Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 2004-2008] chiptuning 1,6 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84092)

heko 20-11-2009 18:05

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
...box daje także nie złe wrażenia z jazdy...można go samemu podpiąć (2min. roboty)...w każdej chwili przepiąć do następnego autka..albo odsprzedać :D ...
...ma 10 możliwości ustawień...od fabryki..po przez ecochip..do max :P ....

miro. 20-11-2009 19:24

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1293937)
niestety płacimy.
8. Odjeżdżamy "nowym" samochodem w lekkim szoku i wtedy kwota zapłaty jest już nie ważna.

Patrzyłem na cennik V-tech, ale tam jest mowa o około 900 zł za urządzenie RTS i 75% modyfikacji za I program i o 25% za II program.

Przyznam że niewiele mi to mówi.

Napisz kolego ile Cie to cudo kosztowało. Od A do Z.

Pozdrawiam.

neon2909 20-11-2009 20:08

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Za całą operację zapłaciłem 2000,00 zł. Wiem nie mało ale uważam że warto. Urządzenie wartości ok. 700 zł na własność. Poza tym urządzenie w przyszłości można wykorzystać do innego auta. Zmieniamy tylko programy i po kłopocie. Programy można dowolnie wgrywać i kasować. Byle tylko samochód miał złącze diagnostyczne OBD2. Tym urządzeniem kasowałem już błędy w 2 Foczkach, mondeo mazdzie i fusionie. Ważne byle się tylko skomunikowało z komputerem

miro. 20-11-2009 20:35

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1294198)
Za całą operację zapłaciłem 2000,00 zł.

A te programy kolego, to wgrywali Ci specjalne do Twojego silnika, więc nadają się tylko do Twojej foki.
Rozumiem, że jak będziesz miał inną, to znów musisz do nich jechać i tam wgrać programy do nowego konkretnego auta.

W tych autach o których pisałeś możesz tylko błędy kompa kasować, nie wgrać program ?

neon2909 21-11-2009 08:12

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Tak dokładnie. Modyfikacja programu jest jednak nie tak drogia. 50 % ceny to urządzenie (RTS )pozostałe koszta to usługa, programy ( 2 szt. ) oraz hamownia. Z tego co się orientowałem to VTech Pomorze jest najbardziej solidną firmą. To ta sama rodzinka co VTech Krakowski od Heko. Wszystkie modyfikacje programu robi właśnie VTech Kraków bo tam jest centrala.

miro. 23-11-2009 11:42

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1294418)
Tak dokładnie. Modyfikacja programu jest jednak nie tak drogia. 50 % ceny to urządzenie (RTS) pozostałe koszta to usługa, programy ( 2 szt. ) oraz hamownia.

No to mnie przekonałeś... ;D

maureliusz 08-12-2009 21:06

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
A przyszło mi jeszcze coś do głowy. Czy myślicie, że po takim chiptuningu będzi większe zużycie części? Np. sprzęgło lub rozrząd? Czy np. rozrząd trzeba wymienić wcześniej?

miro. 08-12-2009 23:03

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1306464)
Czy myślicie, że po takim chiptuningu będzi większe zużycie części? Np. sprzęgło lub rozrząd? Czy np. rozrząd trzeba wymienić wcześniej?

Po chipowaniu silnik jest poddawany większym obciążeniom, ale to nie jest takie żyłowanie, które mogłoby mu zaszkodzić (nie mówimy tu o podkręcaniu rajdówek), seryjnie wypuszczane przez fabryki auta mają spory zapas mocy, rzędu nawet kilkudziesięciu procent...

Nie wiem gdzie, ale znalazłem informację, że jadąc na chipowanie auto musi być zdrowe.
Poza tym to wydaje się całkiem logiczne, jak mają Ci dobrze napisać program dla silnika jak będzie niesprawny.
Taki program jest dedykowany do Twojego silnika, więc jak napiszą dla niesprawnego motoru, to po ewentualnej naprawie zmienia się jego charakterystyka i może inaczej reagować, tj. nie tak jak powinien. Może nie być takich efektów jakich oczekujesz, bądź jakich mógłbyś oczekiwać.

Nie dotyczy to boxów, bo tam są programy uniwersalne. Żeby kupić i podpiąć boxa nie musisz wjeżdżać na hamownię.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...

heko 09-12-2009 15:24

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
...sprzęgło...napęd,,i owszem...obciążenia będa trochę większe...rozrząd nie ma tu nic do rzeczy...jeśli układ wtryskowy i ogólny stan motorka jest ok...to w ogóle nie masz o co się martwić:D....przyjeżdżaj...działamyg:)

Komor 09-12-2009 16:02

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Na wiosne chętnie ja podjadę, teraz nie mam czasu poza tym po kiego mi większa moc na zimę jak z ta ledwo te koła sobie radzą ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.