Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292640)

misiekbelchatow 22-02-2019 11:27

1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Witam, Jak w temacie. Auto było u mechanika na wymianie uszczelnień pod wtryskami, oraz na okresowej wymianie oleju. Mechanik sam powiedział że miał problem z odpowietrzeniem układu, ale ostatecznie sobie poradził. Powiedział też że na początku auto będzie trochę "mułowate". Dodam że auto po chipie, i usunięciu dpf, u forumowego Kolegi z Małopolski. Od wizyty u mechanika zrobione ok. 200 km, i moc auta nie powraca. Podpowie ktoś gdzie szukać przyczyny ?? Czy jeśli jeszcze jest zapowietrzony układ, odpowietrzy się sam ??

lotek 22-02-2019 11:55

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Cekaw jestem, który to forumowy kolega wycina dpfy??

misiekbelchatow 22-02-2019 13:43

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Cytat:

Napisał lotek (Post 3097551)
Cekaw jestem, który to forumowy kolega wycina dpfy??

Wiele wnoszący post, prosił bym raczej o radę dotycząca mojego problemu z autem.

aprox99 22-02-2019 14:05

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Przy zapowietrzonym układzie samochód przerywa, jako że o tym nie piszesz znaczy Twój chodzi równo. Na jakiej podstawie stwierdził mechanik że na początku będzie mułowaty a potem będzie ok?

misiekbelchatow 22-02-2019 14:17

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
No, niby przez to, że do końca go nie odpowietrzył. Silnik pracuje równo, jedynie, przy ruszaniu czasem przygasa. Wieczorem podłącze pod komputer. Napiszę czy są jakieś błędy.

Bump: No więc mamy tak:
P1402 - zatkana kapilara dozująca układu recyrkulacji spalin
P0234 - stan nadmiernego ciśnienia sprężarki
U1900 - brak komunikatów sieci CAN
Ktoś, coś ??

gibaj 22-02-2019 15:10

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Przewody od i do turbo
Czujnik sterowania turbiny +przewody do sprawdzenia

aprox99 22-02-2019 16:04

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Nie wiadomo co ten,, mechanik" tam jeszcze spaprał

lotek 22-02-2019 16:32

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Cytat:

Napisał misiekbelchatow (Post 3097604)
Wiele wnoszący post, prosił bym raczej o radę dotycząca mojego problemu z autem.

No wlasnie rada jest taka, zeby nie chodzic do miejscowych znachorow. Gosc wycial Ci dpf, nakombinowal cos ( nie wiadomo co) w oprogramowaniu i my teraz przez forum mamy dojsc dlaczego auto nie bangla?.

misiekbelchatow 22-02-2019 18:22

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Hola, hola. DPF, i program zrobiła mi osoba polecana na tym forum, nie jakiś znachor. Problem spadku mocy pojawił się po wymianie w/w uszczelniaczy. Może to tylko zbieg okoliczności. Błąd przeładowania turbiny pojawił mi się drugi raz, i jak mnie pamięć nie myli to raz był błąd zbyt niskiego ciśnienia turbiny. Więc może wymieniony przez kolegę czujnik sterowania turbiny ? Podpowiedzcie gdzie go zlokalizuje, i jak go "zbadać"

civicplff 22-02-2019 18:28

Odp: 1.6tdci po wymianie uszczelnień wtrysków, brak mocy
 
Zerknij jeszcze pod maską na zimnym i później rozgrzanym czy nie sądzi spod wtrysku czasem się nie uszczelnia dobrze i część kompresji może walić w atmosferę i może być mułowaty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.