Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318063)

salivan84 04-03-2021 14:17

Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
2 załącznik(i)
Witam. Niestety nie znalazłem do tej pory satysfakcjonującej odpowiedzi w żadnym temacie więc tworzę nowy.

Mam uszkodzoną (zaparowuje, zbiera wilgoć) kamerę w mondeo mk4 lift. Ta oryginalna. Ponieważ używana kosztuje jakieś 700zł postanowiłem kupić chińską. Teoretycznie kompatybilna. Chcę użyć oryginalnej wiązki (odcinając wtyczkę) aby nie ciągnąć kabli. Mam kable zasilające : biały (+), brązowy(-), zielony(chyba też+), oraz w osobnym ekranie kable obrazu - różowy i szary oraz ekran.

W mojej nowej kamerce podłącza się zasilanie ze światła cofania.

Problem polega na tym, że jak bym tego nie podłączał radio "nie wie", że ma włączyć kamerę. Po prostu nic się nie zmienia po załączeniu wstecznego.

Czy jest jakiś sposób, żeby podłączyć kamerę używając oryginalnej wiązki??
Jak to zrobić?

Dodam, że oryginalna działa tylko wtedy gdy wszystkie 3 kable sygnałowe są podłączone, natomiast jeśli chodzi o wiązkę zasilającą wystarczy, że jest tylko biały podłączony.

Danielo_82 04-03-2021 15:13

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
Ale gdzie dokładnie próbujesz się wpiąć z tą kamerą? Na pewno musisz usunąć moduł kamery.

salivan84 04-03-2021 17:08

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
Podłączałem się w miejscu starej kamery - czyli jako urządzenie końcowe. Jeśli jest jakiś moduł to na pewno łączyłem się za modułem.

Jeśli jest to problem to musiałbym znaleźć moduł i go odłączyć.
Gdzie on się znajduje?
I czy wystarczy się go pozbyć?

Antej 04-03-2021 17:14

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
Potrzebujesz przejściówki fakra-RCA i wpinasz się bezpośrednio z tylu NXa

salivan84 04-03-2021 17:39

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
Bardzo mnie zmartwiłeś... Miałem nadzieje, że nie trzeba będzie wyciągać Nx'a i ciągnąć kabli... A z tego co piszesz jest to nieuniknione. Nie ma możliwości wypięcia modułu i wykorzystania kabli które przychodzą na moduł?
Wolał bym uniknąć takiej operacji z wyciąganiem wszystkiego nie mając pewności czy to zadziała.

Antej 04-03-2021 18:02

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
Podałem najprostsze rozwiązanie.

Danielo_82 04-03-2021 18:17

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
Cytat:

Napisał salivan84 (Post 3324698)
Nie ma możliwości wypięcia modułu i wykorzystania kabli które przychodzą na moduł? .

Oczywiście że jest. Musiałbyś znaleźć przewód z sygnalem od modułu do wejścia nx od kamery i wlutować przy module złącze rca żeńskie. Do tego podłączyć kamerę, która kupiłeś. Zasilanie albo że światła cofania, albo oryginalne. Możesz też zastosować przejściówkę, ale wtedy będziesz musiał przeciągnąć przewód no i wytargsć nawigację.

salivan84 04-03-2021 18:30

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3324715)
Oczywiście że jest. Musiałbyś znaleźć przewód z sygnalem od modułu do wejścia nx od kamery i wlutować przy module złącze rca żeńskie. Do tego podłączyć kamerę, która kupiłeś. Zasilanie albo że światła cofania, albo oryginalne. Możesz też zastosować przejściówkę, ale wtedy będziesz musiał przeciągnąć przewód no i wytargsć nawigację.

Taka opcja wydaje mi się prostsza. Jutro dostane się do modułu i zobaczę jak to wygląda. Zastanawiam się tylko na jakiej podstawie NX "wie" że trzeba załączyć wyświetlanie z kamery. Czy jak wlutuje rca i wyłącze moduł to kamera się uruchomi... A może lepiej nie odłączać modułu tylko wpiąć się w wiązkę pomiędzy NX a moduł.??

Danielo_82 04-03-2021 18:45

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
Moduł przy nieoryginalnej kamerze jest niepotrzebny, możesz go odłączyć.

salivan84 04-03-2021 18:59

Odp: Wymiana oryginalnej kamery, jak podłączyć
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3324723)
Moduł przy nieoryginalnej kamerze jest niepotrzebny, możesz go odłączyć.

To znaczy że Nx automatycznie się przełączy jak dostanie sygnał z kamery. Myślę tak dlatego, że jak odłączyłem kamerę to w ogóle się nie przełącza. nie ma czarnego ekranu 'no signal', ani nic takiego. Po prostu zachowuje się jakby kamery nigdy nie było. Czyli mam podłączyć się jak na zdjęciu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.