Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2014-2018] Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294692)

Andrzej78500 10-04-2019 20:20

Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Cześć,
Czy ktoś z was ma może takie radio, lub podobne w swoim focusie ? Jak to się sprawuje ? Myślę o podmianie w miejsce zwykłego, z małym wyświetlaczem, ale trochę się obawiam wydać 1200 zł w ciemno - Nie wiem jak to będzie grało.

link do radia >> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszooo 10-04-2019 21:35

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Montowalem takie.
Na zdjeciach wyglada paskudnie, w rzeczywistosci nie jest tak zle a nawet ciekawie, jedt podlaczone do cana i pokazuje ori czujniki, otwarcie drzwi, obroty silnika i prędkosc. Radio ktore montowalem kosztowalo ok 1100zl, aplikacje po polsku, reszta po angielsku. Po wlaczeniu od 0 trzeba czekac 10-15s. Ogolnie dziala jak chinski tablet. Montowalem w ogrzewanym garazu i bylo ok, na drugi dzien wlasciciel zadzwonil i powiedzial ze przy temp -5C dotyk działa z ograniczona dokladnoscia.

wasi69 11-04-2019 10:29

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Też się nad czymś takim zastanawiam. Znalazłem taki filmik o tych radiach [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zielony360 11-04-2019 15:31

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Czy radio z aukcji obsługuje przednie czujniki parkowania (piszą, że może nie obsługiwać), asystenta parkowania i oryginalną tylną kamerę?

thorns 11-04-2019 16:25

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Tez zaczynam się rozglądać w tym temacie, biorę po uwagę oryginalny sync3 lub właśnie opcje z z androidem, moim zdaniem o wiele ciekawszą bo z większymi możliwościami.

Póki co zainteresował mnie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale opcja autora tematu wydaje się być ciekawsza, cenowo i wielkościowo

jedyny minus to brak CD

niestety zapewne przy tej kwocie dojdzie vat i cło

lukaszooo 11-04-2019 17:21

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Moim skromnym zdaniem mimo tego ze zamomtowałem juz kilka takich radii jest to badziew do potęgi. Bardziej funkcjonalne jest ori radio 4 cale. Napisze jeszcze raz, radio uruchamia sie 10-15s a zimą dotyk nie chodzi, trzeba czekac az w aucie zrobi sie ciepło. Sync2 jest 10 razy bardziej funkcjonalny od tych wynalazków z milionem aplikacji ktore nigdy się nie przydadzą.

Andrzej78500 11-04-2019 18:15

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Co do radia, to znalazłem droższe, ale za to jeszcze fajniejsze [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co do cła to w sumie chyba niekoniecznie, jeżeli wybralibysmy wysłke z europy, to mogłoby sie udać to ominąć. Tylko kurcze właśnie problemem jest to, że wychodzi już +- 500 $ za chiński tablet. Dla mnie Największym plusem takiego radia w odróżnieniu od tego ori jest to, że mogę sobie tam odpalić yanosika,automapę itd.

wasi69 11-04-2019 19:23

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Kuszące jest również to w chińczyku, że nie przerabiasz instalacji elektrycznej, a w SYNC 3 nie wiem jak bardzo.

Sforrest 11-04-2019 20:27

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Montowałem niedawno co prawda w Kia ceed dedykowanego chińczyka (koszt zakupu około 1200pln) i powiem jak kolega wyżej badziew. Niby wszystko działa, przyuczenie klawiszy na kierownicy bez problemowo, klawisze skrótów na radiu (NAVI, RADIO, TEL, itp) bez problemu, kamera tylna - trzeba było ciągnąć kabel od lampy wstecznej do radia - brak wzbudzania po włączeniu wstecznego. W zimie na brak dotyku też kumpel zwrócił uwagę, czasami pomaga hard reset ale samo uruchamianie trwa, jakość dźwięku też d..y nie urywa. Sam przymierzałem się do zakupu takiego radyjka do mk2 FL ale na szczęście udało mi się zaktualizować mapy na moim poczciwym blaupunkcie i nie zamierzam wymieniać.

PS. O RDS'ie też raczej zapomnij

Blackknight88 11-04-2019 23:03

Odp: Radio "Tesla look" w miejsce zwykłego
 
Panowie,

Od listopada mam zamontowane dokładnie to radio:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak pogadacie z majfrendem to może uda się wysłać z Niemiec (ja się tak z nim dogadałem). Wersja 4GB. Jakość dźwięku ok, nie ma problemów z dotykiem w zimie, uruchamia się szybko natomiast jeśli temp spadały nisko to uruchamiało się jakieś 10sek (czyli jakby od 0) może to było spowodowan ograniczaniem zużycia prądu nie wiem. Niemniej żadnych ustawień nie resetował. GPS łapie błyskawicznie, nie miałem żadnej zwiechy. W słońcu wieść dobrze, nie jest złe. Teraz z automatu uruchamiam yanosika i GoogleMaps. Bluetooth działa bardzo dobrze, mikrofon wbudowany jest ok, dodają tez zewnętrzny w razie w.

Komunikacja can działa: otwarcie drzwi, zmiany nastaw nawiewów itd, otwarcie maski, asystent parkowania, pikanie czujników, ja kamery ori nie miałem ale dostałem dedykowana z radiem wiec ja zamontowałem.

Jak ktoś będzie chciał to jutro lub w weekend zrobię jakieś zdjęcia jak to wyglada u mnie w aucie.

Z mojej strony polecam.

W zeszłym roku zakładałem wątek z problemem dotyczącym rozładowywania aku imyslalem ze to przez radio bo się to zbiegło w czasie z jego wymiana z sync1. Natomiast wszystko się wyjaśniło : klasyka czyli zalewanie mosulu bcm przez pompkę spryskiwaczy. Spaliło mi bcm w sensie robiło na tyle duże zwarcie ze prąd na aku po otwarciu auta z kluczyka (ręcznie choć mam keyless) było ja poziomie 2A..... akumulator trup po dwóch takich rozładowaniach, bcm wymieniony (jest tu u nas na forum magik z okolic Krakowa który mi pomógł z tym problemem: dzięki Paweł raz jeszcze!), pompka wymieniona i ... radio zostało :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.