Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203682)

Ricz1927 25-04-2014 16:01

Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Witam!

Przymierzam się do sprawdzenia wtryskiwaczy i ewentualnej wymianie końcówek, ale napotkałem na wielki problem, a mianowicie - przegrzebałem całe google, nasze forum i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, dla tego zwracam się do was. Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu oraz jakie różnice pomiędzy wtryskami są do zaakceptowania.

Ratujcie! :mad:

Basra 25-04-2014 21:53

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Witam

Układ wtryskowy common rail.Ciśnienie wtrysku do ok. 1600 bar, w starszych wersjach do ok. 1400 bar.Nie znam dobrze tego tematu.Poszperałem w starych książkach i takie informacje uzyskałem.Jak będzie coś zle, to chłopaki poprawią lub podzielą się wiedzą.Ja siedzę w skrzyniach.

pozdrawiam

dżizas 26-04-2014 00:14

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
A co się niepokojącego dzieje kolego, że postanowiłeś zmienić końcówki?
Po drugie z tego co widzę masz TDDI w którym zasadniczo nic nie powinno się dziać może poza pompą wstępną.

Ricz1927 26-04-2014 09:46

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2201005)
Witam

Układ wtryskowy common rail.Ciśnienie wtrysku do ok. 1600 bar, w starszych wersjach do ok. 1400 bar.Nie znam dobrze tego tematu.Poszperałem w starych książkach i takie informacje uzyskałem.Jak będzie coś zle, to chłopaki poprawią lub podzielą się wiedzą.Ja siedzę w skrzyniach.

pozdrawiam

Tyle to wiem sam, a nawet cię poprawię, bo ciśnienie wtrysku 1600 Barów jest na SZYNIE (rail). No ale dzięki, problem w tym że mój jest na pompie VP44.

Bump:
Cytat:

Napisał dżizas (Post 2201085)
A co się niepokojącego dzieje kolego, że postanowiłeś zmienić końcówki?
Po drugie z tego co widzę masz TDDI w którym zasadniczo nic nie powinno się dziać może poza pompą wstępną.

Nie postanowiłem zmieniać tylko sprawdzić czy jest ok, bo za dużo mi pali - możliwe że końcówki do wymiany. Z drugiej strony dymu nie ma za mną żadnego, zimą odpalał za pierwszym strzałem w dodatku na rezerwie i po tygodniowym odpoczynku. Pompa wstępna? Mówisz o tej pod siedzeniem pasażera z tyłu z prawej strony?

konrad291 26-04-2014 09:58

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Wtryskiwacze w 2.0 Tddi maja dwa rodzaje ciśnien: wstepne i głowne(wtrysku)
- 1. stopień 22÷23 MPa
- 2. stopień 41,5÷43,5 MPa
to informacja od znajomego pompiarza:wink:

Ricz1927 26-04-2014 14:09

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Cytat:

Napisał konrad291 (Post 2201149)
Wtryskiwacze w 2.0 Tddi maja dwa rodzaje ciśnien: wstepne i głowne(wtrysku)
- 1. stopień 22÷23 MPa
- 2. stopień 41,5÷43,5 MPa
to informacja od znajomego pompiarza:wink:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dżizas 26-04-2014 15:45

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Jeżeli problemem jest duże spalanie to wydaje mi się, że obrałeś niewłaściwy kierunek poszukiwań. Jeżeli są kiepskie końcówki to występują takie objawy jak kopcenie na biało, nierówna praca silnika, szarpanie podczas jazdy (zazwyczaj w zakresie niskich obrotów) a nie duże spalanie.
Myślę, że problem tkwi gdzieś w układzie dolotowym powietrza.
P.S. A tak z ciekawości to ile Ci pali?

Ricz1927 27-04-2014 07:32

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Cytat:

Napisał dżizas (Post 2201273)
...szarpanie podczas jazdy (zazwyczaj w zakresie niskich obrotów)...
P.S. A tak z ciekawości to ile Ci pali?

Jezdze głowienie tak: 30%trasa i 70% miasto. Na komputerze po mieście pokazuje mi prawie 11L i to bez klimy... :( na 60 L robię jakieś 800km - chyba trochę za mało.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - uzyłem teraz tego i wyszło mi że 7,5L/100KM.

Jednak to i tak trochę za dużo moim zdaniem. No i te szarpania się zdarzają u mnie jak to wcześniej napisałeś.

Mówisz układ dolotowy? A dasz radę sprecyzować? Co najczęściej się w dolocie sypie? ;>

radek9103 27-04-2014 08:20

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
7,5 l w takich warunkach jak u Ciebie to normalka. Mondeo to spore auto i ma co ciągnąć.

dżizas 28-04-2014 18:38

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Cytat:

Mówisz układ dolotowy? A dasz radę sprecyzować? Co najczęściej się w dolocie sypie? ;>
Przyczyn może być wiele od zapchanego filtra powietrza, poprzez MAF, zacinający się od brudu EGR (czemu również towarzyszą poszarpywania), różnego typu nieszczelności (uszczelki, przewody) do zasyfionego kolektora dolotowego.
Warto żebyś podłączył się jakimś kompem i bliżej określił rejon poszukiwań w twoim aucie bo oczywiście mimo że układu paliwowego nie można wykluczyć (jest potencjalnym sprawcą dużego spalania) nie sądzę aby był przyczyną.
Czy masz jakieś inne objawy jak kopcenie, brak mocy, trudności w odpalaniu itp?

W moim środowisku jeździ Mondek TDDI, którego historię znam od wyjazdu z salonu. Jeżdzi nim już czwarty właściciel, ma przelatane ok 280 tys. układ paliwowy jest w nim fabryczny i nie wymagał do tej pory ingerencji poza zmianami filtra paliwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.