Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Słaby nawiew (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254694)

kopdzio 30-11-2016 18:50

Słaby nawiew
 
Witam, problem dotyczy forda mondeo mk3 rocznik 2001 z panelem klimatyzacji z 2002 r (pomarańczowa ikonka), nie ważne jaką ustawię moc oraz strefę (twarz, szyba,nogi) a nawiewów wychodzi bardzo słabo powietrze ledwo odczuwalne. Po zrobieniu testu klimatyzacji nie ma żadnych błędów, rodzaj nawiewu zmienia się dam na szybę leci lekko na szybę dam na nogi leci lekko na nogi itp. podczas robienia testu słychać że jakieś silniczki chodzą. Akurat zaczęła się zima nie mam garażu ani podgrzewanej przedniej szyby więc jazda bez nawiewu jest niemożliwa, proszę o pomoc.

fundil 30-11-2016 20:23

Odp: Słaby nawiew
 
A filtr kabinowy zmieniany???

Psilocke 30-11-2016 20:44

Odp: Słaby nawiew
 
Dmuchawe doskonale słychać spod schowka.
Zobacz czy jej obroty zmieniają się podczas regulacji na panelu. Może być tak że chodzi tylko na najniższym biegu.

kopdzio 30-11-2016 21:12

Odp: Słaby nawiew
 
Włączyłem jeszcze raz i nie wiem czy mózg mi płata figle ale wydawało mi się ze pachnie takim palonym karmelem, dodam ze jak ustawie nawiew na twarz to wieje tylko z dwóch środkowych nawiewów z bocznych (tych zaraz przy drzwiach) nic nie wieje. Jeszcze zapomniałem dodać że rano jak jechałem do pracy to normalnie wszystko działało.

fundil 30-11-2016 22:46

Odp: Słaby nawiew
 
Wentylator reaguje na zmiany prędkości???

kopdzio 01-12-2016 11:04

Odp: Słaby nawiew
 
Sprawdzić na "słuch" ?

Psilocke 01-12-2016 13:08

Odp: Słaby nawiew
 
Bez rozbierania inaczej się nie da.
Słychać doskonale kiedy nawiew zwiększa obroty.

kopdzio 01-12-2016 19:17

Odp: Słaby nawiew
 
Wsadziłem głowę do schowka i zwiększałem siłę nawiewu ale nic specjalnego nie słyszałem, Psilocke masz racje nawiew działa tylko na pierwszym biegu, zna ktoś sposób aby to naprawić ? Mam wyjmaki więc jestem w stanie rozebrać konsolę i wymienić panel jeżeli to jego wina (mam nawet w domu stary bez żółtej ikonki)

Psilocke 01-12-2016 19:53

Odp: Słaby nawiew
 
Zaczął bym właśnie od wymiany panela. Jeśli to nie pomoże to mógł silnik "paść" albo coś nie łączy na kostkach.

fundil 01-12-2016 20:13

Odp: Słaby nawiew
 
A jak się zachowuje wentylator jak włączysz MAX na szybę (ten żółty przycisk) to obroty rosną czy też nie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.