Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271827)

Yoo! 22-10-2019 14:57

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Mi osobiście w ogóle nie palił na benzynie

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

bottlers 23-10-2019 10:40

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Witam

Miałem taki sam problem. Rano po pierwszym odpaleniu gasł od razu, za drugim chodził już dobrze ale się dusił przy ruszaniu. Jak wyszedłem z pracy, mondek stał ponad 8 godzin i było to samo. Wymienione świece, sprawdzone cewki, na kompie zero błędów, przepustnica przeczyszczona, wymieniony czujnik temperatury silnika i lipa. Co się okazało, przynajmniej w moim przypadku, miałem benzyny poniżej ¼ baku a tankowałem ponad 3 miesiące temu. Pojechałem zatankować benzynę 98 25litrów i SZOK, odziwo jest OK. Odpala i nie gaśnie, mało tego, nie dusi się przy ruszeniu. Mój mechanik, dzwonił nawet do salonu forda bo go to męczyło i powiedzieli mu że mógł być problem przez układem paliwowym, ale sami nie wiedzieli. Czy to na pewno, nie wiem, ale dla mnie najważniejsze to, że wszystko chodzi dobrze

Pozdrawiam

darmodziej 23-10-2019 11:20

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał bottlers (Post 3185942)
miałem benzyny poniżej ¼ baku

Pompa paliwa do wymiany.

Zygfrid 26-01-2020 15:40

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Mam podobny problem. Na instalacji BRC. Odpalam zimnego. Jadę 200m do skrzyżowania, zatrzymuję się i nie mogę ruszyć, silnik nie reaguje na gaz, dopiero jak wcisnę do dechy odżywa i jakoś jedzie. Po przełączeniu na gaż jedzie super. Pompę wymieniłem i bez zmian.
Pozostaje się przyzwyczaić lub wymienić na inne wozidło.
Nawet nie proszę o pomoc. Błądzenie we mgle. Może to może tamto...

kowet 11-08-2020 18:42

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
W moim podobnie. Na zimnym auto gaśnie, nie reaguje na gaz, jeździ jakby "bez ssania" Żona ma już dość tego wozu, mechanik nie wie co to jest. Może macie jakieś pomysły co komu pomogło?

kln1920 12-08-2020 06:46

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Rozjechane mapy pewnie ;p

Adam19910422 05-10-2020 10:29

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Witam. Mam ten sam problem. Auto miało już wymieniana raz pompę paliwa. Wszystko czyszczone i wymieniane na bieżąco . Lpg po serwisie. Auto odpalam i gaśnie czasami 3razy. Paliwa pełen bak choć przyznam nie zawsze tak było. Czy możliwe jest by pompa już tak dostała że jest znowu do wymiany.

kowet 04-11-2020 08:40

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Osobiście chciałem wymienić pompę paliwa lub poprawić okablowanie i tak pojechałem do mechanika z cała listą innych prawdopodobnych przyczyn gaśnięcia samochodu. Jednak elektryk w serwisie posprawdzał co mógł i powiedział, że nic z tego nie jest uszkodzone, a pompy nie będzie ruszał. Polecił zresetować ustawienia i pojeździć trochę na samej benzynie. Po przejechaniu ok. 150 km. na samej benzynie auto już przestało gasnąć i wreszcie chodzi jak powinno. Wniosek: rozjechały się mapy paliwowe - ciekawe jak długo teraz tak pochodzi... na dziś jest super :)

andrzejecf 08-12-2020 16:43

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Witam,
u siebie w mondeo 2,0 flexifuel z instalacją gazową mam to samo. odpalam na benzynie i gaśnie po 2do 3 sekund . przejechałem na instalacji 70 000 km
rozjezdzały się mapy paliwowe , gazownik zmienił swiece ,nowe sondy sprawdził luzy zaworów i po dwóch dniach to samo , zrobiłem z 150 km na benzynie i zaczął odpalać na benzynie super , następnie włączyłem instalacje gazową by palił normalnie na benzynie i gazie i po dwóch dniach znowu zaczął gasnąć a nawet dymił przy zimnym silniku i dławił się - gazownik nie wie o co chodzi .
komputer pokazywał błąd uboga mieszanka . Sonda błąd P0141 ( obwód grzałki ) dlatego wymieniłem na nowe . Miałem taką sytuację w zeszłym roku i wymieniłem świece i było ok . Teraz wstawiłem drugi komplet świec i jest to samo . Instalacja gazowa rozjeżdża mapę paliwa. Mondeo jest przystosowane na benzynę i bioetanol . Gazownik twierdzi że to jest przyczyna przez mapę bioetanolu . Ale przejechał na gazie 70 000 km . I dlaczego gaz rozjeżdża mapy paliwowe ???

darmodziej 08-12-2020 17:12

Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał andrzejecf (Post 3301836)
Ale dlaczego gaz rozjezdza mapy paliwowe ???

Instalacja źle wyregulowana. Potrzebny dobry gazownik i solidne strojenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.