Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278279)

Kujol123 19-03-2018 18:22

Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
1 załącznik(i)
Witam, posiadam taki o to moduł komfortu jak na zdjeciu, do ktorego chciałbym dodac osobny sterowniki zamka z pilota.
Proszę o jakieś mądre rady.

kubaw20055 19-03-2018 19:34

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
Cytat:

Napisał Kujol123 (Post 2951681)
Witam, posiadam taki o to moduł komfortu jak na zdjeciu, do ktorego chciałbym dodac osobny sterowniki zamka z pilota.
Proszę o jakieś mądre rady.

Zdecydowanie prościej wymienić moduł na wyższy z końcówką Cx, który będzie miał sterowanie zdalne fabrycznym pilotem, tym bardziej, że centralny zamek jest już w samochodzie;)

c-matix 19-03-2018 19:45

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 2951749)
Zdecydowanie prościej wymienić moduł na wyższy z końcówką Cx, który będzie miał sterowanie zdalne fabrycznym pilotem, tym bardziej, że centralny zamek jest już w samochodzie;)

A prócz wymiany modułu komfortu co jeszcze trzeba zrobić by mieć otwieranie z pilota bo chce taka samą operacje wykonać w roczniku 2004

Antej 19-03-2018 19:47

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
Tak, przczytac temat o centralnym w dziale fusion, po skorzystaniu z szukajki.
Bedzie w nim wszystko wyjasnione.

kubaw20055 19-03-2018 19:52

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2951766)
A prócz wymiany modułu komfortu co jeszcze trzeba zrobić by mieć otwieranie z pilota bo chce taka samą operacje wykonać w roczniku 2004

Jeśli masz centralny zamek to tylko wymień moduł i zrób to:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


i ew. to:


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kujol123 19-03-2018 20:06

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
Może i wymiana calego modułu z obsługą pilota to najlepsza i najprostsza metoda, ale wiąże sie z kupnem modulu i wymianą kluczyka, a za uniwersalny sterownik zapłaciłem 25zl i na pewno to rozwiązanie bedzie tańsze i wcale nie gorsze.
Podpowiedzcie mi jak znaleźć odpowiednie kable, pod które sie podpiąć i jak skąd zasilić nowy sterowniki?
Bo po co tracić czas na badanie pinu po pinie, jeśli ktoś już siedział w tym temacie?

KRUKER 20-03-2018 06:53

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
Dilerzy swego czasu masowo dokladali, alarm firmy "cobra" na pilota. Moze gdzies znajdziesz jak to się montowało...
Co do kosztow, chyba bylo lepiej doplacic ze 100 zyla / z przesylkami, cudami/ i miec problem z glowy...

c-matix 21-03-2018 07:52

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
A gdzie znajduje się ten moduł komfortu w wersji przedliftowej i poliftowej.

kubaw20055 21-03-2018 07:56

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
W każdym przypadku na wysokości lewego kolana kierowcy (widać go od spodu od strony pedału sprzęgła, mocowany na 2 wkręty)

Kujol123 06-04-2018 22:03

Odp: Moduł komfortu i centralny zdalnie sterowany
 
Witam, mam juz zakupiony sterownik i dzisiaj wziąłem sie za montaż, a konkretnie rozgryzienie tego co i jak.
Doszedłem do tego, ze w module, który posiadam otwieranie drzwi sterowne jest cienkim biało/czarnym kabelkiem, ktory jest w pierwszej kostce od lewej, zamykanie natomiast cienkim pomarańczowo/czarnym, ktory znajduję sie w drugiej kostce.
Napiecie doprowadzam z czwartej kostki kable pomaranczowy, a mase do masy. Sterowanie klapą bagażnika obsługuje za pomocą kabelka żółto/czarnego z przycisku klapy. Wszytko sprawdzone i dziala prawidłowo.

Jutro zajmę sie calym łączeniem i lutowaniem, chcę dodać jeszcze mrugnięcie kierunkowskazami, bo sterownik ma możliwość obslugi tego, może przy okazji ktoś wie, który kabelek jest za to odpowiedzialny? Zaoszczedziłbym czasu na szukanie :D

I pytanie z innego teamtu, a konkretnie chodzi o wygasanie dźwięku buzzera czujników parkowania.
Po wyłączeniu wstecznego słychac jak dźwięk powoli słabnie, a chciałbym, aby od razu zamilkl. Co tutaj mogę dodać?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.