje się trochę mało + napięcie nie jest zbyt stabilne +-0,2V.
Czyżby padnięty regulator w alternatorze?

Vultar 26-09-2020 18:44

Odp: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
u mnie po nocy 12.57V i to jest informacja o stanie akumulatora i czy coś nie pożera prądu.
po odpaleniu ładowanie 14.2V, po włączeniu wszystkiego 14V.

Jeżeli pod obciążeniem spada Tobie do 12.5V i nie wraca do około 14V to alternator do zrobienia/wymiany. Zawsze po włączeniu czegoś co obciąży na chwilę spadnie napięcie.

Lukasz2525 26-09-2020 19:26

Re: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
Bardzo jestem ciekawy czy to okażą się zimne luty w tym przypadku, bo takie nie do końca typowe objawy, ale to może być to.

rapidcore 26-09-2020 21:06

Odp: Awaria ESP, opadająca wskazówka temperatury cieczy
 
alternator regenerowałem jakieś 2lata temu, jeżeli to on , to szybko padł..
Faktycznie napięcie ładowania powinno powrócić do wartości ok 14-14,2V .. u mnie niestety nie powraca.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.