Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wskaźnik zmiany biegu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185437)

Mooomin 04-07-2013 22:33

Wskaźnik zmiany biegu
 
Czy w Waszych Focusach działa ta strzałka na zegarach, która jak mniemam ma pokazywać, że warto zmienić bieg? Przy włączaniu zapłonu zapala mi się, ale w trakcie jazdy nigdy nie zaobserwowałem.

majek32 04-07-2013 22:49

Odp: Wskaźnik zmiany biegu
 
opcja SZUKAJ się kłania

Mooomin 05-07-2013 09:04

Odp: Wskaźnik zmiany biegu
 
Ok, znalazłem, można usunąć. :)

pietia78 21-05-2014 19:44

Odp: Wskaźnik zmiany biegu
 
Tak w trakcie jazdy zapala się, ja szczerze mówiąc nie zwracam na to uwagi, gdyż po przejechaniu tylu.....kilometrów:diabelek: sam wiem kiedy zmiana biegu będzie najlepsza:619::619::619:

kunte 22-05-2014 06:44

Odp: Wskaźnik zmiany biegu
 
W jakich konkretnie modelach ta strzałka się zapala?
Dotyczy to tylko diesli, czy w benzynie też to działa?

skaven 22-05-2014 07:15

Odp: Wskaźnik zmiany biegu
 
strzałka ta, prztnamniej w moim (1,6 TDCi Automat 2005) działa,
dopiero kiedy przezyce na sekwencje i dusze go na bardzo wysokich obrotach :) -
jak kupiłem testowałem :D

pribina 22-05-2014 08:03

Odp: Wskaźnik zmiany biegu
 
Ja miałem tą funkcję w standardzie. U mnie (FF2 FL 1.6 TDCI) strzałka zapala przy obrotach rzedu 1800 - 1900 i świeci się dopóki nie zmienię biegu na wyższy.

mjprzem 22-05-2014 08:10

Odp: Wskaźnik zmiany biegu
 
bo tak powinno sie juz zmieniac biegi bo optymalne obroty dla silnika to okolo 1300-1700rpm a jazda na wyzszych obrotach to glupota-zuzywa silnik , paliwo i kola 2 masowe-wbrew temu wszystkiemu co pisza ludzie nieznajacy przyczyny powstania kola 2 masowego i do tego w jakich warunkach jego praca byla zakladana.
silniki maja wyzsze obroty do przyspieszania i wyprzedzania a nie do spokojnej jazdy.

luke88 20-06-2021 21:47

1.6 Pb Durateq optymalne obroty
 
Witam,

Jestem początkującym kierowcą i Focus II (1.6 100KM Pb Durateq) to moje pierwsze auto, w związku z czym zdarza mi się niestety popełniać różne błędy. Pytanie dotyczy obrotów silnika tzn. jaki zakres jest najoptymalniejszy pod kątem zużycia paliwa oraz wytrzymałości zespołu napędowego? Na kursie radzono mi nie przekraczać 2,5 tys. i tak jeździłem ostatnich parę miesięcy - zazwyczaj 2100-2300 obr./min. Taka wartość była dość komfortowa, ale zużycie paliwa (głównie miasto) przy zgrubnym oszacowaniu wynosiło 9-10 litrów.
Ostatnio jednak kolega mnie pouczył, że to jednak za mało jak na wolnossącą benzynę i powinienem mieścić się między 2,5 a 3 tys, gdyż poniżej 2,5 tys. układ korbowo-tłokowy i skrzynia narażone są na większe obciążenia, a do tego może odkładać się nagar. Rzuciłem okiem na jakieś artykuły w internecie i tam piszą to samo. Niestety przy takich wartościach silnik już zauważalnie wyje i trochę mi się to nie podoba. Przykładowo utrzymanie takich obrotów przy 40 km/h w mieście wymaga jazdy na drugim biegu, podczas gdy ja zwykłem w takiej sytuacji jechać już na trójce. Jak to jest z tymi obrotami w takim razie?

konieczko5 21-06-2021 07:53

Odp: 1.6 Pb Durateq optymalne obroty
 
Ważne jest abyś nie przyśpieszał na niskich obrotach (min te 2 tys obr/min podczas przyśpieszania). Śmiało możesz jechać (po płaskim i z górki) na 5 biegu 50 km/h. Pojeździsz to wyczujesz kiedy zmieniać biegi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.